BİZE ULAŞIN

Blog

Yatırım

 

 

Yatırım Nedir?

 

Yatırım, gelir kazanma amacıyla edinilen bir varlık veya birikimdir. Yatırım, bir birikimin veya mülkün değerinin zaman içinde artması anlamına gelir. Bir kişi yatırım için bir malı satın aldığında, amaç gelecekte onu kazançlı hale gelmesidir. Yatırım, gelecekte daha büyük bir getiri umuduyla yapılmaktadır.

 


Bir yatırımcı, gelecekte gelir sağlayacağı veya daha sonra daha yüksek bir fiyattan satılacağı bir varlığı satın alabilir.

 

Yatırım Hakkında

 

- Yatırım, gelecekte gelir sağlaması veya değerinin artması ümidiyle satın alınan bir varlık veya üründür.

 

- Bir yatırım her zaman, gelecekte daha büyük bir getiri umuduyla alınır.


yatırım, ev almak


 Yatırım türleri;

- tahviller,

- hisse senetleri,

- gayrimenkuller veya

- bir işletme dahil olmak üzere

gelecekte daha çok gelir elde etmek için kullanılan herhangi bir mekanizmada olabilir.

 

Yatırım Nasıl Çalışır?

 

Yatırım, zaman içinde gelir elde etme ve değeri artırma amacına sahiptir.

 

Yatırım, gelecekteki gelir elde etmek için kullanılan herhangi bir mekanizma anlamına gelebilir.

 

Yatırım, tahvil, hisse senedi veya gayrimenkul gibi satın almaları içerebilir.

 

Ayrıca, mal üretmek için bir varlıkta satın almak yatırım olarak kabul edilebilir.

 

Genel olarak, gelecekteki geliri artırma amacıyla yapılan herhangi bir eylem de yatırım olarak kabul edilebilir.

 

Yatırım, gelecekteki büyüme veya geliri arttırmaya yönelik olduğundan, her zaman belirli bir risk seviyesi vardır.

 

Yapılan herhangi bir yatırım, beklendiği gibi gelir getirmeyebilir veya zaman içinde değer kaybedebilir.

 

yatırım, ev sahibi olmak


Tasarruf nedir, Yatırım Nedir?

 

Tasarrufu yatırımdan ayırt edilebilmenin birincil yolu: Tasarruf, gelecekteki kullanım için para biriktirmektir. Tasarruf hiçbir risk içermez.

 

Yatırım ise; gelecekteki potansiyel bir kazanç için paradan yararlanma eylemidir. Yatırım, bir miktar risk gerektirir.

 

Yatırım ve Spekülasyon

 

Spekülasyon, yatırım yapmaktan farklı bir faaliyettir. Yatırım, uzun vadede elde tutma amacıyla varlıkların satın alınmasını içerirken, spekülasyon ise kısa vadeli kâr için piyasanın olumsuzluklarından yararlanmaya çalışmaktır.

 

Spekülatörler genellikle bilinçli kararlar verse de, spekülasyon genellikle geleneksel yatırım olarak kategorize edilemez. Spekülasyon genellikle geleneksel yatırımdan daha yüksek riskli bir faaliyet olarak kabul edilir (Tabi bu, yatırım türüne bağlı olarak değişebilir). Bazı uzmanlar spekülasyonu kumarla karşılaştırır.

 

yatırım, ev alma


Yapabileceğim bazı yatırım fikirleri

 

Çoğu kişi, hisse senetlerine, tahvillere ve tahvillere kolayca yatırım yapabilir. Ancak ülkemizde en iyi yatırım aracı gayrimenkuldür. Ev, arsa gibi taşınmazlara yapılan yatırımlar büyük kazançlar sağlamaktadır.

 

Gayrimenkul satın almak, kazançlı bir yatırım stratejisidir. Özellikle konut piyasasının geliştiği bir bölgede yaşıyorsanız, gayrimenkul yatırımı sizin için harika bir fikir olabilir.

 

Gayrimenkul yatırımı, akıllıca bir fikirdir. Finansal durumu uygun olanlar için gelecekte getirisi beklenenden fazla olabilir.

 

Gayrimenkul üzerinden yatırım yapmak isteyenler zaman içinde gayrimenkulün değeri ve kira geliri ile kazanç sağlarlar. Gayrimenkul yatırımında konut, arsa, tarla, ticari alan (iş yeri) yatırımı yapılabilir.

 

EV SAHİBİ OLMAK

 

Ev almak, gayrimenkule yatırım yapmak anlamına gelir. Ancak oturmak için ev almak ile diğer gayrimenkullere yatırım yapmak arasında bazı farklar vardır. Oturmak için alınan evden para kazanmazsınız yani aldığınız evden size aylık nakit akışı olmaz.

 

Gerçek şu ki, kendi eviniz için ödeme yapmak, yapabileceğiniz en iyi uzun vadeli yatırımlardan biridir. Kendi evinize sahip olmak, finansal olarak sağlam bir adım atmanıza yardımcı olur.

 

Gerçek şu ki, kendi eviniz için ödeme yapmak, yapabileceğiniz en iyi uzun vadeli yatırımlardan biridir. Kendi evinize sahip olmak, ileriye doğru sağlam bir mali adım atmanıza yardımcı olur.

 

Ayrıca ev sahibi olmak, diğer yatırım türlerinden tasarruf etmeye başlamak için daha fazla finansal seçeneğin oluşturulmasına katkıda bulunur.

 

 

Yatırım İçin Ev Almak

 

Yatırım yapmak için ev almak için faizsiz finans sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye'de bir çok aileyi ev ve araba sahibi yapan Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi ile yatırım için ev sahibi olabilirsiniz.

 

Faizsiz finans şirketlerinden Mesken Finans, ev sahibi olmak isteyenlere finansman desteği sunuyor. Taksit tutarlarının katılımcılarının belirlediği faizsiz finans sisteminde isteyen herkes kira öder gibi ev sahibi olabilir. Bu aynı zamanda ikinci ev almak ve yatırım gerçekleştirmek isteyenler içinde büyük bir avantajdır. 

 

Mesken Finans Nedir?

 

20 yıllık sektörel deneyime sahip Mesken Finans, ev, iş yeri, otomobil ve arsa almak isteyenlere en mantıklı sistemleri sunan ve yatırım yapmalarına destek sunan tasarruf şirketidir.

 

50.000.000 TL sermaye ile kurulmuş olan Mesken Finans, bugüne kadar yüzlerce aileyi yeni evlerine kavuşmasını sağladı.

 

Yatırım yapmak için ev sahibi olmak isteyenler Mesken Finans ile ev alabilir.

 

Mesken Finans Şubeleri

 

Mesken Finans şubeleri İstanbul'un birçok noktasında hizmet verecektir. Finans yetkilisi ile yapacağınız görüşmeler yatırım için neden Mesken Finans'ı seçmeniz gerektiğini size söyleyecektir.


Mesken Finans Instagram sayfasından kampanyalarımızı takip edeblirsiniz. 

POPÜLER İÇERİKLER

close