BİZE ULAŞIN

Blog

Senetle Ev

 

Bir aile olmak yuva kurmak birçok gencin hayalini süslüyor. Bu hayal içinde yuva olmanın bir aile olmanın en temel argümanlarından biri de ev sahibi olmak. Fakat son yıllarda ev fiyatları, bankaların müşterilerine sunduğu ev kredisi faiz oranlarının yüksekliği ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini ertelemelerine sebep olabiliyor. Ev kredisi için başvuru yapıp olumlu cevap alıp yola çıkanlar ilerleyen dönemlerde taksit miktarları bütçemi aşar mı kredi taksitini ödeyemezsem ne olur gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalabiliyor. 


Bu gibi sıkıntılar karşısında çeşitli araştırmalara giren kişiler de finans uzmanları tarafından geliştirilen kredisiz ev alma, faizsiz ev, senetle ev alma yöntemleri gibi programları bulunan  firmalarına yöneliyor.  faizsiz ev alma fikrine yöneliyor. Peki bu yöntemler ev arayışına giren kişiler için ne kadar çözüm oluyor. Bu tür yöntemlerde sistem nasıl işliyor. Gelin yazımızda bu sistemler nelerdir faydaları avantajları ve dezavantajlarını masaya yatıralım. Öncelikle bilmelisiniz ki ev sahibi olmak için size finansal danışmanlık yapacak çok kaliteli ve çok mantıklı sistemler sunan firmalar bulunuyor. 


Kira Bedeli İnsanları Yoruyor


Ev hayali kuranların en büyük oranını elbet de kiracı olanlar oluşturuyor. Kira bedeli ne olursa olsun insanlar üzerinde büyük yük oluşturuyor. Kira bedeli gibi bir yükten kurtulmak isteyen kiracılar, taksitle kira öder gibi ev sahibi olmanın hayalini kuruyor. Sonuçta kiracı yurttaşların, ömürleri boyunca belki de ödedikleri kiralarla bir iki ev sahibi olmaları içten bile değil. Finans uzmanların bu süreci iyi değerlendirmesi sonucunda özellikle kiracıları kira bedeli gibi bir dertten kurtaracak çalışmalar ortaya koyuyor. Kiradan kurtulmak isteyen birçok hane halkı da kira bedeli yüksekliğinden dolayı hayallerine bir an önce kavuşmak için faizsiz, kredisiz peşinatsız sistemlerin olduğu firmaları araştırmaya başlıyor.


Banka Kredisi Çekmeden Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olunabilir Mi?


Bilindiği gibi bankaların müşterilerine ev ya da konut almaları için faizli taksitle geri ödeme planı ile sundukları finansal desteğe ev kredisi ya da konut kredisi diyoruz. İnsanlar birçok sebepten dolayı ev kredisi ile ev sahibi olmaya sıcak bakmayabiliyor. Ev kredisi çekip ilk evlerini alanlar ya da kiradan bunalarak kendi evlerine kira öder gibi sahip olmak için krediye yönelen insanların çoğu orta gelirli insanlar. Ev kredisi faiz oranları, finansal güçleri yerinde görünen orta gelirli insanları da yorabiliyor. Ev sahibi olma sürecinde kişiler konuyu birçok kişiyle enine boyuna ele alıyor. Çeşitli süreçlerden geçerek ev sahibi olan kişilerin tecrübeleri doğal olarak yeni ev sahibi olacak kişilerin davranışlarını da etkiliyor ve yön veriyor. 


Temelden Ev Sahibi Olmak Kolay Mı?


Daha proje aşamasındaki evlere girmek uygun fiyata faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin dikkate aldığı bir seçenektir. Birçok konut projesinin hayata geçirildiği günümüzde de ev alırken tercih edilen bir yöntemdir. Ancak projenin vaadedilen tarihte bitirip bitirilemeyeceği de içinde soru işaretleri barındırır. Elbet de temelden eve girmek ciddi oranda değer artışı gibi avantajları da yanında getirir. Hatta temelden yani topraktan girilen evlerde bitmemiş projelerin satışlarından bile kar elde etmeniz mümkündür. 


 

Ev Kredisi Seçeneğini Elemek İçin Sebepler


Senetle ev alma konusunu kapsamlı bir şekilde ele almadan önce insanların ilk aklına gelen bankalardan kredi çekerek ev sahibi olmanın dezavantajlarına bakalım. 


Özellikle kamu bankalarının zararına cazip faiz oranlarıyla ev kredisi dağıtmasıyla ipotekli konut satışları artış gösteriyor. Bu cazip faiz oranları karşısında kira yükünden kurtulmak isteyen vatandaşlar, 15 yılı bulan stresli bir süreci de göze almış oluyor. 


Türkiye'de konut satışlarının yüzde 50'den fazlasını halen ipotekli yani ev kredisi ile alınan konutlar oluşturuyor. Ev kredisi ya da diğer adıyla konut kredisi sanıldığı gibi kolay bir süreç değildir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre yurttaşın ev kredisi borcu sadece Temmuz ayında sadece eylül ayında 10 milyar TL artış gösterirken, ev kredisi borcu olan yurttaşların da stresleri büyüyor. 


Peki bu ev kredisi stresi nedir? Bankaların sağlamış olduğu finansal destek ev kredisi taksitleri ödenmediğinde ya da ödeme sorunlarının başladığı durumlarda “Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği” geçerlilik kazanıyor. Bu yönetmeliğin gereği olarak da kredi veren banka müşterilerin en az iki taksit ödemezse, kredi sahibine 30 gün süre tanıyarak borcun tamamını isteme hakkı da devreye giriyor. Bu da ev sahibi olmak için kredi kullanan yurttaşlar için büyük stres yaratıyor. 


Stres kaynağı bununla da sınırlı değil. Ev kredisi kullananları, bankanın yasal takip başlattığı durumlar dahil, kredinin geç ödendiği her durumda en fazla çekmiş oldukları faiz oranının yüzde 30 fazlası gibi bir gecikme faizi de bekliyor. Stresin yanı sıra ödenmeyen kredi taksitleri yurttaşların kredi notlarını da düşürüyor. Bu arada bankanın yasal takip başlatma sebepleri içinde ödenmeyen iki taksit de yeterli. Yasal takip sonucunda maaşınızın yüzde 25'inde kesinti ve hesaplarınıza da haciz gelebiliyor. 


Gerçekten Herkes Ev Kredisi Kullanabiliyor Mu?


Ev sahibi olmak isteyenlerin araştırdığı ilk tercihin ev kredisi olduğunu yazmıştık. Bu bağlamda ev kredisi ile ilgili aramalarda da 'bana ev kredisi çıkar mı?' sorusu sıkça karşımıza çıkıyor. Elbet de bankalar, ev almanız için sağlayacağı finansal desteği koşulsuz şartsız sizlerin önüne sermiyor. Şatafatlı reklamlar, bir tıkla krediniz cebinizde gibi reklamlar sadece metinlerde ve ekranlarda kalıyor. Baştan söyleyelim her isteyen ev kredisi kullanamıyor. Bankalar kredi kullanımını belli şartlara bağlamış durumda.


Peki bu şartlar nelerdir? Öncelikle unutulmamalıdır ki belli yaş aralığında olanlar ev kredisi çekebiliyor. Reşit olanlar yani 18 ila bazı kaynaklara göre 65 bazılarına göre 70 yaş arasında olanlar bu kredi türünden bankalar tarafından faydalandırılıyor. Tabi ki reşit olmak 70 yaş altı olmak da kredi çekmek için yeterli değil.


Düzenli Gelir Şartı


Bankaların aradığı diğer bir şart ise düzenli belgelenmiş gelir şartı. Bankalar kredi kullanımına yaşı tutanlar için de aylık gelirini belgelemesini isteyecektir. Maaş dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınacak sigorta dökümü bankalar tarafından istenilen belgeler arasında olacaktır. Bu arada unutulmamalıdır ki aylık geliriniz yüksek dahi olsa belgeleyemiyorsanız kredi kullanımı için şansı olmayacaktır. 


Ev kredisi için süreç bununla da sınırlı değil. Ev sahibi olmak için kredi başvurusunda bulunan kişilerin aylık taksitlerinin gelirinin yüzde 60'ını geçmemesi gerekiyor. Bunan yanı sıra kredi notu düşük olanlar da ev kredisi alamıyor. 


Peşinatsız Ev Kredisi Mümkün Mü?


Bu arada bankalar ev kredisi kullandırırken, ekspertiz raporlarını da göz önünde bulunduruyor. Bankalar bu bağlamda yüzde 20 ila yüzde 10 oranında değişen peşinat şartıyla ev kredisi kullandırıyor. 


Ev Kredisi Mi Araba Kredisi Mi?


Birçok insanın ilk ihtiyacı ev almak olurken, birçokları da araba alma hayali kuruyor. Araba alarak işine gitmeyi kolaylaştırmak ya da araba ile işlerini halletmek isteyenler de araba kredisi ile hayallerindeki otomobile kavuşmak istiyor. Bankalar ev kredisi gibi bünyelerinde müşterilerine taşıt kredisi adı altında finansal destekler sunuyor. 


Taşıt kredisi de ev kredisi gibi belli koşullarda veriliyor. Bankalar taşıt kredisini de maalesef her isteyene vermiyor. Taşıt kredisi de belli koşullara bağlanmış durumda. 


Taşıt kredisi başvurusu için en az 18 yaşında olmanız gerekiyor. Başvuru yapan kişinin sosyal güvenlik kurumu kaydının aktif olması ve en az 6 aylık geçmişi olması, alınacak aracın üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin kaydının bulunmaması, ve en önemli başvuru yapan kişin kredi notunun yeterli seviyede olması şartı vardır. 


Araba Almak İçin De Tasarruf Şart


Ev sahibi olmak için yapılan tasarruf aynı zamanda size kısa sürede araba alma imkanı da tanıyacaktır. Araba ev fiyatlarına oranla daha makul düzeydedir. Bu bağlamda keyfi harcamalarınızdan vereceğiniz ödünler, aydan aya yapacağınız birikimler, hayalinizdeki arabayı almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca faizsiz ve peşinatsız ev alma yöntemleri olduğu gibi faizsiz kredisiz de araba alma yöntemleri vardır. 

Bu yöntemler araç almanızı daha da kolaylaştıracak ve araç almak isterken bankadan alacağınız kredinin daha da fazlasını ödemek zorunda kalmak gibi stresli ve anlamsız bir sürece de engel olmuş olacaktır. Unutulmamalıdır ki faiz seçeneği her zaman bankaların zorunlu şartıdır. Banka müşterileri de bunu zorunlu bir şekilde yapılması gerekiyormuş gibi hayallerindeki arabayı almak için bunu kabul eder. Yukarıda dediğimiz gibi faiz ödemek zorunda kalmadan araç sahibi olmanız da içten bile değil. Bu yönde yapacağınız araştırmalarla size en uygun doğru finansman desteği ve danışmanlığı sağlayacak firmayı da bulabilirsiniz.  


Faizsiz, kredisiz ve peşinatsız yöntem sunan firmalarla çalıştığınızda evrak toplamadan şartlarla uğraşmadan banka masrafı dosya masrafı ödemeden onay ve diğer artı süreçleri beklemeden taksit ödemelerini istediğiniz şekilde belirleyerek hayalinizdeki arabayı alabileceksiniz.


Doğru Araba Almak İçin Doğru Adres Mesken Finans


Taşıt kredisi almak istemeyenlerin uzun zamandır güvenli ve ilk tercih ettiği yöntemlerin sunulduğu Mesken Finans firması ile araba sahibi de olabilirsiniz. Katılımcılar Mesken Finans ile araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu ile karşı karşıya kalmazlar. Bunun yanı sıra peşinat kullanma özgürlüğü de mevcuttur. Mesken Finans katılımcıları istedikleri takdirde kullanacakları peşinatla dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler.


Mesken Finans aynı zamanda araba sahibi olmak isteyenlerin alacakları taşıtla ilgili sorularına da yanıt veriyor. Mesken Finans ile 'alınacak arabada yaş sınırı var mı' sorusu da Mesken Finans ile cevap buluyor. 


Firma, alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilmenizin de önünü açıyor. 


Araba Almak Bir Yatırım Mıdır?


Araba sahibi olmak bir yatırım aracı olarak değerlendirilebilir mi? Bu alış verişin yatırım için uygun olabileceği dönemler olduğu gibi, uygun olmadığı zamanlar da elbet vardır. Ülke ekonomisinde döviz kuru düşünüldüğünde araç fiyatlarının artış gösterdiği göz ardı edilmemelidir. Döviz artışları yatırım kredileri ile doğru orantılıdır. Bu ekonomik yapıdan sadece sıfır arabalar değil ikinci el araba fiyatları da etkileniyor. Sürecin böyle olması da araba almayı düşündüğünüz dönemin yatırıma uygun olup olmadığı sorusuna cevap veriyor. Yatırım kredisi faizleri ve geri ödemelerinin yüksek olması düşünüldüğünde de araba almak belli dönemlerde etkili bir yatırım olarak da düşünülebilir. Ancak araba almak hiçbir zaman en iyi yatırım olarak düşünülmemelidir. 


Kira Öder Gibi Araba Sahibi Olun


Sıfır kilometre ya da ikinci el bir araç satın almak, birçok kişinin ulaşım hakkından kaynaklanan en temel hayallerinden biridir. Türkiye şartlarında ortalama bir insanın yaşamı boyunca yapacağı en yüksek maliyetli ikinci alışverişi olarak gösterilebilecek araba alma, daha ucuz hale nasıl getirilebilir? sorusu da gündeme geliyor. Eğer araba satın almanın en ucuz ve kolay yolunu arıyorsanız, taksitle kira öder gibi araba alma konusunda faizsiz seçenekleri ile finans firmaları işinizi kolaylaştıracaktır. 


İnsanlar günümüzde artan faizsiz kredisiz ve peşinatsız yöntemler sunan firmalar sayesinde peşinatsız taksitle araba alma hatta kira öder gibi araba alma şansına sahipler.


En İyi Yatırım Araçları


Ev sahibi olmanın en iyi yatırım olarak değerlendirilebileceği konusunu işlemiştik; ancak farklı yatırım araçları da vardır. Gelin en iyi yatırım aracının ne olduğuna siz karar verin. 


Para kazanmanın gün geçtikçe zorlaştığı ancak yüklü miktarlarda paranın da piyasalarda döndüğü bir dönemden geçiyoruz. Durum buyken elimizde var olan parayı değerlendirmenin yolları da çeşitlilik kazanıyor. Şimdi hangi yatırım araçları ile elimizdeki birikimi değerlendireceğimizi anlatalım. Aslında küçük ölçeklerde birikim ya da tasarruf olarak yapacağımız ilk adımların hepsi birer yatırım olarak değerlendirilebilir. Bu bağlamda hane halkı bireylerinin ilk yatırıma altın ile başladıklarını söylemek yanlış olmaz. 


En İyi Yatırım Aracı Olarak Altın


Bir çok kişinin özellikle düğünlerinden evinin kıyısına köşesine sakladığı belki de bankada değerlendirdiği çeyrek yarım ya da cumhuriyet altınları mutlaka vardır. Uzun vadeli yatırım olarak düşünüldüğünde altın oldukça güvenilir bir yatırım aracıdır. 


Dolar Euro Kısaca Döviz De Yatırım Aracıdır


Son zamanlarda güçlense de halen Maalesef TL'nin yabancı para birimleri karşısında durumu kötü diyebiliriz. Bu bağlamda halk arasında döviz de değerli bir yatırım aracı olarak yerini korumaktadır. En iyi yatırım aracı döviz olmasa bile yatırım pastasındaki yeri büyüktür. Ancak ne altın ne de döviz yatırımlarının ülke ekonomisi açısından pek bir faydası bulunmuyor. Tabi ki bu birikimleriniz piyasalarda gerek ev gerek araba ya da diğer yatırımlara dönüşecekse ülke ekonomisine katkı verecek ve anlamlı bir hal alacaktır. Gayrimenkul Yatırımı Çok Mantıklı


Peki ülkemizde gayrimenkul yatırımı çok mantıklı bir yatırım mıdır? Türkiye'de son yıllarda inşaat sektörü gelişirken, dünya üzerinde de adından söz ettiren bir sektör haline geldi. Bu da birçok insan için yeni bir yatırım alanı oluşturdu. Özellikle emlak piyasası ciddi anlamda getirisi olan bir yatırım aracı olarak pastadaki payını alıyor. Tabi yatırımı etkileyen faktörler de bölgenin analizi, yine o bölgede yapılan projeler, merkeze yakınlık, ulaşım kolaylığı, okul ve hastaneye yakınlık gibi unsurlar satın alınacak evinizin yatırım değerini artıracaktır. 


Ev Sahibi Olmak için Alternatif Yol Senetle Ev Alma


Senetle ev alma kavramı bir bakıma tasarruf şirketlerinin faizsiz sitemlerinde yer alan alternatif ev alma yol ve yöntemlerinden biridir. İster ilk eviniz isterse yatırım amaçlı almak istediğiniz ikinci eviniz için finans uzmanları, senetle ev alma desteğinin yanı sıra ev için kullanılacak paradan tasarruf etme yollarını da size öğretiyor. 


Belki çocuklarınızın geleceğini düşünerek size çok mantıklı görünen ikinci hatta üçüncü evinizi almak istiyorsanız, adresiniz mutlaka faizsiz kredisiz senetle ev sahibi yapan firmalar olmalı. 


Senetle Ev Almak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar


Yıllardır finans sektörünün içinde olan ve katılımcılarını günden güne arttıran kredi dışı yöntemlerle ev sahibi yapan firmalar, her ne kadar güvenirliklerini ispatlamış olsalar da peşinatsız senetle ev alma konusunda doğru tercih yapmanız çok mantıklı bir davranış olacaktır. 


Tabi ki de ev almak için yola çıkan kişilerin öncelikleri olacaktır. Kolay ödeme şartları, uygun peşinat ya da peşinatsız sistemler, evin konumu, evin yaşı ve ulaşım koşulları bu öncelikler olacaktır. Ev alma süreci heyecanlı olduğu kadar bir o kadar da stresli bir iştir. Bu bağlamda hayalinizdeki evi seçerken çok yönlü bir araştırma içine girmelisiniz. 


Ev sahibi olmak için faizsiz peşinatsız yöntem olan senetle ev alma sistemini seçen kişilerin öncelikleri tasarruf olmalı. Tasarruf üzerinde durulması gereken bir konudur. Yukarıda da yazdığımız gibi günümüzde ev sahibi olmak isteyen hemen hemen herkes konut kredisi çekerek ev sahibi olma ilk tercihleridir. Bu sebeple peşinat veya yüksek faiz gibi sıkıntıları göğüslemek istemeyen kişiler de faizsiz ev aynı zamanda taksitle ev alma gibi sistemlerin yer aldığı programları seçerler. Özellikle her ay yüksek faiz, yüksek taksit ya da artan ara ödemelerle karşılaşmak istemiyorsanız, çalışacağınız firmayı da dikkatli seçmelisiniz. Seçeceğiniz firmanın finans uzmanın sizi aynı zamanda tasarruf noktasında bilgilendirmesi ve yönlendirmesi de faydanıza olacaktır. Bu arada unutulmamalıdır ki peşinatsız, faizsiz ev alma yöntemleri, bir bakıma taksit ödeyerek ev sahibi olma yöntemi ve tasarruf yaparak ev sahibi olma yöntemleridir. 


Senetle ev alma diyebileceğimiz bu yöntemlerden herhangi birini bütçeniz doğrultusunda seçmeniz çok mantıklı bir hareket olacaktır. Tasarruf Senetle Ev Alma Hayalinize Giden Yolun Anahtarı


Ev hayali kuranlar için tasarruf yapmak büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çalışacakları finans uzmanları ile de tasarruflarını koruma yollarını, ve çeşitliliği mutlaka öğrenilecek ve alışkanlık halini alacaktır. 


Tasarruf noktasında istikrar da çok önemlidir. Tasarrufunuzu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek çok mantıklı olacaktır. Tasarruf için her ay düzenli ayırdığınız miktarı belli aralıklarla artırabilmek de hayallerinize daha erken ulaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca tasarruf süresince lüks harcamalardan uzak kaçmalısınız. Belki de ev sahibi olmanızı kolaylaştıracak tasarrufun temelini de lüks harcamalardan kaçınma davranışıdır.  


Senetle Ev İçin Hangi Firma Seçilmeli


Senetle ev almak her ne kadar riskleri minimum bir yöntem olsa da seçeceğiniz firmanın güvenilirliği tabi ki önem arz etmektedir. Bu bağlamda taksitle peşinatsız ve faizsiz ev sahibi yapan şirketlerin başında gelen Mesken Finans, seçenekleriniz arasında mutlaka olmalı. 


Mesken Finans firmasına güvenebilir miyim? Ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin gündeminde olan bir sorudur. Finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alan Mesken Finans, tercih edilmesi halinde isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilmektedir. 


Ayrıca firmadan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi de verilmektedir. Ayrıca Mesken Finans, müşterileri ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına alıyor. 


Mesken Finans İle Senetle Ev Alınır Mı?


Mesken Finans ile bütçenize ve gelirinize göre planlanmış aylık ödemelerle, bütçenizi aşacak zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istediğiniz eve çok uygun koşullarla ev sahibi olabileceksiniz. 


Peşinatınız olmadan ev sahibi olamazsınız düşüncesi de Mesken Finans ile ortadan kalkıyor. Mesken Finans’ta sadece ev sahibi olmak için değil herhangi bir yatırım sahibi olmak için de peşinat şartı bulunmuyor. Geliriniz ölçüsünde oluşturulmuş taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabileceğiniz yöntemler sunan Mesken Finans firmasında yüksek maliyetler, vade farkları, yüksek kredi ödemeleri de bulunmuyor. Ailenize ve bütçenize herhangi bir risk oluşturmadan ev sahibi olma imkanı oluşturan Mesken Finans, kendinizi tamamen güvende hissedeceğiniz süreç oluşturuluyor. Mesken Finans ayrıca katılımcılarının taksit ödemelerinin zorlandığı dönemlerde taksit erteleme imkanı da vadediyor.


Mesken Finans Senetle Ev Almak İçin Güvenilir Mi?


Mesken Finans çatısı altında finansman programlarına dahil olan bütün katılımcılar İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alınır. Yine katılımcıların Mesken Finans'tan talep etmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilir. Ayrıca yine talep edilmesi halinde Mesken Finans, müşterilerine teminat senedi de hazırlar. 


Müşterileri ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına alan Mesken Finans, benzer yöntemlerle katılımcılarını ev araba ya da vb yatırım araçlarına yönlendiren firmalardan ayrılır. Bu yönüyle Mesken Finans senetle ev almak için güvenli bir firmadır. 


Mesken Finans Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapar Mı?


Mesken Finans ile ev sahibi olmak isteyen herkes firmanın programları ile geliriyle orantılı ve konforlu bir şekilde kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Katılımcılar, Bireysel Finansman Programında, ihtiyaçları olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarlarını kendileri belirleyerek kira öder gibi evlerine kavuşuyorlar.  


Belirlemiş oldukları ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanları tarafından katılımcılara tekrar sunulurken, Kolektif Finansman Programı’nda ise katılımcıların ihtiyacı olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendileri belirliyor. Bu programda Mesken Finans, ödeme planı doğrultusunda katılımcıları ve benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil ederek, kira öder gibi ev sahibi yapıyor. 


Mesken Finans İle Peşinatsız Ev


Konut sahibi olmak isteyenler ya da yatırım amaçlı ev almak isteyenlerin en büyük sorunu peşinattır. Peşinatsız ev almak da birçok kişinin isteğidir. Özellikle son zamanlarda adından söz ettiren Mesken Finans programlarında, peşinat ödeme zorunluluğu yer almıyor. Müşteriler peşinat konusunda ise özgür, isteyen müşteri peşinat kullanarak dahil oldukları finansman programlarında evlerini, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede alabiliyor.


Mesken Finans Programlarına Nasıl Dahil Olabilirim?


Mesken Finans Programlarına dahil olurken kimlik bilgileriniz dışında farklı bir belgeye ihtiyacınız duymayacaksınız, ayrıca firmanın kefil zorunluluğu da bulunmuyor. Bununla birlikte ödeme düzensizliği gibi durumların değerlendirilmesi neticesinde Mesken Finans’ın kefil isteme hakkı bulunmaktadır. Mesken Finans Öncelikleri Ve Değerleri


Mesken Finans sektördeki yerini aldığı günden bugüne sunmuş olduğu finansal çözümlerin bütün toplum için yurttaşlık bilinci oluşturması en önemli hedeflerinden biri olarak belirlerken, toplumsal olarak daha büyük ve hızlı adımlar atabilmek için; kolektif bir bilinç ile hareket ediyor, bireysel tasarrufları yatırımlara dönüştürerek toplam refah artışına katkı sağlamayı hedefliyor. Mesken Finans ayrıca temeldeki bu artış ile birlikte toplumsal üretimi, istihdamı, kalkınmayı sizlerle birlikte arttırmayı öncelik olarak görüyor. 


Müşterilerini yani katılımcılarını öncelikleri olarak belirleyen Mesken Finans, müşterileri için değer yaratmak, ihtiyaçlarına kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliği olarak belirlemiştir.


Dil, din, renk, cinsiyet ayırt etmeksizin çalışma arkadaşları ve müşterileri çeşitliliği en önemli zenginliği olarak gören Mesken Finans, 20 yıllık sektörel deneyim ve kurumsal değerlere olan bağlılığı, tüm ilişkileri güven üzerine kurmayı da ihmal etmiyor. 


Mesken Finans Firmasına Ulaşım


Kredisiz, kefilsiz kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız size en yakın Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden veya 444 79 79 çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close