BİZE ULAŞIN

Blog

Senetle Araba 


Birçok insanın, otomobil sahibi olmak ve özellikle toplu taşımanın katlanamaz hal aldığı İstanbul'da ulaşımını sahibi olduğu araba ile yapmak çocukluğunun hayalidir. Ancak ülkemizin sanayileşmesini tamamlayamamış ülkeler içinde yer alması, makine endüstrisinde dışarı bağımlılık ve yerli marka otomobillerimizin olmayışı sebebiyle araba fiyatları ortalama gelire sahip bireylerin cebini yakacak cinste pahalı. Yüksek fiyat aralığında seyreden araba piyasasında satışlardaki yoğunluk ise dikkat çekici.


Bir çok insan belki de ev sahibi olmadan önce ilk yatırımlarını ulaşım alanında yapıyor. Belli bir birikime sahip gelir seviyesi yüksek kişiler araba hayallerine erken yaşlarda kavuşurken, birçok kişi de orta yaşlarda bu isteklerini yerine getiriyor. Türkiye'de araba alımında da en çok kullanılan yöntem ev alımında olduğu gibi kredi kullanımı olarak dikkat çekiyor. Fakat son yıllarda tasarrufa dayalı finansal destek sağlayan firmalar sayesinde senetle araba alma taksitle araba ya da peşinatsız faizsiz araba sahibi olma gibi yöntemler de otomobil severlerin dikkatini çekiyor. Şimdi öncelikle taşıt kredisi ardından da faizsiz peşinatsız senetle araba sahibi yapan yöntemleri inceleyelim.Yılda çok sayıda taşıt kredisi ile alınmış araba trafikte yerine alıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde trafikteki taşıt sayısı günden güne artıyor. Bankaların araba alma hayali kuranlar için kampanyalarla duyurdukları finansman destek türü olan taşıt kredisi de araba sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılıyor? Araç kredisi hangi banka veriyor? En uygun taşıt kredisi hangi bankada? Taşıt kredisi faizi ne kadar? gibi sorulara araba sahibi olmak isteyenler tarafından cevap aranıyor.


Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?


18 yaşını doldurmuş minimum son altı ay sosyal güvenlik kurumu kaydı bulunan, satın alınacak araba üzerinde herhangi bir kurum veya kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması, taşıt kredisi başvurusu yapan kişinin kredi notunun yeterli seviyede bulunması, gelir beyanında aylık ödemelerle gelir dengesinin en fazla yüzde 60 oran olması, kredi başvurusu yapmak ve sonucunun da olumlu neticelenmesine yeterli olacaktır.


Pek çok kişi tarafından merak edilen ve şartların en önemlilerinden olan kredi notu ise bireyin banka ve finans kuruluşları ile arasında geçen her türlü mali dengelere dayanarak çeşitli analizler neticesinde ortaya çıkarılan sayısal bir ifade olarak tanımlanır. 


Taşıt Kredisi Veren Bankalar


Özel, kamu ve katılım bankalarının birçoğu taşıt kredisi finansman desteğini müşterilerine sunuyor. Özellikle Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi kamu bankalarının yanı sıra QNB Finans Bank, Akbank, Garanti Bankası, Denizbank, TEB ve İş Bankası gibi bankalar da hem sıfır hem de ikinci el araçlara düzenledikleri kampanyalarla taşıt kredisi veriyor. 


Taşıt Kredisi Faiz Oranları


Tüm kredilerde olduğu gibi taşıt kredisi de ekonomik koşulların etkisiyle sıklıkla değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle pandemi dönemi kısıtlamaların artması sonucu düşen üretim, işsizlik ve daralan ekonomide otomotiv sektörünün canlanması adına düzenlenen kampanyalar ile yüzde 1'in altına kadar ilerleyen taşıt kredileri tekrardan yüzde 1'in üzerine çıkmıştır. Her ne kadar taşıt kredisi faiz oranları birçok insana çok mantıklı ve cazip hale gelse de bu durum artan otomobil fiyatları ile cebimizden çıkan parada herhangi bir azalma göstermemiştir. Bu durum da birçok otomobil sevdalısını, alternatif yollara yönelmesini sağlamıştır. 


Senetle Araba Almak Mümkün Mü?


Öncelikle birçok otomobil satan firmanın senetle araba sahibi yaptığını biliyoruz. Ancak bu yöntemin güvenilirliği herkes tarafından da sorgulanıyor. Güvenilirlik durum ad şirketten şirkete farklılıklar gösteriyor. Ön ödeme alarak ortadan kaybolan firmalar, galericilerin başlatmış olduğu süreci de bir nevi baltalıyor. Bu tip olumsuzlukların yaşandığı piyasalarda resmi olmayan veya herhangi bir resmi işyeri olarak bulunmayan kişilerden ve firmalardan senetle araba alımı söylemlerine dikkat etmeli. Diğer yandan senetle araba sahibi yapan galericilerin senet vadesine göre faiz oranı uygulandığı da herkesin malumu. Ancak işin içinde güven probleminin yanı sıra yine belli oranda faiz söz konusu olduğundan araç sahibi olmak isteyen kişilerce bu yöntem pek de rağbet görmüyor. Buna mukabil peşinatsız senetle araba sahibi yapan tasarrufa dayalı sistemlerle ev ve taşıt sahibi yapan şirketler çokça tercih ediliyor.


Bankalara ve galericilerin uyguladığı faizlere bulaşmadan araba sahibi olmak isteyen yurttaşlar, peşinatı olmayıp ancak yine de bir arabam olsun diyenlerin yeni umudu peşinatsız senetle araba alma yöntemleridir. Bu yöntem ile ev sahibi de olabilen kişiler peşinatı olmadan ve kredi çekmeden senetle araba sahibi oluyor.


Peşinatsız taksitle araba sahibi yapan tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemleriyle çalışan bir firma da Mesken Finans şirketidir. Mesken Finans ile araba alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmuyor Mesken Finans'ta öte yandan peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebiliyor.


İkinci el araba alımının da mümkün olduğu Mesken Finans'ta yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçlar değerlendirilerek sağlıklı bir alım gerçekleştiriliyor. Senetle araba sahibi olmak isteyenler için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği bulunan firmada katılımcılar, almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirliyor.


Ayrıca katılımcılar finansman programlarına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebiliyor.


Faizsiz Araç Kredisi


Türkiye yüzde 99'u müslüman bir ülke. Bu nedenle alışverişlerini de dinen haram olarak kabul edilen faize bulaştırmayan mütedeyyin bir kesimin varlığından bahsetmek de oldukça mümkün. Peki islami şartlara uygun faizsiz alış verişte ister sıfır kilometre isterse ikinci el araba alım satımı şartları nelerdir? Şartlara geçmeden önce bilmelisiniz ki hayalinizdeki araba ister sıfır olsun ister ikinci el olsun faizsiz araba kredisi veren kurumlar ile siz de hayalinize kavuşabilirsiniz. 


Özellikle islami usullere göre faaliyet gösteren katılım bankaları Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Vakıf ve Ziraat Katılım gibi bankalar faizsiz araba kredisi vererek taksitle araba sahibi olmanızı sağlayabilir. Faizsizlik ilkesi üzerine faaliyet gösteren, bu prensipler doğrultusunda bankacılık işlemlerini gerçekleştiren özellikle kâr ve zarara katılma esasına göre finans kaynağı oluşturup ortaklık, finansal kiralama ve ticaret yöntemleriyle finans kullandıran bir bankacılık türüdür. 


Faizsiz araba kredisi almanın koşulları da aslında diğer kredi türleriyle benzer şartlar içermektedir. Bankadan bankaya farklılık gösterse de bu şartlar, kredi notu yeterliliği,  18 yaş ve üzeri olmak, sosyal güvenlik kurumu kaydının minimum 6 ay olması, sosyal güvenlik kurumu kaydının aktif olmasıdır.


İslami bankacılık ya da islam dinine uygun borçlanma gibi düşüncelerden yola çıkarak faizsiz satın alma arzusu, islam coğrafyasının beşeri hukuk ile paralel şekilde faaliyet alanlarında birbiriyle çakışmayan; ancak iç içe girmesi de kaçınılmaz olan bir istektir. Diğer taraftan faizsiz satın alma sadece dini sebeplere de bağlanamaz, en nihayetinde faiz ekonomi biliminde bir borç anlaşmasının satışı sonucu elde edilen gelir oranı olarak tanımlanırken, artı bir getiri ya da götürüyü ifade eder. Faizsiz araba alma isteği de alınacak arabayı ederinden daha fazlaya almama gibi doğal bir istektir. Peşinatsız faizsiz araba sahibi olma sadece katılım bankalarının faaliyet gösterdiği bir alan değildir, yine benzer bir yöntemle katılımın ve birikimin yönlendirildiği islam dinine uygun borçlanma seçenekleriyle finansal desteğin sağlandığı firmalar da müşterilerini faizsiz araba sahibi yapıyor. 


Katılım bankacılığı tarafından her ne kadar faiz işletilmese de peşinat ve kar payı adı altında ek ödemeler talep edilirken, tasarrufa dayalı faizsiz sistemler geliştiren firmalar, kar payı ve peşinatı da sorun olmaktan çıkarıyor. Tasarrufa dayalı faizsiz finans kuruluşları, ara ödeme ve peşinat gibi maliyet yükünü katılımcılarının insiyatifine bırakarak, çok mantıklı konforlu bir alışveriş yapmalarını sağlıyor. 


Mesken Finans ile faizsiz ve senetle araba alma hayalinizi finans uzmanlarının katılımcıları için hazırladığı programları ile gelirinizle doğru orantılı bir şekilde gerçeğe dönüştürebilirsiniz.


Senetle Araba Mı Taksitle Ev Mi Almalı?


Her insanın öncelikleri farklıdır. Önceliklerimizi ihtiyaçlarımızın boyutları belirler, kimimize göre ulaşımda yaşadığımız sıkıntıları gidermek için araba almak bir çözümdür, kimimiz için de çalıştığımız yere yakın bir konumda ev almak çok mantıklı bir çözümdür. 


Kira Öder Gibi Araba Sahibi Olunabilir Mi?


İster sıfır kilometre bir araba isterse ikinci el araba almak ülkemizde özel tüketim vergisi ve katma değer vergisi ile oldukça güç bir hal alıyor. Belki de bir kişinin hayatı boyunca yapacağı maliyeti en yüksek ikinci alışveriş yerine geçen araba almak son dönemlerde her ne kadar yüksek maliyet gerektirse de sektörü canlandırma adına atılan adımlarla, araba hayalleri kuranlar hayallerine bir adım daha yaklaşıyor.


Senetle araba almanın yanı sıra faizsiz taksitle kira öder gibi araba sahibi olmak da artık mümkün görünüyor. İster katılım bankalarından alacağınız faizsiz kredi ile isterse tasarrufa dayalı finans şirketlerinin yöntemleriyle araba alma sürecine giriyorsanız, dikkat etmeniz gereken adımlar olduğunu unutmayın. 


ikinci el araba almaya karar verdiniz ve hayalinizdeki arabayı da buldunuz, doğru aracı seçtiğinize öncelikle emin olun. Aracın karşılaştırmalı piyasa değerini an be an takip edin. Satıcı ile iletişimde yüz yüze yapmak bu tür alışverişlerde daha sağlıklı olacaktır. Aracı mutlaka test edin. 


Tüm bunlardan sonra ikinci el araba alımlarında ekstra harcamaların olabileceğini de mutlaka hesap edin. Sadece sıfır kilometre araçlarda değil ikinci araba alım işlemleri sırasında da devir işlemleri, vergiler, sigortalar ve fiyata dahil olmayan daha birçok masraf çıkacaktır. Hayalini kurduğunuz arabanın modeli, markası ve yaşına göre değişkenlik gösterecek bu masrafları hesaplayarak adım atın.


Taşıt kredisi ile ya da faizsiz kredisiz peşinatsız almaya karar verdiğiniz arabayı gün ışığında kontrol etmeniz ufak tefek kusurları görmenizi kolaylaştıracaktır. Gerekirse bu konuda profesyonellerden yardım alın. Mesken Finans ile yine firmanın değerleme işlemi ile şirketin uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan hayalinizdeki aracı sağlıklı bir şekilde alabilirsiniz.


Araba, konut ve arsa artık ülkemizde çokça kazandıran yatırımlar arasında görünüyor. Çünkü aldığınız ikinci el bir araç bile birkaç ay içinde yüzde 20 değerinde artış gösterebiliyor. İnşaat sektöründeki gelişim ve değişimler, artan nüfus ve doğru orantıyla konut ihtiyacı da ev sahibi olmayı daha kazançlı hale getirebiliyor. Ev kredisi ile sahip olacağınız bir konuttan yatırım amaçlı faydalanmak ise çok mantıklı olmayacaktır. 


Ev Kredisi Kullanmak Çok Mantıklı Mı?


Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ev sahibi olmak barınma hakkının en doğal talebidir. Bu talebin karşılanma noktasında da ev kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. 


Uzun vadede ve geleceğe yatırım olarak değerlendirebileceğimiz ev alma talebinin ev kredisi ile gerçekleştirilmesi de beraberinde bir takım avantaj ve dezavantajları yanında getirir.


Ev Kredisi Avantajları Nelerdir?


Peki ev kredisi nedir ve kimler başvurabilir ve avantajları nelerdir? Konut kredisi olarak da bilinen ev kredisi satın alınacak konutun teminat altına alınması koşuluyla ki -bu ipotek olarak biliniyor - bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Bankalar tarafından finansman desteği olarak sunulan ev kredisinin vadesi de genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 15 yıl arasında değişebiliyor. Ev kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin de kendileri için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırması ve başvurması gerekecektir.


Ev kredisi için birtakım başvuru şartları bulunmaktadır. Bankadan bankaya değişen bu şartların başlıcaları ise şubede doldurulan başvuru formu, söz konusu satın alınacak evin tapusu ya da fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ikametgah belgesi, ev kredisi için başvuru yapan kişinin üzerine kayıtlı son tarihli herhangi bir fatura(doğalgaz, telefon, elektrik gibi) ve gelir belgesidir(sosyal güvenlik kurumu dökümü).


Ayrıca unutulmamalıdır ki ev kredisi başvurusu için 18 ila 65 yaş sınırı da mevcuttur. Yani bu kredi türüne 18 yaşından küçükler ile 65 yaşından büyükler başvuramaz. 


Özellikle kira bedeli ödeme derdiyle boğuşan kiracılar için ev kredisi kamu, özel ya da katılım bankalarının sunduğu kişiye özel ev kredisi seçenekleri ile ev sahibi olmanın çeşitli avantajları vardır.


Ev kredisi adından da anlaşılacağı gibi almak istediğiniz evin bankalar tarafından teminat altına alınarak yine bankalar tarafından finans desteği sağlanmasıdır. 


Bir ev kredisi ile ev almanın avantajlarını ortaya koyabilmek için ev kredisi ödemeleri ile kira bedeli arasındaki farkların bilinmesi ile mümkün olacaktır. Hem ev kredisinin hem de kira bedeli ödemelerinin yasal olarak denetim altında olduğunu unutmamamız gerekiyor. Konut kredisi dediğimiz ev kredisi hukukun ve yasaların denetimindeyken, ev kira bedeli de ev sahibi aracılığı ile yapılmış sözleşme boyunca yasalarca güvence altına alınmıştır. Ev kira bedeli her sene artan tefe tüfe farkı zammı ile kiracıların mali durumunu oldukça zorlamaktadır. Zaten kiracıların ev sahibi olma noktasına harekete geçiren hissiyat da budur. Eğer kira bedeli düzenli ödenecek şekilde dengelenmiş bir bütçeniz varsa ev kredisi kampanyalarından yararlanmanız için herhangi bir engel de yoktur. Bankaların sunmuş olduğu esnek ödeme planları ile size en uygun vade seçenekleriyle destek verecek bir bankadan kullanacağınız ev kredisi hayalinizdeki eve kavuşmanıza yardımcı olacaktır. 


Kredi kullanarak ev almanın yarattığı çekinceler olabilir. Ancak, düzenli bir geliriniz varsa konut kredisi avantajlarından yararlanmanız için önünüzde herhangi bir engel yoktur. Ayrıca bankadan bankaya değişmekle birlikte kredilerinizi uzun vadelerde ödemek, bütçenizi rahatlatabilir. Konut kredisi avantajlarından en önemlisi, kredilerin yine alınan bankaya bağlı olarak müşterinin isteklerine göre çeşitlenmesidir. Bu durumda kişi tarafından seçilen esnek ödeme planları ile kiranın yükünü geride bırakabilirsiniz. Sabit ödemeler, artan veya azalan ödemeler gibi birçok farklı konut kredisi ürünü ile esasında kredi tutarınızı kendiniz belirlemiş olursunuz. Ev kredisi ile yapılacak bir alımın başka bir avantajı da tüm kararları kendinizin vererek sahip olabileceğiniz evi ödediğiniz peşinatın ardından yine size özel ödeme planlarıyla içine yerleşerek kira öder gibi beklemeden evin sahibi olursunuz.


Peki ev kredisinin hiç mi dezavantajları yok? Ev kredisinin uzun vadeli ödeme planlarıyla ve banka tarafından ipotek edilmiş konut sahibi yapan bir finans ödeneği olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca ne kadar uygun olursa olsun bankadan çekilen kredi ile alınan evin değerinin yüzde 40 yüzde 50'si gibi bir ödeme yaparsınız. Bu nedenle artık birçok kişi evin değerinden daha fazla faiz ödememek için kredisiz faizsiz ev alma yöntemlerine yöneliyor. 


Özellikle birikime ve tasarrufa dayalı faizsiz finans sektörünün önde gelen isimlerin başında gelen Mesken Finans, yukarıda bahsettiğimiz toplumsal talebe uygun çözümler ile ev sahibi olmak isteyenleri uyguladığı modeller veya kampanyalarla kredi, faiz ve peşinat gibi yüklerden kurtarıyor.


Banka Kredisi İle Ev Alanlar Dikkat


Geçim sıkıntısı gelişmekte olan ülkelerde vatandaşların en büyük sorunlarından biridir. Çünkü bu tür ülkelerde piyasalarda dönen paranın kaynağı sahip olmadığımız ve bankalardan sağladığımız ve adına kredi dediğimiz finansmanlardır. Ardı arkası kesilmeyen ve bitmek bilmeyen ev kredisi taksitleri, temel ihtiyaçlara yönelik harcamaların kredi kartı borcu, liste uzadıkça uzuyor. Bunun yanı sıra ödenmeyen ev kredisi, kredi kartı ekstra borcuna gelen ekstra ödemeler, bireylerin belini büküyor. 


Öncelikle kredi kullanımı yapacak kişilerin bu tür olumsuzlukları da göz önünde bulundurması gerekiyor. Ev alım aşamasında en yakın dostumuz gibi görünen bankalar, ödenemeyen taksitler kredi borçları sonucu belki de bir anda en kötü alacaklı konumuna düşebiliyor. Bu şekilde ifade etsek de unutulmamalıdır ki borçların ödenmemesi takdirde yaşanacak tüm olumsuzlukların hepsi hukukidir. Bankalar alamadıkları taksitlerin uyarılarını ilgili kişilere ulaştırdıktan sonra sonuç çıkmaması itibariyle icra yoluna başvurup, krediyle aldığınız evi satışa çıkarabiliyor. 


Ev sahibi olmak isteyenlerin konut sektörünü desteklemek için devlet tarafından atılan adımları da dikkatle takip etmesi gerekiyor. İlk defa ev sahibi olacak vatandaşlara sunulan faizsiz krediler de kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayacak desteklerdir. Bunun yanı sıra devlet bazı dönemlerde ülke ekonomisinin lokomotifi olarak tanımladığı inşaat sektöründeki daralmanın önüne geçmek için firmalar ile kamu bankalarını bir araya getirerek çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Her ne kadar konut stokunu elden çıkarmaya yönelik hamleler gibi görünse de bu kampanyalar, ev sahibi olmak isteyen ya da gayrimenkul alanında birikimlerini değerlendirmek isteyen birçok kişinin ilgisini çekiyor. 


Ev alacak kişilerin finansal açıdan ev kredisi ile ilgili bilmeleri gerekenlerin yanı sıra içinde yaşamayı hayal ettikleri eve ya da konuta ilişkin de dikkat etmeleri gereken hususlar vardır. Öncelikle satın alınacak söz konusu dairenin kat mülkiyeti olmalı, üzerinde rehin veya haciz olmaması, ortak tapulu olmaması, su doğalgaz ve emlak vergisi gibi borçlarının bulunmaması, yaşı ve dış yalıtımına kadar birçok husus dikkate alınmalıdır.


Peki yukarıda saydığımız özelliklerde gönlünüze göre bir ev buldunuz; ancak banka kredisi çekip faize bulaşmak istemiyorsunuz, faizsiz kredisiz ev almak sizin için mümkün mü? Elbet de mümkün, ülkemize ilk olarak 1980'lerde elbirliği adı ile giriş yapan ardından genel manasıyla tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemleri olarak adlandırabileceğimiz ve günümüze kadar yoluna devam eden yöntemlerle ev sahibi olmanız hayallerinize kavuşmanız söz konusu olabilmektedir.


Peşinat problemi yaşayan içinde oturacağı ev için faiz fikrine sıcak bakmayan kişiler, önceden araştırdıkları firmalara başvuruyor. Başvurulan bu firmalar arasında da Mesken Finans, kalite ve güvenilirliğiyle Türkiye genelinde milyonlarca kişiyi ev sahibi yapıyor. Kanunlara uygun programlanmış sistemleri ve kurumsal yapısıyla faizsiz ev almak isteyenlerin kolayca ev sahibi olmasını sağlayan Mesken Finans, konut kredisi çekmeden, kira öder gibi, peşinat zorunluluğu olmadan, ara ödeme talep etmeden, kişilerin kendi bütçelerine göre belirledikleri taksitle ev hayallerini gerçekleştiriyor.


Sadece kiradan kurtulmak isteyen kiracıya ev seçeneklerinin yanı sıra, yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenlerin de isteğe bağlı peşinat ve ara ödemeleriyle erken teslim kampanyaları bulunan Mesken Finans, bu kampanyaları sayesinde her gelir grubundan ev sahibi olmak isteyenlere olanak tanıyor. 


Mesken Finans İle Çok Mantıklı Çözümler


Banka faizleri pandeminin etkisiyle daralan sektörün canlanması için kısa bir süreliğine yüzde 1'in altına çekilirken, sürenin dolmasının ardından faizler tekrar yüzde 1'in üzerine çıkmış bulunuyor. Sektörün canlanması adına kısa süreliğine sunulan en uygun vadeli ve düşük faizli ev kredisi imkanından faydalanamayan kişiler, yeniden faizsiz finans sistemlerine yöneldiler. İster senetle ev alma ister senetle araba alma hayali kuranlar olsun, ya da birikimlerini yatırım olarak değerlendirmek isteyenler olsun Mesken Finans firmasının çok mantıklı çözümleriyle hayallerine kavuşuyor. Mesken Finans Yöntemleri


Mesken Finans faizsiz ev sahibi olmak isteyen katılımcılarına Bireysel Finansman Programı ve Kolektif Finansman Programı ile iki farklı seçenek ile hizmet ediyor. Yatırım yapmak için peşinat şartı koymayan Mesken Finans Bireysel Finansman Programı ile ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanları tarafından sizlere sunulur. 


Diğer bir yöntem olan Kolektif Finansman Programında ise benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Ödeme planınız doğrultusunda katılımcılar, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil edilir, katılımcıların finansmanına ilişkin teslim tarihi ödeme planlarına göre şekillenir. 


Mesken Finans programlarında başta da dediğimiz gibi peşinat ve ara ödeme zorunluluğu bulunmazken, isteyen katılımcılar isteğe bağlı peşinat ve ara ödemeler ile erken teslim imkanlarından faydalanabilirler.Mesken Finans Güven Veriyor


Yaklaşık çeyrek asırlık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile Mesken Finans ,isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş bir firmadır. Peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev alımını kolaylaştıran Mesken Finans, geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile diğer benzer sistemle hizmet veren kuruluşlardan ayrılıyor.


Mesken Finans'ın güven veren hizmet anlayışı içinde de finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi, firmadan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi verilmesinin yanı sıra müşterileri ile şirket arasında yapılmış olan sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına alınması vardır.


Mesken Finans'a Nasıl Ulaşabilirim?


Siz de faizsiz kredisiz ev ya da taşıt sahibi olmak istiyorsanız, eski usul banka finansman haciz ipotek gibi dertlerle uğraşmak istemiyorsanız Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden ya da 444 79 79 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.POPÜLER İÇERİKLER

close