BİZE ULAŞIN

Blog

Taksitle ev Alma


Fiziksel anlamda mekan ve insan arasındaki ilişkinin öznesi konumundaki ev, toplumsal ve kültürel açıdan da tarihler boyunca barınma ihtiyacının temelinde yer aldı. Gerek yaşanılan deneyimlerin mekanı olarak gerekse de fiziksel olarak satın alınır ve el değiştirilir biçimde konut olarak adlandırılan ev, üzerinden yüz yıllar da geçse hayatımızın bir parçası ve satın almalarımızın en büyüğü olarak yerini koruyacak. Ev sahibi olmak, basit bir satın alma olarak değil de yöntemleriyle enine boyuna araştırılması gereken bir konu olarak da duruyor. Dediğimiz gibi gerek ev veya konut kavramı gerekse satın alınan mülk anlamında 'ev', hayatımızın her anında var olan bir sorunsal olarak duruyor. Sosyolojik ve ekonomik anlamda gelişen teknoloji ve iletişim ağının da etkisiyle değişen ve iç içe giren kültürlerin etkisine rağmen ev sahibi olma arzusu, hiçbir şekilde etkisini yitirmiyor. Genel geçer anlamda içinde yaşanılan, çevresi duvarlarla örülmüş, odalara bölünmüş, kendine ait çatısı bulunan, ağaç, çimento(toprak), betonarme ya da çelikten yapılmış yapı anlamına gelen ev, her ne kadar mimari bir terim olsa da sosyolojik ve ekonomik olarak yaşamın kaynağında yerini alıyor.


Yerleşik hayata geçilmesinden günümüze ev sahibi olmak herkesin hayali olmuş durumda. Ev ya da konut konusuna anlam ve içerik olarak değindikten sonra yazımızda ev sahibi olmanın yollarına değineceğiz. Günümüzde biliyoruz ki ev almak için birçok insanın ilk başvurduğu yöntem klasik bankacılığın sunmuş olduğu ev kredisi finansman desteğidir. Bankalar tarafından alınacak evin teminat olarak kabul edilip alıcıya sağlamış olduğu finansman olan ev kredisi, avantajları ve dezavantajlarını içinde barındıran bir finansmandır. Ev kredisi kullanımı, satın alınacak evin en kısa sürede sahibine ulaşmasını sağlaması açısından da çokça tercih edilen bir yöntemdir. Bunun dışında başlıca ev alma yöntemlerini sıralayacak olursak ev kredisi(konut kredisi), satın alınacak evin değerinin bir kısmının peşin olarak ödenerek geri kalan kısmı faizsiz konut kredisi kullanarak ev sahibi olma, senetle ev alma, taksitle ev alma, kira öder gibi ev alma ve tasarrufa dayalı faizsiz sistemlerle ev sahibi olmadır.


Ev Sahibi Olmada İlk Yol Ev Kredisi


Halk arasında ve literatürde konut kredisi olarak bilinen ve kullanılan ev kredisi, içinde yaşama hayallerini kurduğunuz evin ipotek edilmesi koşuluyla bankalar tarafından sağlanan finansman destek türüdür. İpotek ise bir borcun ödeneceğine güvence olarak, borç ödenince kaldırılmak koşuluyla, borçlunun ortaya koyduğu bir taşınmaz üzerinde alacaklı lehine tapu siciline işlenen kayıt anlamına gelmektedir. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere satın almak istediğiniz ev, ev kredisi ile başlanılan süreçte banka tarafından teminat olarak görülüyor. Uzun süren araştırmaların ardından satın alacağınız eve karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken ev kredisi için en uygun vadeli faiz oranlarını veren bankaya başvuru yapmanız gerekmektedir. Gelişen teknolojiler sayesinde artık bankaya gitmeden de kredi başvurularında bulunabiliyorsunuz. Ev kredisi talep formlarını bankaların cep şubelerinden ya da internet bankacılığından da bankaya gitmeden de halledebiliyorsunuz. Talep formunu doldurduktan sonra bankalar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, kredi başvurusu yaptığınız banka sizden bir takım belgeler talep edebiliyor. İstenilen belgeler bankadan bankaya farklılıklar gösterse de olumlu sonuçlanan başvurunuzun ardından özellikle gelir belgesi ve tapu istenmesi kesin olan belgelerdir. Ev Kredisi Ekspertiz Süreci


Değerleme uzmanı anlamına da gelen expertiz, özellikle gayrimenkul olmak üzere bir ürünün piyasa değeri veya başka bir değeri hakkında bir fikir geliştiren kişilere verilen isimdir. Ev sahibi olmak isteyen kişiler ev kredisi için alacakları evin tapusunu bankaya teslim ettikten sonra söz konusu banka, teslim alınan tapuyu SPK lisanslı eksper firmalarına gönderir, ekspertiz firması da satın alınacak evin yaş, konum, metrekare gibi özelliklerine göre değerinin belirlendiği raporu bankaya gönderir. Banka da ekspertiz raporuna göre konutun krediye uygun olup olmadığını müşteriye bildirir. Uygunluğu halinde süreç yeniden başlar. Bu arada özel ve kamu bankaları ev kredisi miktarında farklı uygulamalar kullanır. Özel bankalar ekspertiz değerlemesinin yüzde 80'ine kadar ev kredisi kullandırırken, devlet yani kamu bankaları yüzde 90'a kadar ev kredisi kullandırabilmektedir. Bir de unutulmamalıdır ki devlet bankaları özel bankalara oranla en uygun vadeli ve en uygun faiz oranlı ev kredilerinin adresidir. Faize bulaşmadan ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara başka bir alternatif de katılım bankalarıdır. Katılım bankaları ise kar payı ortaklığı mantığı ile çalışır. Katılımcılar, katılım bankalarının karına zararına da ortaktır, klasik bankacılıkta ise faiz oranları ilk başta belirlenir ve süreç böyle devam eder.


Ev Kredisi Tamamlanma Süreci


Kredi taksitle ev alma hayaliniz varsa evinize bir an önce kavuşmak istiyorsanız ev kredisi yani konut kredisi birçok kişi gibi sizin de ilk tercihiniz oluyor. Ev kredisi konusunda en çok merak edilen konuların başında ise faiz oranları ve kredi başvuru ve onay sürecidir. Günümüzde artık gelişen klasik bankacılık işlemleriyle, bilgi ve belgelere ulaşımdaki hızla ev kredisi için gereken inceleme ve işlemleri en kısa sürede sonuçlandırıp, müşteriler bilgilendiriliyor.


En kısa zamanda hayallerinizdeki evin içine girip oturma gibi büyük bir avantajı sunan ev kredisi, ev sahibi olmak isteyenlere kolaylıklar da sağlıyor. Kira bedeli gibi bir yükü yıllardır çeken kiracıların kişiye özel kredi seçenekleriyle başvuruda bulunduğu konut kredisi avantajları da oldukça fazla. Ev kredisi taksidi ile ev kirası bedeli ödeme arasındaki farklar da bu avantajların neler olduğu noktasında kiracılara bilgi verebilmektedir. Unutulmamalıdır ki kiracılar, yıllarca ödedikleri evin kirasıyla o evin sahibi olmuyorlar. Hatta gün geliyor, siz ne kadar ev kirasını zamanında ödeseniz de sözleşmeye bağlı kalsanız da ev sahibi tarafından kapı dışarı edilebiliyorsunuz. Bu da aslında kiracıların ödediği kira bedeli miktarının ne kadar boşa gittiğinin kanıtı gibi oluyor. Diğer bir konu da kirada oturduğunuz evin fiziki yapısı, konumu ve ulaşımını beğenilerinize göre değil de aylık kira bedeli ölçüsünde seçmek durumunda kalıyorsunuz. Ev kredisi ile alacağınız evde de elbet de bütçe önemli bir kriter olacak fakat, içinde yaşayacağınız yapının sizin mülkünüz olduğu fikri, ev seçerken kriterlerinizi yüksek tutmaya da yarayacaktır. Ev kredisi ile ev almanın faiz oranlarıyla ilişkili ve uzun vadeli olmasıyla alakalı elbet de çekinceleriniz olabilir. Fakat hem yüksek ev kirası ödeyen hem de geçimini rahatlıkla sağlayan kişiler için ev kredisi avantajlarından faydalanmaları çok mantıklı bir hareket olacaktır. Burada tek yapmanız gereken ise faiz oranlarının bankadan bankaya değiştiğini bilmek, ve belli dönemlerde bankaların çok uygun faiz oranlarıyla kredi kampanyası düzenlediğini unutmamak olacaktır. Bu dönemleri takip ederek, bütçenize en uygun krediyi alarak kredi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. 


Ev Kredisi Dezavantajları


Benim de bir evim olsun şiarından yola çıkarak, bir ev sahibi olmak için atılan adımlar, gelişen konut sektörü ve bankacılık sistemleriyle düşen ev kredisi faiz oranlarının cazibesiyle kira öder gibi kredi taksiti ödeyerek ev almak isteyenlerin mutlaka göz önünde bulundurmaları gereken noktalar vardır. 


Değişkenlik gösteren ev kredisi faiz oranları her ne kadar cazip görünse de sıklıkla değişiyor olması bir handikaptır. Faiz oranı bakımından mevcut şartlarda kredi oranları her ne kadar pandemi süresinde yüzde 1'in altına çekildiyse de o bantta fazla kalamayıp 1.10 ile 1.40'lar arasında değişiklik gösteriyor. Her ne kadar bütçenizden ya da gelirinizden bir kısmını ev kredisi taksiti olarak ayırsanız da kredi masrafları da göz önünde bulundurulmalı. Çünkü birçok kredide olduğu gibi ev kredisinde de dip notlarla belirtilmiş komisyonlar da cebinizi yakabilir.


Ev kredisini en cazip hale getiren nokta ise en uygun vade seçeneklerinin bulunuyor olmasıdır. Bu da avantaj gibi görünse de 15 yılı bulan vadeler, faiz oranını da arttıran etkenlerden biri oluyor. Uzun vadeli kredi alımlarında satın alacağınız evin değeri kaybolurken, ödeyeceğiniz tutarın miktarı da iki katına çıkabiliyor. 

Yukarıda dediğimiz gibi ev kredisi faiz oranlarının yanı sıra komisyonlar ve masraflar da ödenecek toplam tutarın üzerine konmalı, ve bütçe gelir gider planlaması ona göre yapılmalı. Ev kredisi kullananlara zorunlu dosya masrafları, zorunlu sigortalara da yaptırıldığı bilinmelidir. Belki de ev kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli dezavantajlarından biri de ev kredisi veren hiçbir banka alınacak evin değerlerinin yüzde yüzünü karşılamaz. Bankalar ev kredilerini, söz konusu evin ekspertiz değeri üzerinden kullandırır. Bu da banka tarafından tapusuyla birlikte eve yönlendirilen ekspertizin biçtiği fiyatın yüzde 70 ile yüzde 80'i kadar kredi ödemesi yapılacağının anlamına gelir.Ev Kredisi Dışındaki Yöntemler


Ev kredisi her ne kadar birçok kişinin ev alma aşamasında ilk başvurduğu yöntem ya da yol olsa da yine birçoğumuz da gerek dini hassasiyetlerimizden kimimiz de iktisadi bakış açımızdan kredi, faiz gibi klasik bankacılığın kazanç kapısı olan olgulardan kaçıyoruz. Kaçıyoruz ancak bu hiçbir zaman kira öder gibi ev alma taksitle ev sahibi olma hayallerimizi de erteliyoruz anlamına gelmiyor. En temel haklardan biri olan barınma ihtiyacından doğan ev alma isteği, bizleri birer araştırma kurdu haline getirebiliyor. Bu isteği bu arzuyu iyi bir şekilde takip eden finans uzmanları da boş durmuyor tabii. Faiz ve klasik bankacılık konusunda toplumsal hassasiyeti ve talepleri iyi bir şekilde süzen finans uzmanları, klasik bankacılığa alternatif olarak daha farklı ev alma yöntemleri geliştiriyor. Her ne kadar geçmişi birkaç yüz yıla dayanan ve farklı türde uygulamaları bulunan sistem gibi görünse de tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi, uzmanlarca günümüze uyarlanarak, geniş bir uygulama sahası oluşturmuştur. Sınırsız ihtiyaçların sınırlı kaynaklarla karşılamaya çalışan bazen de bu ihtiyaçların tek başına karşılanamaması ilkesinin temelini oluşturduğu ve dayanışma bazlı tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri, katılımcıların ya da müşterilerin, benzer hedefe ya da ortak hedefe elbirliği ile ulaşmasını sağlıyor. Bu tür finansman sağlayan sistemlerin gelişmesiyle müşteri ve katılımcı portföyü de küçük taksitlerle ev almanın hayalini kuruyor.


Ev kredisi dışında taksitle ev alma ya da kira öder gibi ev alma yollarını anlatırken de ev sahibi olmak isteyenlerin gerçeklerden bağlarını koparmamaya gayret etmemiz gerekiyor. Bu bağlamda taksitle ev almak isteyenlerin bütçelerini, gelir gider farklarını, kazancının ya da gelirinin uzun vadede durumunu, eğer aile içi destek varsa bu desteğin boyutunu bilmeniz de ev alma noktasında sürecin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır. Ev kredisi ile ev almak yukarıda dediğimiz gibi değişen faiz oranları, sigortalar ve ek masraflarla avantajlı olmaktan çıkarken, ara ödeme, faiz ve peşinat gibi ödemelerin olmadığı kredisiz ev yani faizsiz taksitle ev alma yöntemleri, ilgiyi arttırmıştır. Son yıllarda ev sahibi olmak isteyen birçok kişi, ev kredisi alarak konut sahibi olma yönteminden uzaklaşarak, tasarrufa dayalı faizsiz finansman hizmeti sunan kurumlara yönelmiştir.


Tasarrufa dayalı faizsiz finansman desteği sunan firmalar, klasik bankacılık argümanları kredi ve faize hiçbir şekilde bulaşmak istemeyen kişilere çare olurken, bu kurumlardan biri olan Mesken Finans firması da katılımcılarına konforlu ve güvenilir bir şekilde istedikleri evi kira öder gibi almalarını sağlıyor.


Mesken Finans İle Taksitle Ev Alma Çok Kolay


Yılların verdiği sektörel deneyime sahip profesyonel çalışanları ve yönetim kadrosu ile dikkat çeken tasarrufa dayalı faizsiz finansman şirketlerinden biri olan Mesken Finans, Bireysel Finansman Programı ve Kolektif Finansman Programı ile isteyen herkesi taksitle ev sahibi yapıyor. Siz de Mesken Finans olanaklarından yararlanmak istiyorsanız Mesken Finans firmasına başvurabilirsiniz.


Benzer firmalardan farklı olarak Mesken Finans, isteyen herkesi peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yaparken, geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile sunduğu avantajlar da dikkat çekiyor.


Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun


Her ay başkasının evine tonla para sayıyoruz. Gün geliyor kira bedeli belimizi büküyor, ve bu durumu sorgulamaya başlıyoruz. Neden ben de bu ödemeleri kendi evim için yapmayayım? Bu soru kira öder gibi ev sahibi olma fikrini de beraberinde getiriyor. Her ay kiraya ödediniz paralarla kendi evinizin sahibi neden olmayasınız? Konut üreticileri, gelişen ve büyüyen konut sektöründe biriken daireleri ellerinden çıkarmak için birbirinden ilginç kampanyalara imza atarken, tasarrufa dayalı faizsiz yöntemler de katılımcılarını taksitle ev sahibi yapıyor. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşu olan TOKİ'nin de desteğiyle son yıllarda küçük taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olan kişi sayısı oldukça fazladır. Ancak herkes bu şartlarda konut sahibi olacak kadar şanslı, ya da doğru konumda bulunmayabiliyor. Senelerce kira bedeli ödeyerek başkasının evinde kirada oturan kişiler, ev sahibi olmak için banka ve tefecilerin elinden kurtuluyor. Doğru araştırma ile doğru firmalarla tanışan kişiler için kira öder gibi taksitle ev alma koşulları hayallerine kavuşuyor. 


Ülke ekonomisinin lokomotifi olarak adlandırılan konut sektöründeki büyüme, beraberinde birçok yol ve yöntemin de kapısını araladı. Yükselen ve değişen kredi faiz oranları, islami hassasiyetlerin yanı sıra ekonomi ve maliyet bilinci ile ev almak isteyenler, gelişen ve klasik bankacılığa alternatif olarak doğan yöntemlerin kapısını çalıyor. Her ay kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler Mesken Finans ile faizsiz taksitle peşinatlı ya da peşinatsız taksitle ev sahibi oluyor. Mesken Finans’ta katılımcıların gelirine göre planlanmış aylık taksitlerle, bütçelerini zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istedikleri eve çok uygun koşullarla sahip olma imkanı sunuluyor. Ömür boyu kira ödeme derdinden kurtaracak çok mantıklı çözümler üreten Mesken Finans firmasında ayrıca herhangi bir yatırım sahibi olmak için peşinatınızın olması gerekmiyor. Mesken Finans ile bütçenize göre oluşturulmuş taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Ev kredisi ile karşılaştığınız büyük maliyetler, vade farkları, yüksek kredi ödemelerinin üstünü çizen Mesken Finans ile o bilindik prosedürlerin hiçbiriyle uğraşmadan, ailenize bir risk oluşturmadan faizsiz ev alma yolunu seçebilirsiniz.


Ev kredisi uzun soluklu bir süreç, bu süreç bazı riskleri de içinde barındırıyor. Mesken Finans ile kendinizi güvende hissetmeyeceğiniz riskli süreçler yok, katılımcıların zorda kalması halinde taksit erteleyip diledikleri zaman devam ederek taksitle ev alma hayalleri sekteye uğramıyor.Senetle Ev Alma YollarıTaksitle ev alma ya da peşinatsız bir mülk sahibi olma yöntemlerinin biri de senetle ev alma yöntemidir. Mesken Finans firması da kira öder gibi senetle ev alma imkanı sunuyor. Özellikle son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği peşinatsız ve faizsiz ev sahibi olma yöntemleri, katılımcılarını ya da müşterilerini ev kredisi kullanmadan ev sahibi yapıyor. İster birikimlerinizle ister peşinatsız, faizsiz senetle ev alır gibi katılama dayalı finansman modelleri sunan Mesken Finans ile görüşebilirsiniz. 


Ev kredisi, faizsiz ev kredisi ya da peşinatsız ev sahibi olmanın yanı sıra senetle ev alma isteyenlerin de olacağı unutulmamalı. Bir çok alternatif içinde senetle ev araba yöntemlerinin de araştırıldığını ve bilgi istendiğine şahit oluyoruz. Hangi yöntemle ev alacaksanız alın araştırmak ve bilgi toplamak ilk atılacak doğru adımlardan biridir. Bilindiği gibi bir konut firması da sıfır faizli kredi, ya da senetle ev satışı gerçekleştirmektedir. Özellikle inşaat firmalarından peşinatlı ya da peşinatsız senetle ev alma sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Senetle yapacağınız alışveriş için firmayı dikkatle seçmelisiniz. Senetle yapılacak ticaretlerde muhatabınızın sadece konutun satın alındığı firma olduğu unutulmamalıdır.


Tüm bu sıkıntılarla uğraşmak istemiyorsanız, öderken sıkıntıya düşeceğinizi düşünüyorsanız, kendi belirlediğiniz taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız Mesken Finans ile  Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirleyin. Hayalinizdeki eve taksitle sahip olun.


En İyi Yatırım Ev


Ev bir ihtiyaç mıdır yoksa yeri geldiğinde en iyi yatırım olarak değerlendirilebilir mi? Bu ekonomistlerin son zamanlarda sıkça karşılaştığı bir sorudur. Öncelikle konutun iyi bir yatırım olup olmadığından ziyade gerçekten bir yatırım olup olmadığı konusunu ele almalıyız. 


Konutun en iyi yatırım ya da yatırım olup olmadığı noktasındaki tereddütlerin sebebi de ekonomik koşulların günden güne değişiyor oluşu ve tasarruf araçlarına ilişkin ezberlerin de bozuluyor oluşudur. Tasarruf ve birikimlerimizden elde ettiğimiz geliri nasıl değerlendireceğimiz, yatırım araçlarının değerlenmesine ilişkin bilinmezliği ile doğru orantılıdır. Ülkemizde en iyi yatırım araçları denince akla haliyle ilk olarak altın ve döviz gelmekte. Bu yatırımları da sırayla gayrimenkul yatırımları takip etmektedir. Birikimlerimizi dövizle mi yoksa mevduatta tutup faiz geliri mi elde etsek gibi sorular beyinlerimizi kurcalarken, gelişen konut sektörü de kafamızın içindeki soruları çoğaltıyor. Ancak bu noktada ekonomistler bir konutun ya da evin en iyi yatırım aracı ya da bir yatırım olup olmadığına ışık tutacak bilgiler sunuyor. Ekonomistlere göre bir malın yatırım aracı olup olmadığını yatırım yapılacağı sürece geri dönüşüm değerine bakılması belirliyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde gelişen konut sektörünün de etkisiyle ev en gözde yatırımların başında gelirken, kira bedeli getirisi de sürekli artış gösteriyordu. Bulunduğu lokasyonun yatırım değerini direkt etkiliyor olsa da genel anlamda ev fiyatları pek artmazken, kira gelirleri de enflasyonun gerisinde kalıyor. Bu anlamda evin bir yatırım aracı olup olmadığını ekonomik koşullar, arz talep, lokasyon gibi faktörler belirliyor. 


Eğer tasarruf yaparak birikim sağladıysanız, birikimlerinizi iyi bir yatırımla taçlandırmak istiyorsanız, Mesken Finans'ın ev ve araba dışı hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Tecrübeli yönetim kadrosu ve işinin ehli finans uzmanları ile isteyen herkesi ev ve otomobilin yanı sıra iş yeri, yazlık ve arsa sahibi yapmayı misyon edinen Mesken Finans, size özel programlarıyla yatırımlarınıza yön veriyor.Taşıt Kredisi Mi Taksitle Araba Almak Mı?


Türkiye'de orta ve alt gelir grubundaki insanların birçoğunun hayatında en büyük satın almalar olarak ev ve araba ilk iki sırayı alır. Çocukluk hayallerimizden biri olan araba alma aşamasında da ev sahibi olma noktasında olduğu gibi kredi kullanımı ilk tercih oluyor. 


Bankalar araba almak isteyenlere finansman desteğini taşıt kredisi adı altında düzenledikleri kampanyalarla sunuyor. Tüm krediler gibi taşıt kredisinde de belli şartlar bulunuyor. Bankadan bankaya değişen şartlar olsa da 18 yaşını doldurmuş olmanız, düzenli ve belgelenebilir gelirinizin olması, ücretli çalışanlar için 6 ay kesintisiz devam eden sosyal sigorta kurumu kaydı, kabul edilebilir kredi notu ve peşinatınız genel geçer şartlardır.


Bankalar taşıt kredisi miktarı noktasında bir üst sınır bulundurmamakla beraber, verilecek kredinin miktarını ise aracın bedeli belirliyor. Bu miktar bankadan bankaya farklılık gösterebiliyor. Örnek verirsek Garanti Bankası, araç bedelinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için yüzde 70, 120 bin TL'yi aşan kısmı için de yüzde 50 oranında kredi kullandırıyor.


Bankaların taşıt kredisi kullandırma süreci ise başvuruda vermiş olduğunuz bilgiler banka tarafından değerlendirilir, ön değerlendirme sonucunun olumlu olması durumunda gerekli belgeler ile birlikte müşterilerin şubelere ya da anlaşmalı otomobil firmasına gitmesi yeterli olacaktır.


Eğer tüm bu süreçlerle banka, kredi, peşinat, faiz oranları uğraşmak istemiyorsanız ve küçük taksitlerle benim de bir aracım olsun diyorsanız, gelirinize ve bütçenize uygun ödeme planları ile Mesken Finans'ta istediğiniz arabayı satın alabilirsiniz.


Mesken Finans İle Taksitle Araba Sahibi Olun


Öncü ve yenilikçi bir finans şirketi olarak, ayrıcalıklı hizmet ve kalite anlayışı ile dikkat çeken Mesken Finans finans uzmanlarınca geliştirilmiş olan programlarında, peşinatsız araç sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans'ta araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmazken, peşinat kullanmak isteyen katılımcılar dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken teslim temin edebiliyor. Mesken Finans ayrıca katılımcılarına ikinci el araba alma imkanı da sunuyor. İkinci el araba alımı aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilirsiniz.


Taksitle araba almak isteyenlere Mesken Finans, 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği sunuyor. Katılımcılar, almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirliyor. Ayrıca katılımcılar arabalarını yenilemek istediklerinde ya da başka bir finansman programına kayıt olduklarında araçlarını peşinat olarak vermek istediklerinde, Mesken Finans uzmanları tarafından değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendiriliyor.


POPÜLER İÇERİKLER

close