BİZE ULAŞIN

Blog

Taksitle ev Alma


Taksitle Ev Almanın Yolu, Kredisiz Ev


Ev, toplumsal ve kültürel açıdan da tarihler boyunca barınma ihtiyacının temelinde yer aldı.


Gerek yaşanılan deneyimlerin mekanı olarak gerekse de fiziksel olarak satın alınır ve el değiştirilir biçimde konut olarak adlandırılan EV, üzerinden yüz yıllar da geçse hayatımızın bir parçası ve satın almalarımızın en büyüğü olarak yerini koruyacak.


Ev sahibi olmak, basit bir satın alma olarak değil de yöntemleriyle enine boyuna araştırılması gereken bir konu olarak da duruyor.


Dediğimiz gibi gerek mülk anlamında "ev", hayatımızın her anında var olan bir sorunsal olarak duruyor.


Sosyolojik ve ekonomik anlamda gelişen teknoloji ve iletişim ağının da etkisiyle değişen ve iç içe giren kültürlerin etkisine rağmen ev sahibi olma arzusu, hiçbir şekilde etkisini yitirmiyor.


Ev, her ne kadar mimari bir terim olsa da sosyolojik ve ekonomik olarak yaşamın kaynağında yerini alıyor.


Yerleşik hayata geçilmesinden günümüze ev sahibi olmak herkesin hayali olmuş durumda.


Ev ya da konut konusuna anlam ve içerik olarak değindikten sonra yazımızda ev sahibi olmanın yollarına değineceğiz.


Günümüzde biliyoruz ki ev almak için birçok insanın ilk başvurduğu yöntem klasik bankacılığın sunmuş olduğu ev kredisi finansman desteğidir.


Bankalar tarafından alınacak evin teminat olarak kabul edilip alıcıya sağlamış olduğu finansman olan ev kredisi, avantajları ve dezavantajlarını içinde barındıran bir finansmandır.


Ev kredisi kullanımı, satın alınacak evin en kısa sürede sahibine ulaşmasını sağlaması açısından da çokça tercih edilen bir yöntemdir.


Ev Alma Yöntemleri Nelerdir?


Bunun dışında başlıca ev alma yöntemlerini sıralayacak olursak;


1- Ev kredisi (konut kredisi),


2- Satın alınacak evin değerinin bir kısmının peşin olarak ödenerek geri kalan kısmı faizsiz konut kredisi kullanarak ev sahibi olma, senetle ev alma, taksitle ev alma, kira öder gibi ev alma ve tasarrufa dayalı faizsiz sistemlerle ev sahibi olmadır.


Taksitle faizsiz ev almak yöntemleri ile ev almak için Mesken Finans'a gelin


Ev Sahibi Olmada İlk Yol Ev Kredisi


Halk arasında konut kredisi olarak bilinen ve kullanılan ev kredisi, içinde yaşama hayallerini kurduğunuz evin ipotek edilmesi koşuluyla bankalar tarafından sağlanan finansman destek türüdür.


İpotek ise bir borcun ödeneceğine güvence olarak, borç ödenince kaldırılmak koşuluyla, borçlunun ortaya koyduğu bir taşınmaz üzerinde alacaklı lehine tapu siciline işlenen kayıt anlamına gelmektedir.


Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere satın almak istediğiniz ev, ev kredisi ile başlanılan süreçte banka tarafından teminat olarak görülüyor.


Uzun süren araştırmaların ardından satın alacağınız eve karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken ev kredisi için en uygun vadeli faiz oranlarını veren bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir.


Gelişen teknolojiler sayesinde artık bankaya gitmeden de kredi başvurularında bulunabiliyorsunuz.


Ev kredisi talep formlarını bankaların cep şubelerinden ya da internet bankacılığından da bankaya gitmeden de halledebiliyorsunuz.


Ev Kredisi Talep formunu doldurduktan sonra bankalar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi başvurusu yaptığınız banka sizden bir takım belgeler talep edebiliyor.


İstenilen belgeler bankadan bankaya farklılıklar gösterse de olumlu sonuçlanan başvurunuzun ardından özellikle gelir belgesi ve tapu istenmesi kesin olan belgelerdir. 


Ev Kredisi Ekspertiz Süreci


Değerleme uzmanı anlamına da gelen expertiz;, "özellikle gayrimenkul olmak üzere bir ürünün piyasa değeri veya başka bir değeri hakkında bir fikir geliştiren kişilere verilen isimdir".


Ev sahibi olmak isteyen kişiler ev kredisi için alacakları evin tapusunu bankaya teslim ettikten sonra söz konusu banka, teslim alınan tapuyu SPK lisanslı eksper firmalarına gönderir, ekspertiz firması da satın alınacak evin yaş, konum, metrekare gibi özelliklerine göre değerinin belirlendiği raporu bankaya gönderir.


Banka da ekspertiz raporuna göre konutun krediye uygun olup olmadığını müşteriye bildirir.


Uygunluğu halinde süreç yeniden başlar. Bu arada özel ve kamu bankaları ev kredisi miktarında farklı uygulamalar kullanır.


Özel bankalar ekspertiz değerlemesinin yüzde 80'ine kadar ev kredisi kullandırırken, devlet yani kamu bankaları yüzde 90'a kadar ev kredisi kullandırabilmektedir.


Bir de unutulmamalıdır ki devlet bankaları özel bankalara oranla en uygun vadeli ve en uygun faiz oranlı ev kredilerinin adresidir.


Faize bulaşmadan ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara başka bir alternatif de katılım bankalarıdır.


Katılım bankaları ise kar payı ortaklığı mantığı ile çalışır.


Katılımcılar, katılım bankalarının karına zararına da ortaktır, klasik bankacılıkta ise faiz oranları ilk başta belirlenir ve süreç böyle devam eder.


Taksitle Ev Almak ve faizsiz ev sahibi olma fırsatı Mesken Finans'ta.Ev Kredisi Tamamlanma Süreci


Kredi ile taksitle ev alma hayaliniz varsa evinize bir an önce kavuşmak istiyorsanız ev kredisi yani konut kredisi birçok kişi gibi sizin de ilk tercihiniz oluyor.


Ev kredisi konusunda en çok merak edilen konuların başında ise faiz oranları ve kredi başvuru ve onay sürecidir. Günümüzde artık gelişen klasik bankacılık işlemleriyle, bilgi ve belgelere ulaşımdaki hızla ev kredisi için gereken inceleme ve işlemleri en kısa sürede sonuçlandırıp, müşteriler bilgilendiriliyor.


En kısa zamanda hayallerinizdeki evin içine girip oturma gibi büyük bir avantajı sunan ev kredisi, ev sahibi olmak isteyenlere kolaylıklar da sağlıyor.


Kira bedeli gibi bir yükü yıllardır çeken kiracıların kişiye özel kredi seçenekleriyle başvuruda bulunduğu konut kredisi avantajları da oldukça fazla.


Ev kredisi taksidi ile ev kirası bedeli ödeme arasındaki farklar da bu avantajların neler olduğu noktasında kiracılara bilgi verebilmektedir.


Unutulmamalıdır ki kiracılar, yıllarca ödedikleri evin kirasıyla o evin sahibi olmuyorlar.


Hatta gün geliyor, siz ne kadar ev kirasını zamanında ödeseniz de sözleşmeye bağlı kalsanız da ev sahibi tarafından kapı dışarı edilebiliyorsunuz. Bu da aslında kiracıların ödediği kira bedeli miktarının ne kadar boşa gittiğinin kanıtı gibi oluyor.


Diğer bir konu da kirada oturduğunuz evin fiziki yapısı, konumu ve ulaşımını beğenilerinize göre değil de aylık kira bedeli ölçüsünde seçmek durumunda kalıyorsunuz.


Ev kredisi ile alacağınız evde de elbet de bütçe önemli bir kriter olacak fakat, içinde yaşayacağınız yapının sizin mülkünüz olduğu fikri, ev seçerken kriterlerinizi yüksek tutmaya da yarayacaktır.


Ev kredisi ile ev almanın faiz oranlarıyla ilişkili ve uzun vadeli olmasıyla alakalı elbet de çekinceleriniz olabilir.


Fakat hem yüksek ev kirası ödeyen hem de geçimini rahatlıkla sağlayan kişiler için ev kredisi avantajlarından faydalanmaları çok mantıklı bir hareket olacaktır.


Burada tek yapmanız gereken ise faiz oranlarının bankadan bankaya değiştiğini bilmek, ve belli dönemlerde bankaların en uygun faiz oranları ile ev kredisi kampanyası düzenlediğini unutmamak olacaktır.


Bu dönemleri takip ederek, bütçenize en uygun ev kredisini alarak kredi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. 


Banka kredisiz taksitle ev almak için tek yol değil.


Ev Kredisi Dezavantajları


Benim de bir evim olsun şiarından yola çıkarak, bir ev sahibi olmak için atılan adımlar, gelişen konut sektörü ve bankacılık sistemleriyle düşen ev kredisi faiz oranlarının cazibesiyle kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek ev almak isteyenlerin mutlaka göz önünde bulundurmaları gereken noktalar vardır: 


1- Artan Ev Kredisi Faiz Oranları

Değişkenlik gösteren ev kredisi faiz oranları her ne kadar cazip görünse de sıklıkla değişiyor olması bir handikaptır.


Ev kredisi faiz oranı bakımından mevcut şartlarda kredi oranları her ne kadar pandemi süresinde yüzde 1'in altına çekildiyse de o bantta fazla kalamayıp 1.10 ile 1.40'lar arasında değişiklik gösteriyor.


Her ne kadar bütçenizden ya da gelirinizden bir kısmını ev kredisi taksidi olarak ayırsanız da kredi masrafları da göz önünde bulundurulmalı.


Çünkü birçok kredide olduğu gibi ev kredisinde de dip notlarla belirtilmiş komisyonlar da cebinizi yakabilir.


İstanbul'da peşinatsız kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün!


2- Uzun Vadeli Ev Kredisi Artan Taksit Tutarları


Ev kredisini en cazip hale getiren nokta ise en uygun vade seçeneklerinin bulunuyor olmasıdır. Bu da avantaj gibi görünse de 15 yılı bulan vadeler, faiz oranını da arttıran etkenlerden biri oluyor.


Uzun vadeli kredi alımlarında satın alacağınız evin değeri kaybolurken, ödeyeceğiniz tutarın miktarı da iki katına çıkabiliyor. 


3- Ev Kredisi Komisyon Oranları - Kredi Masrafları


Yukarıda dediğimiz gibi ev kredisi faiz oranlarının yanı sıra komisyonlar ve masraflar da ödenecek toplam tutarın üzerine konmalı, ve bütçe gelir gider planlaması ona göre yapılmalı.


4- Ev Kredisi Ekspertiz Değeri 


Ev kredisi kullananlara zorunlu dosya masrafları, zorunlu sigortalara da yaptırıldığı bilinmelidir.


Belki de ev kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli dezavantajlarından biri de ev kredisi veren hiçbir banka alınacak evin değerlerinin yüzde yüzünü karşılamaz.


Bankalar ev kredilerini, söz konusu evin ekspertiz değeri üzerinden kullandırır. Bu da banka tarafından tapusuyla birlikte eve yönlendirilen ekspertizin biçtiği fiyatın yüzde 70 ile yüzde 80'i kadar kredi ödemesi yapılacağının anlamına gelir.


Peşinatsız taksitle ev almak için fırsat


Ev Kredisi Dışındaki Yöntemler


Ev kredisi her ne kadar birçok kişinin ev alma aşamasında ilk başvurduğu yöntem ya da yol olsa da yine birçoğumuz da gerek dini hassasiyetlerimizden kimimiz de iktisadi bakış açımızdan kredi, faiz gibi klasik bankacılığın kazanç kapısı olan olgulardan kaçıyoruz.


Kaçıyoruz ancak bu hiçbir zaman kira öder gibi ev alma taksitle ev sahibi olma hayallerimizi de erteliyoruz anlamına gelmiyor.


En temel haklardan biri olan barınma ihtiyacından doğan ev alma isteği, bizleri birer araştırma kurdu haline getirebiliyor.


Bu isteği bu arzuyu iyi bir şekilde takip eden finans uzmanları da boş durmuyor tabii.


Faiz ve klasik bankacılık konusunda toplumsal hassasiyeti ve talepleri iyi bir şekilde süzen finans uzmanları, klasik bankacılığa alternatif olarak daha farklı ev alma yöntemleri geliştiriyor.


Her ne kadar geçmişi birkaç yüz yıla dayanan ve farklı türde uygulamaları bulunan sistem gibi görünse de tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi, uzmanlarca günümüze uyarlanarak, geniş bir uygulama sahası oluşturmuştur.


Sınırsız ihtiyaçların sınırlı kaynaklarla karşılamaya çalışan bazen de bu ihtiyaçların tek başına karşılanamaması ilkesinin temelini oluşturduğu ve dayanışma bazlı tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri, katılımcıların ya da müşterilerin, benzer hedefe ya da ortak hedefe elbirliği ile ulaşmasını sağlıyor.


Bu tür finansman sağlayan sistemlerin gelişmesiyle müşteri ve katılımcı portföyü de küçük taksitler ile ev almanın hayalini kuruyor.


Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İstemez misiniz?


Ev kredisi dışında taksitle ev alma ya da kira öder gibi ev alma yollarını anlatırken de ev sahibi olmak isteyenlerin gerçeklerden bağlarını koparmamaya gayret etmemiz gerekiyor.


Bu bağlamda taksitle ev almak isteyenlerin bütçelerini, gelir gider farklarını, kazancının ya da gelirinin uzun vadede durumunu, eğer aile içi destek varsa bu desteğin boyutunu bilmeniz de ev alma noktasında sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır.


Ev kredisi ile ev almak yukarıda dediğimiz gibi değişen faiz oranları, sigortalar ve ek masraflarla avantajlı olmaktan çıkarken, ara ödeme, faiz ve peşinat gibi ödemelerin olmadığı kredisiz ev yani faizsiz taksitle ev alma yöntemleri, ilgiyi arttırmıştır.


Son yıllarda ev sahibi olmak isteyen birçok kişi, ev kredisi alarak ev sahibi olma yönteminden uzaklaşarak, tasarrufa dayalı faizsiz finansman hizmeti sunan kurumlara yönelmiştir.


Tasarrufa dayalı faizsiz finansman desteği sunan firmalar, klasik bankacılık argümanları kredi ve faize hiçbir şekilde bulaşmak istemeyen kişilere çare olurken, bu kurumlardan biri olan Mesken Finans firması da katılımcılarına konforlu ve güvenilir bir şekilde istedikleri evi kira öder gibi almalarını sağlıyor.


Elden taksitle ev almak için Mesken Finans'a gelebilirsiniz


Taksitle Ev Almak İçin Büyük Fırsat


Yılların verdiği sektörel deneyime sahip profesyonel çalışanları ve yönetim kadrosu ile dikkat çeken tasarrufa dayalı faizsiz finansman şirketlerinden biri olan Mesken Finans, Bireysel Finansman Programı ve Kolektif Finansman Programı ile isteyen herkesi taksitle ev sahibi yapıyor.


Siz de Mesken Finans olanaklarından yararlanmak istiyorsanız Mesken Finans firmasına başvurabilirsiniz.


Benzer firmalardan farklı olarak Mesken Finans, isteyen herkesi peşinatsız ev sahibi yaparken, geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile sunduğu avantajlar da dikkat çekiyor.


Faizsiz taksitle ev almak istiyorum diyenlerin yeni adresi Mesken Finans


Mesken Finans ile Taksitle Ev Alma AvantajlarıTaksitle Ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz finansman sağlayan Mesken Finans, konut kredisi kullanmadan ev almak isteyenlere kira öder gibi ev alma imkanı sağlıyor.


Mesken Finans, bütçenize uygun taksit seçenekler, peşinatsız ve faizsiz ev alma imkanı bulabileceğiniz tasarruf finansman yöntemleri sunmaktadır. 


Faizsiz Finans şirketleri aracılığı ile taksitle ev almak sizi birikime yönlendirir  ve tasarruf ederek ev sahibi olmanız amaçlanır. 


Taksitle Ev Alma Avantajları nelerdir;


- Taksitle ev alırken peşinat ödemek zorunda değilsiniz,

- Faizsiz ev sahibi olma imkanı,

- Kredi puanı uygulaması yok, 

- Ev almak için taksit tutarlarını siz belirlersiniz,

- Türkiye'nin her yeriden ev sahibi olabilirsiniz,

- Taksitle ev alırken ödeme sorunu durumunda maddi kayıp yaşamadan çalışmayı dondurabilirsiniz,

- Zorunlu hayat sigortası yok,

- Dosya masrafı ve ek ödeme durumu söz konusu değil,

- Taksitle ev alırken ara ödeme yapma zorunluluğu bulunmuyor.


Peşinatsız kredisiz taksitle ev almak için avantajlı kampanyalar


Taksitle Ev Almak İçin Mesken Finans ŞubeleriSizde Mesken Finans’ın taksitle ev alma avantajlarından yararlanmak istiyorsanız en yakın Mesken Finans şubesine uğrayarak birebir bütçenize ve imkânlarınıza göre size en uygun ev alma yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.


Mesken Finans ile peşinatsız, faizsiz, kira öder gibi taksitle ev almanın keyfini yaşayın.


Taksitle ev almak için formu doldurarak Mesken Finans çalışanlarıyla iletişime geçebilirler.


Mesken Finans çalışanları tüm kampanyalar, çalışma şartları ve ödemeler ile ilgili bilgiyi verecektir.


Siz de hemen 444 79 79 numaralı Mesken Finans detaylı bilgi hattını arayarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.


Taksitle ev sahibi olma hayallerinize Mesken Finans ile kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close