BİZE ULAŞIN

Blog

Taksitle Araba: Taksitle Araba Alma YöntemleriOtomobil sektörü de konut sektörü gibi ülke ekonomilerinin can damarları içinde yer alır. 

Ev ve araba sahibi olma isteği hepimizin bildiği gibi barınma ve ulaşım ihtiyaçlarımız doğrultusunda en temel haklar içinde gösterilebilecek istek ve arzulardandır. Araba sahibi olmanın da ev sahibi olmada olduğu gibi birden çok yöntemi mevcuttur. 

 

Araba almanın yöntemlerini araştırmadan önce neden bir arabaya ihtiyacınız olduğuna net bir cevap vermeniz, araba sahibi olma sürecinde sizi bir takım sorunlarla karşı karşıya kalmama noktasında adeta güvenlik duvarınız olacaktır. Bu bağlamda öncelikle arabayı bir yatırım aracı olarak görüyorsanız, otomobil sahibi olmanın başlı başına bir yatırım aracı olmadığını bilmeniz gerekiyor. 

 

Son zamanlarda her ne kadar ikinci el araçları yükselse de fiyatları etkileyen faktörler arasında ekonomik dinamiklerdeki değişkenliğin etkisi olmakta ve aslında aracı aldığınız fiyattan pek farklı bir değere yükselmiyor. Sonuçta arabayı aldığınız ve yollara koyulduğunuzdan itibaren almış olduğunuz aracın değeri düşüyor. Bu nedenlerden dolayı araba iyi bir yatırım aracı değildir. 

 

Ulaşım derdinden kurtulmak, konforlu bir şekilde işinize tatilinize gidip gelmek istiyorsunuz ve bir araba almaya karar verdiniz. 

 

Bu noktadan sonra arabayı kredi ile mi peşinat ile mi alacaksınız? bu sorunun cevabını elbet de bütçeniz belirleyecektir. Birikim ve tasarruf konusunda alışkanlıkları olan bir insansanız, araba sahibi olmanız için de önünüzde pek bir engel olmayacaktır. 

 

 

 

Birikim ve tasarruflarınız sayesinde bir mülk ya da taşıt alırken insanların en çok başvurduğu yöntem olan kredi ile alış veriş yöntemine rahatlıkla başvuru yapabilir gerekli peşinatı yatırım bir araç sahibi olabilirsiniz. 

 

 

 

Taşıt Kredisi İle Araba Sahibi Olmak

 

 

 

 

Taşıt kredisi ya da araba kredisi olarak bilinen kredi türü, sıfır kilometre ya da ikinci el otomobiller için alım kolaylığı yaratan finansman desteğidir. Bu finansman desteği ile bir çok kişi istedikleri arabaya taksitle araba alır gibi sahip olabiliyor. Kamu ya da özel bankalardan tahsil edebileceğiniz bu finansman türü ile istenilen araca, uygun ödeme seçenekleri ile sahip olmak mümkün hale geliyor. Yasalara göre sıfır kilometre arabalar için kredinin geri ödeme süresi boyunca araç rehin ediliyor ve banka tarafından herhangi bir kefil istenmiyor; ancak bazı bankalar ikinci el araba alımlarında kefil isteyebiliyor. Kamu veya özel bankalar müşterilerine araba sahibi olmaları için en uygun vade seçenekleriyle en uygun ödeme koşullarıyla bu finans desteğini sunarken, çeşitli kampanyalarla da bir çok kişiyi otomobil sahibi yapıyor. Araba kredisi, taksitle araba alma noktasında otomobil sahibi olmak isteyenlerin aylık düzenli ödemelerle arabalarına hemen kavuşmasını sağlar, ancak bankalar müşterilerinden finansmanı kullandırmadan önce bir takım belgeleri talep eder. Araba kredisi almanın yolu da dosya masrafı, araba kredisi şartları, banka faiz oranları gibi bilinmesi gereken birçok konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan geçiyor. 

 

 

 

İster kamu bankaları olsun ister özel bankalar olsun taşıt kredisi faiz oranları bu bankalar arasında farklılıklar gösterebiliyor. Araba kredisi çekmeden önce yapacağınız ön bir çalışma ile en uygun vadede en uygun faiz oranlarını veren banka ile bu sürece başlamanız daha uygun bir fiyata araba sahibi olmanızı sağlayacaktır. Araba sahibi olmak isteyen kişilerin özellikle de taşıt kredisi kampanyaları dönemlerini takip etmeleri ise yine doğru bir zamanlama adına faydalı olacaktır. 

 

 

 

Araba kredisi için bilinmesi gereken diğer bir husus ise peşinattır. Kamu ve özel bankalar hiçbir koşulda aracın tamamına kredi çıkarmıyor. Taşıt kredisi ile araç almak isteyenlerin mutlaka belli oranlarda peşinatlarının bulunması gerekiyor. Çünkü bankalar müşterilerine, ister ikinci el ister sıfır kilometre araç olsun kasko değerinin yüzde 60’ı ile yüzde 80’i arasında değişen oranda bir taşıt kredisi veriyor. Peşinat problemi sebebiyle birikim ve tasarruflarınız önem kazanıyor. Birikimleriniz sizin ne kadar miktarda bir peşinatı ödeyebileceğinizi, peşinatınız da ne kadar bir değere sahip araba alabileceğinizi belirleyecektir. Bankalar genelde araba kredilerinde 100 bin TL’ye kadar yüzde 30 peşinat, 100 bin TL ve üzeri için yüzde 50 peşinat ödemesi talep edebiliyor. Bazı firmalar ise bankalarla anlaşarak bu süreci daha düşük masraflarla atlatmanıza yardımcı oluyor ve taksitle araba sahibi olmanızı kolaylaştırabiliyor. Bu tür firmaları araştırarak da süreci lehinize çevirebilirsiniz. 

 

 

 

Araba Kredisi Faiz Oranı Hesaplama

 

 

Araba almaya karar verenlerin bir çoğunun araba kredisi kullanarak araba aldığını yukarıda belirtmiştik. Bir çok kişi de taşıt kredisi faiz oranlarının nasıl hesaplandığını merak ediyor. Alınacak araç belli olsun olmasın internette araba faiz oranlarını hesaplamak artık çok kolay. Bir çok bankanın internet sitesinde en uygun vadede en uygun faiz oranlarına ilişkin hesaplama yapan uygulamalar yer alıyor. Kullanıcılar bu uygulamaları kullanarak, alacakları araba için ne kadar peşinat ve ne kadar vadede ne kadar faiz oranı ödeyecekleri bilgisine sahip olabiliyorlar. Araba almak isteyenler bu uygulamalar sayesinde her ne kadar bilgi sahibi olsalar da fiyatlar veya oranlar aracın marka, model ve yaşına göre değişebiliyor. Bankalar bireysel müşterileri için araç bedeli 120 bin lira ve altında olan araçlar için maksimum 60 ay vade, 120 bin lira üzerinde olan araçlar için ise maksimum 48 aya varan vadelerle müşterilerine finansman desteği sunuyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yine bankalar firmalarla anlaşmanın yanında marka ve model bazında da avantajlı faiz oranları sunabiliyor. Birikim ve tasarruflarınızdan oluşan bütçeniz ile sizler de otomobil bedeli 120 bin lira ve altında olan araçlar için kredi vadesi maksimum 60 ay, 120 bin lira üzerinde olan araçlar için kredi vadesi ise maksimum 48 ay olan kampanyalardan faydalanarak taksitle araba alabilirsiniz.

 

 

 

İkinci El Taksitle Araba Alma

 

 

Bankalar bu yıl çıkan bir yasa değişikliği ile ikinci el araba için de müşterilerine finans desteği sunmaktadır. Pandemi sürecinde kamu bankaları normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için dört yeni kredi paketini hayata geçirirken, bir müjdeli haber de ikinci el arabayı kredi ile almak isteyen araba sevdalılarına geldi. Bu süreçte çıkan yasa ile bankalar ikinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerine yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunmaya başladı. Yasa gereği bankalar azami 6 ay Ödemesiz toplam azami 60 Ay vadeli ikinci el Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami limit 150 bin lira olarak belirlemişti. Yasa gereği ayrıca bankaların ikinci el taksitle araba almak isteyen müşterilerine getirdiği şartlar arasında kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/yabancı kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa kadar olan taşıtlar şartını koymuştu. İlerleyen süreçlerde faiz oranları değişse de bankalar ikinci el araçlar için, aracın yaşı ile kredi vadesi toplamı en fazla 108 ay olacak şekilde kredilendirme imkanı sunmaya devam ediyor. Bankalar taşıt kredisi için teminat olarak satın alırlar otomobilin rehinini yeterli görürken bazı durumlarda ise kefil de talep edebiliyor.

 

 

 

 

 

Taşıt Kredisi İle Taksitle Araba Nasıl Alınır?

 

 

Kredi Taksitle araba almak isteyenler bankalara başvurularında vermiş oldukları bilgiler aracılığı ile bankaların ön değerlendirme aşamasına girer. Bankalar tarafından yapılan ön değerlendirmeler, müşterinin kredi notu, bankalarla olan çalışma durumları, borçlarını ödeme düzeni, gelir durumu, sigorta durumu gibi konuları içerir. Söz konusu bankaların yapmış oldukları bu değerlendirmelerin ardından sonucun olumlu olması halinde ise müşteriler gerekli belgeler ile birlikte şubelere ya da anlaşmalı otomobil bayilerine giderek gerekli süreç başlatılır. Kredi başvurusu süreci ise TC kimlik numarası olan nüfus cüzdanınız ve satın alınacak araca ilişkin belgelerle gerçekleştirilir. Bankalar sıfır kilometre ve ikinci el araçlar için farklı belgeler istemektedir. Sıfır kilometre araç alacaksanız proforma fatura, araç eğer anlaşmalı bir bayiden alınacak ise otomobile ilişkin belgeler zaten firma tarafından temin edilecektir. 

 

Bazı başvurular için, taksitle araba sahibi olmak isteyen müşterilerden gelir belgesi, kefil durumunda ise ek belgeler talep edilebilir. Bu arada araba kredisi başvurusu yapacak olan müşterilerine 18 yaşını doldurmuş olması beklenmektedir. Yaş sınırının yanı sıra düzenli ve belgelenebilir gelirinizin olması, ücretli çalışanlar için 3 ay kesintisiz devam eden sigorta dökümü, kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödenmiş olması ve en önemlisi de alınacak olan söz konusu arabanın peşinatını ödemeye yeterli bir birikimin bulunması gerekmektedir.

 

 

 

Bankalar Ne Kadar Araba Kredisi Veriyor?

 

 

Araba kredilerinde bir üst sınır bulunmazken, aslında araba kredisi tutarını alınacak arabanın kendisi belirliyor diyebiliriz. Özellikle Türkiye'nin köklü bankalarından Garanti BBVA baz alınırsa alınmak istenen araba bedelinin 120 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70, 120 bin lirayı aşan kısmı için ise yüzde 50 oranında kredi kullandırılabiliyor. Örnek vermek gerekirse de 100 bin TL olan bir aracın 70 bin lirası kredi olarak verilirken, geri kalan 30 bin lira ise müşteriden peşin olarak alınıyor. 200 bin lira değerindeki bir araç için de 100 bin lira bankadan kredi kullandırılırken, diğer 100 bin lira ise peşin ödeniyor. 

 

 

 

Taksitle Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

 

İster sıfır kilometre olsun isterse ikinci el araba alımı olsun, belki de hayatınız boyunca yapacağınız en yüksek bedeldeki bu harcama için çok ince eleyip sık dokumalısınız. Eğer sıfır kilometre araba alacaksanız, ihtiyaçlarınızı iyi belirlemelisiniz. Kalabalık bir aile iseniz mutlaka konforu ve aracın performansını göz önünde bulundurmalısınız. Araba sizin için ihtiyaç ve bir takım konforunuzdan da ödün vererek alacağınız araç ise maliyeti, yakacağı yakıtı mutlaka hesaplamanız sizin için doğru bir hareket olacaktır. 

 

 

 

Elbet de ikinci el araba alanlar için bu süreçte daha dikkatli olmaları elzemdir. Taksitle ikinci el araba alırken dikkat edilmesi gereken bir çok husus mevcuttur. Bu süreç baştan savma yapılırsa ileride bol masraflı sorunlarla karşılaşabilir, aracı gerçek piyasa değerinin çok daha üstüne satın alabilir veya aldığınız araçtan memnun kalmayabilir ve zarar edebilirsiniz. İkinci el araba almak isteyenlerin unutmaması gereken ve göze alması gereken bir konu da mutlaka ekstra harcamalar olacağıdır. 

 

 

 

Bütçenizi hesaplarken satın alma işlemleri sırasında, devir işlemleri, vergiler, sigortalar ve fiyata dahil olmayan daha birçok masraf çıkacağını unutmayın. Bu masraflar seçtiğiniz aracın modeli, markası ve yaşına göre değişkenlik gösterecektir.

 

 

 

Taksitle araba almaya karar verdiniz ve beğendiğiniz araba ikinci el, bu gibi durumlarda satın alacağınız arabanın ihtiyaçlarınıza ne kadar cevap vereceği çok önemli. Alacağınız aracın yakıt tasarrufu mu güvenliği mi daha önemli bu gibi detaylar taksitle satın alacağınız arabadan duyacağınız memnuniyeti de etkileyecektir. 

 

 

 

İkini el araba alımlarında dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da araba sahibinin güvenilirliğidir. Her ne kadar tanıdıklar aracılığı ile bulmuş olsanız da araba kontrolünü profesyonellerle yapmanız sizin için çok daha güvenli bir yol olacaktır. Alım sırasında aracın neden satılmak istendiği, aracın yaşı ve kilometresi, herhangi bir kazası var mı, aracın genel durumu ve motor durumu gibi soruların cevabını net alıyor olabilmeniz de güvenli bir alış veriş yapmanızı sağlayacaktır. 

 

 

 

Her ne kadar bu soruların cevaplarını alsanız da satın alınacak ikinci el arabayı gündüz gözüyle mutlaka kontrolden geçirin. İkinci el araba alımlarında test sürüşü ise en önemli noktalardan biridir.

 

 

 

Kredisiz Taksitle Araba Almak Mümkün Mü?

 

 

Bir çoklarımız bir mülk ya da taşıt alırken en çok da peşinat noktasında zorluk çekeriz. Bankaların müşterilerine sağlamış olduğu kredi finansmanı her ne kadar kolay bir şekilde mülkümüze ya da taşıtımıza sahip olmamızı sağlasa da bunun ancak peşinatla mümkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkenin ekonomik koşulları çoğu vatandaşın geçim sıkıntısı çekmesine vesile oluyor. Ancak alım gücü ile geçim sıkıntısı arasında farklılıklar olabiliyor. Bunun sebebi de gerek bankaların sağlamış olduğu en uygun vadeli en uygun faiz oranlarıyla kredi desteği bunun yanı sıra yine ülkemizde tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi uygulayan şirketlerinin sayısının artmasıdır. Peşinatsız ya da taksitle araba almak isteyen bir çok kişi, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemlerinin müşterisi oluyor. Bu tür faaliyet gösteren firmaların uyguladığı programlar sayesinde ister ev ihtiyacı olanlar olsun ister taşıt ihtiyacı olanlar olsun bir çok kişi ihtiyaçlarına cevap bulabiliyor.

 

 

 

Yine peşinat zorunluluğu olmadan geliştirdikleri programlarla katılımcılarını taksitle araba sahibi yapan firmalardan biri de Mesken Finanstır.

 

 

 

Mesken Finans Programları

 

 

Mesken Finans programlarında, taksitle araba almak isteyenlere peşinat zorunluluğu bulunmamakla beraber, peşinat kullanmak isteyen katılımcılar dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebiliyor.

 

 

 

Mesken Finans firmasıyla peşinatın zorunlu tutulmadığı katılımcılar, bütçelerine denk ödeme planlarıyla rahatlıkla istedikleri arabaya sahip olabiliyorlar. Katılımcılar taksitle araba alma aşamasında taksit ödemelerinde zorlandıklarında taksit erteleyebilir, ödemelerine diğer ay kaldıkları yerden devam edebilirler. Mesken Finans ayrıcalıklarından biri de taksitle araba almak isteyenlere geniş taksit seçenekleri sunulmaktadır. Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler.

 

 

 

Mesken Finans İle İkinci El Araba Alımı

 

 

Herkesin ekonomisi sıfır araba almaya yetmeyebilir. Bir çoğumuz bu durumlarda ikinci el araç piyasasını gözden geçiririz ve bütçemize uygun bir araç bulmanın yollarını ararız. Mesken Finans sadece sıfır kilometre araba değil ikinci el araba alımında da müşterilerine yardımcı oluyor. Firma bünyesinde ikinci el araba alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım gerçekleştirilebiliyor. Buna ek olarak sıfır kilometre araç alımların katılımcılar mevcut araçlarını peşinat olarak kullanmak isterlerse firma buna da onay veriyor. Mesken Finans'ın herhangi bir programında katılımcılar, var olan araçlarını peşinat olarak verme hakkına da sahipler. Bu gibi durumlarda firma yetkililerinin görevlendirdiği uzmanlar peşinat olarak verilmek istenen aracın değerlemesini gerçekleştirir, peşinat için kriterlere uygun olması halinde mevcut araç, katılımcı adına peşinat olarak sayılır. 

 

 

 

Mesken Finans programlarına dahil olduğunuzda ödemelerinizi ise anlaşmalı banka şube ve atmlerinden, ya da kurumun şubelerinden, dilediğiniz takdirde ise mobil ve internet şubelerinden güvenle yapabilirsiniz.

 

 

 

Mesken Finans Programları ile Ne Alabilirim?

 

 

Mesken Finans’ın avantajlı Bireysel ve Kolektif Finansman Programları ile katılımcılar taksitle arabanın yanı sıra ev, yazlık, arsa, iş yeri, makine vb. her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Mesken Finans firmasının diğer bir avantajı ise programlarında, ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte ara ödeme kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede teslimat alabiliyor.

 

 

Mesken Finans İle Araba Almanın Avantajları

 

 

Taksitle araba alma noktasında tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri uygulayan bir firmayı seçtiyseniz, alış veriş bağlamında doğru bir adım atmış olursunuz. Mesken Finans ile taksitle araba almaya karar verdiyseniz bir takım avantajlara da sahip olmuşsunuzdur demektir. Mesken Finans’a Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilir ve finansman programlarına dahil olabilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz yerden istediğiniz arabayı taksitle peşinatsız satın alabilirsiniz. Mesken Finans ile alacağınız arabanın değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları ile karşılaşmazsınız. Mesken Finans programlarında peşinatsız araba almak isteyenler ara ödeme, peşinat zorunluluğu gibi konularla uğraşmaz ve karşılaşmaz. Mevcut finans modelleri sayesinde Mesken Finans ile kısa sürede araba sahibi olursunuz. Ayrıca Mesken Finans sunduğu avantajlar sayesinde borcunuzun belirlenen tarihten daha kısa sürede bitirebilirsiniz. 

 

 

 

Ev Alma Yöntemleri

 

 

Yıllarca kira bedeli ödeyerek hem ekonomimize zarar veriyor hem de geleceğe umutla bakma noktasında adımlar atamıyoruz. Her yıl artan kira bedeli ile zorlanan ekonominin yanı sıra evden çıkarılma korkusu da kiracı olarak yaşamanın zorluklarının başında gelir. Kiradan kurtulmak isteyen bir çok kişi ev sahibi olmanın yollarını aramaktadır. Ev almanın birden çok yolu vardır; ancak insanlar genelde en kolay görünen bankaların müşterilerine kullandırdığı ev kredisi yöntemini tercih eder. 

 

 

 

Elbet de ev kredisi ile ev almanın bir takım avantajları yok değildir. Ev kredisi ile ev almanın en avantajlı ve en cazip noktası ise kredi kullanımının ilk gününden itibaren almak istediğiniz evin içine yerleşebilmenizdir. Ev kredisini cazip kılan en önemli nokta burası iken kredinin alınabilmesi için gerekli peşinat, gerekli şartların uygunluğu ve kredinin geri ödeme süreci ise ev kredisinin dezavantajları arasında yer alır. 

 

 

 

Tüm bunların yanı sıra bankalardan alınan kredi finansmanının geri ödemesinde uygulanan faizin de dinimizce haram olması da ev hayali kuranların ev kredisini tercih etmemesi için bir sebep olabiliyor. 

 

 

 

Ev Kredisi İle Ev Alma

 

 

Ev kredisi ile ev alma aşamasının ilk adımı başvurudur. Başvuru öncesinde ise bir çok kişi bankaların alınacak eve ne kadar miktarda kredi verdiğini ve bu kredinin faiz oranıyla geri ödeme sürecini araştırmaktadır. Bu işlem de günümüzde gelişen teknoloji ve bilişim ile telefonlardan ya da bilgisayarlardan internet aracılığı ile çok kısa sürede öğrenilebiliyor. Yine ev kredisi almak eskisi kadar uzun bir süreyi kapsayan bir olay olmaktan çıkmıştır. Günümüzde ev kredisi başvuruları 3 ila 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ev kredisinin başvurudan sonraki ilk aşaması ise onay sürecidir. Söz konusu süreçte ev kredisi başvuru talebi tercih edilen bankaya göre internet sayfası üzerinden veya ilgili şubeden de yapılabilmektedir. Ön onay süreci olarak da adlandırılabileceğimiz bu süreçte ev kredisi talep eden kişinin kredi notunun hesaplanma işlemi yapılmaktadır. Bu süreçte, kişinin aylık gelir tablosundan son 5 yıl içindeki bankalarla olan faaliyetlerinin yanı sıra bir çok konu detaylı bir incelemeye tabi tutulmaktadır. Ön onay süreci ev kredisi talep eden kişinin kredi notunun belirlenmesiyle tamamlanmış olur.

 

 

 

Onay sürecinin tamamlanmasının ardından ev kredisi ile satın alınmak istenen evin ekspertiz süreci başlar. Ekspertiz süreci ise alınacak evin değerinin yanı sıra krediye uygun olup olmadığının raporlanması durumudur. Yaklaşık 2 gün sürecek bu sürecin ardından geriye ise ev kredisi işlemleri dahilinde yasal onayın alınması kalmaktadır. Bankalar unutulmamalı ki ev kredisini evin değerinin yüzde 80 ya da yüzde 90'ı kadar vermektedir. Bu değerler kamu ya da özel bankalara göre değişmektedir. Bankaların ev kredisine uyguladığı faiz oranları da yine kamu ve özel olmalarına göre değişkenlikler gösterebilmektedir. Buradan belirtmeliyiz ki günümüzde kamu bankaları müşterilerine, daha uygun vadede ve daha uygun faiz oranlarıyla konut kredisi imkanı sunmaktadır. 

 

 

 

Bazı bankalar ev kredisi geri ödeme planını ayda bir, iki ya da üç ayda bir gibi daha geniş aralıklara da bölebilmektedir. Sizi zora sokmayacak bir peşinatınız ve yüksek bir aylık kazancınız mevcutsa kira öder gibi ev sahibi olmanız önünde hiçbir engel yoktur. Ancak peşinatı zar zor denkleştirebildiniz ve aylık geliriniz de yeterli miktarda değilse ev kredisi her ne kadar kolayca ev sahibi olmanıza vesile olacaksa bile ilerleyen süreçlerde zorluklar çekmenize de yol açabilir. Eğer bütçeniz ev kredisi taksitlerini ödemede zorlanmanıza sebebiyet verecekse ev kredisi ile değil de peşinatsız, taksitle ev sahibi olmanın yollarını inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Faizsiz Ev Sahibi Olmak

 

 

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri uygulayan firmalar ile taksitle faizsiz ev sahibi olabilirsiniz. Bu firmaların önde gelenlerinden biri de Mesken Finans şirketidir. Yaklaşık çeyrek asırlık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketi olan Mesken Finans ile konforlu ve huzurlu bir şekilde hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. 

 

 

Mesken Finans'ın sunmuş olduğu Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirleyerek ev sahibi olabilirsiniz. Bu programda belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Program dahilinde peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihinizi daha da erkene çekmeniz mümkündür. Ayrıca Mesken Finans'ın finans uzmanımızın size sunacağı çok mantıklı fırsatlar ile size özel kampanyalardan faydalanarak finansman programınızı daha da avantajlı hale getirebilirsiniz.

 

 

 

Kolektif Finansman Programında, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz.

 

 

 

 

 

Mesken Finans'ın Kolektif Finansman Programları da her bütçeye göre çok mantıklı çözümler sunar. Bu programda ise katılımcılar ödeme planları doğrultusunda, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil edilirler. Katılımcıların bu programlarla finansmanlarını ne zaman teslim alacakları ise ödeme planlarına göre belirlenir. Bunun yanı sıra noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen kişilere, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede teslimatları gerçekleştirilir. Bu programda teslimatınızı ilk ay alma imkanına da sahipsinizdir. 

 

Mesken Finans Instagram Sayfamızdan da bizi takip edebilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close