BİZE ULAŞIN

Blog

Peşinatsız Ev Almak

Kim bir evi olsun istemez ki? Ancak birçok insan ev almak istemesine rağmen konut almanın yüksek maliyetlerinden dolayı hemen eyleme geçmez. Ev fiyatlarının, hammaddedeki artış, konutun arsa metrekare fiyatındaki yüksekliğine bağlı olarak sürekli artması, arz talep dengesinin şaşması sebepleriyle inşaat sektöründeki aracı firmaların tutumları, ev sahibi olma hayallerimizi bir noktaya kadar ertelememize sebep oluyor. 


Ancak bu maliyet karşısında bile birçok insan ev sahibi olmanın yollarını araştırıyor. Kira bedeli ile bunalan kiracılar, çocuklarına bir kaç daire bırakmak isteyen aileler, kazançlarını gayrimenkulde birkaç ev alarak değerlendirmek isteyen yatırımcılar, konut sektörünün ayakta durmasını sağlıyor. Ev sahibi olmak isteyenlerin konut alma yöntemlerinin başında ise ev kredisi geliyor. Değişen ve gelişen ev alma sistemlerine rağmen hala birçok kişi ilk tercih olarak konut kredisi ile ev sahibi oluyor. 

Evin maliyeti bir yandan, bir yandan ev kredisi alma süreci, ardından uzun süreli borç yükü ile mücadele etmek istemeyen insanlar ise kiradan kurtulmak için kredi dışında yöntemlere başvuruyor. 

Kredisiz peşinatsız ev almak 

Kredisiz peşinatsız ev almak isteyenlerin öncelikle dikkat etmesi gereken konular var. Özellikle sıfır ev alma imkanı olmayanlar çok eski evlere rağbet göstermemeli. Sonuçta eski yapıların tadilat masrafları belli bir yük oluşturacaktır. Diğer yandan eski yapıların kentsel dönüşüme girmesi durumunda müteahhitler tarafından ev maliyeti kadar para istenebiliyor. 


Yatırım için alınacak ev ya da konutlar için de ev sahibi olmak isteyenlerin kira ve seçilen konutun bölgesinin iyi olması büyük önem arz ediyor. Yatırım aracı olarak kullanılacak evin sosyal alanları, metro, metrobüs gibi ulaşım imkanlarına yakın olması değerini artıracak ve yüksek kira getirisi sağlayacaktır. 


Ev sahibi olurken evi emlakçı aracılığı ile alıyorsanız, sahte komisyonculara da dikkat etmeniz, piyasada isim yapmış güvenilir emlakçıları seçmeniz yararınıza olacaktır. 


Eğer sahip olmak istediğiniz evi kredi ile alacaksanız da kredilerin uzun vadelerde ödenecek olan faiz miktarı da artmış olacağı unutulmamalı ve özel bankalar yerine kamu bankalarının tercih edilmesi faydalı olacaktır. 


Ev kredisi dışında faizsiz peşinatsız ev almak isteyenler için en mantıklı ve kazançlı yöntem, faizsiz peşinatsız kredisiz ev sahibi yapan sistemlerdir. Sisteme dahil olmanızla birlikte birikiminiz olsun olmasın bütçeniz ve gelirinizle doğru orantılı belirleyeceğiniz ödemelerinizle ev sahibi olabileceksiniz Taksitle Peşinatsız Ev Sahibi Olun
Ev alım satım işlemlerinde peşinat bulunması elbet de süreci kısaltan ve yükü azaltan bir durumdur. Ancak bu ekonomik koşullarda peşinatı bulmak toplamak pek de kolay olmuyor. Herhangi bir tasarruf yapacak finans aracı ya da birikimleriniz yoksa borç arayışına girmeniz ya da kredi başvurusunda bulunmanız beklenen davranışlardır. Kira yükü, diğer harcamalarınızın taksitleri derken mali durumunuzu daha da zora sokacak harcamalardan uzaklaşıyorsunuz ve ev alma gibi hayallerinizi de öteliyorsunuz. 


İşte bu noktada ev almak isteyip de bu isteğini gerçekleştiremeyen birçok kişinin yardımına peşinatsız ev sahibi yapan sistemler yetişiyor. Bu tarz finans sistemleri, peşinatı ve ara ödemeyi katılımcının kendisine bırakıyor. Katılımcılar, aylık gelirleri oranında belirledikleri taksitlerle sisteme dahil oluyorlar. Aylık taksitleriniz devam ederken, mali durumunuzdaki iyileşme ek iş getirisi gibi kazançlarınızdan istediğiniz takdirde ara ödeme ya da peşinat verip ev alma sürecini erkene çekebiliyorsunuz.


Bu sistem sayesinde ayrıca evin yanı sıra peşinat olmadan araba da alabiliyorsunuz. Yeni bir araç alabilir ya da arabanızın modelini yükseltebilirsiniz. 


Mesken Finans uzmanlarıyla birlikte belirleyeceğiniz ödeme planıyla istediğiniz eve kira öder gibi kavuşabilirsiniz. Belirlenen programlar dahilinde Mesken Finans ile peşinatsız araç sahibi de olabilirsiniz. 


Yatarım Yapmak Ev Sahibi Olmanızı Kolaylaştırır Mı?


İster özel sektör çalışanı sadece maaş getirisi olan bir işiniz olsun, isterseniz devlet memuru olun yatırım yapmak hayatınızda geleceğe yönelik atacağınız adımların başında gelir. Birikim ve tasarruflarınızın değerlendirildiği alanlar olarak tanımlayabileceğimiz yatırım, mutlaka etraflıca düşünülerek ve danışılarak yapılmalıdır. 


Birikimlerinizi değerlendirmek için yatırım araçlarını iyi seçmelisiniz. Belki de bu yönde söylenmiş en güzel cümlelerden biri de 'tüm yumurtaları aynı sepete koymayın' cümlesidir. 


Yatırım araçları seçerken de yatırım finansman açısından değerlendirilmeli ve tek bir yatırım aracı seçilmemeli. Birikimlerinizin bir miktarı altın, bir miktarı da döviz olarak değerlendirmek sizin için çok mantıklı bir yaklaşım olacaktır. Hayat pahalılığının günden güne arttığı ekonomilerde gelirinizden arta kalan kısmıyla yatırım yapacak olmanız, kendi adınıza aileniz adına güvenli bir liman oluşturacaktır. 


Elbet de yatırım araçları seçilirken unutulmaması gereken bir konu da her yatırımın bir risk içerdiğidir. Gelecekte daha çok kazanmak için atılan her adımın risk içerdiğini belirten finans uzmanları, tasarrufun en risksiz yatırım olduğunun da altını çiziyor. 


Fakat yapılan tasarrufların da kıyıda köşede bekletilmektense yatırım araçlarına yönlendirilerek, daha da çoğalmaları değerini arttırması arzulanır. İnsanları yatırma yönlendiren beklentiler zincirini ise alıştığımız gelir düzeyini korumak, yaşam standartlarımızı, harcama gücümüzü arttırma gibi konular oluşturuyor. Dolayısıyla birikim ya da tasarruflarımızdan yapacağımız yatırımlar hisse senedi, altın, döviz, mevduat ve özellikle gayrimenkul gibi farklı alanlar olabilir.


Her türlü yatırımınız riskin söz konusu olmadığı konumlarda hangi sistemle olursa olsun sizlerin ev sahibi olmasını kolaylaştıracak, ayrıca çocuklarınız ve aileniz için daha fazla konut sahibi olmanızı da kolaylaştıracaktır.


Birikim Yaparak Ev Sahibi Olun

Evet, yatırım araçları sizi daha erken ev sahibi yapar. Birikimleriniz altın olsun döviz olsun, isterse bankadaki mevduatınız olsun. İster ev kredisi ile ister kredisiz peşinatsız faizsiz sistemler ile konut araba yazlık, gayrimenkul sahibi yapan firmalardan rahatlıkla erken teslim hayallerinize kavuşabilirsiniz. 


Unutulmamalıdır ki sizin yatırımlarınız ya da yatırım araçlarınız yüksek maliyetli alışverişlerinizde güvencenizdir. Diyelim ki yeni bir ev almaya karar verdiniz. Evin değeri 1 milyon 200 bin TL, banka mevduat hesaplarında 500 bin TL'niz, ya da 500 bin TL değerinde döviz veya altınınız var. Bu peşinatı kullanarak geri kalanı ev kredisi ile bankalardan ipotekli şekilde alabilir, ya da faizsiz peşinatsız sistemlerde isteğe bağlı peşinat ödeyerek ara ödeme yaparak da taksitle erken teslim ev sahibi olabilirsiniz. 


Yatırım araçları sayesinde ödeme güçlüğü, ek finansman desteği sıkıntısı ya da geleceğe dair ekonomik kaygılardan uzak bir şekilde hayalinizdeki eve ya da arabaya kavuşabilirsiniz. 


Yatırım araçları olsun olmasın peşinatınız var ya da yok, Mesken Finans ile her türlü bütçeye uygun hazırlanmış programlarla ev sahibi olabileceğinizi de unutmayın.


Kredisiz Ev Alma


Son senelerde ev sahibi olmak için ev kredisi seçeneğinden başka farklı seçenekler de yurttaşların hizmetine sunuldu. Hali hazırda ev satışlarının büyük bir oranını ipotekli yani ev kredisi ile alınmış yöntemler oluştursa da yeterince peşinat ya da nakite sahip olmayanların da hayallerini gerçeğe çeviren sistemler mevcut durumda. 


Kredisiz ev alma sistemleri veya yöntemleri kiracıya ev alma noktasında yeni çözümler ve yollar sunuyor. Söz konusu sistemler son derece güvenilir işliyor. Ayrıca katılımcılarına da herhangi bir risk teşkil etmiyor. Birçoğumuz biliyor ki bankalarla yapılmış anlaşmalar sonunda alınan ev ya da taşıt kredisi, geri ödeme sürecinde denkleştirilemeyen birkaç ödemeyle birlikte problemleri de çığ gibi büyüterek önümüze yığıyor. Bu tip sorun ve risklerle karşılaşmamak için kredisiz ev sistemlerinin sunmuş olduğu peşinatsız ev alma yöntemleriyle kira öder gibi ev sahibi olma yolunu seçen bir çok katılımcı bulunuyor. 

Faizsiz Ev Alma


Faize bulaşmadan ev sahibi olmak isteyenlerin de yöneldiği sistemlerin işleyişini de özetlersek, dar ya da sabit maaşlı olup herhangi bir tasarrufu veya birikimi olmayan, ya da birikimi var fakat yetersiz olan kişilerin, finans uzmanları tarafından uygun oldukları programlara yönlendirilerek oluşturulacak katkı payları ile bireyleri ya da aileleri ihtiyaçları olan finansmanı kavuşturmaktır. Sistem içinde katılımcılar, dahil oldukları programlar dahilinde sırasıyla evlerine sahip olurlar. 


Bu bağlamda Mesken Finans firması da katılımcılarını, peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yapan bir firmadır. Mesken Finans firmasını diğer benzer firmalardan ayıran özellik ise geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlar da benzersiz oluşudur. 


Mesken Finans ile çıkacağınız bu yolculukta seçeceğiniz program ile güvenli ve konforlu bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. 

Peşinatsız Ev Alma Şartları


Çoğumuz ev almak istememize rağmen hemen harekete geçmeyiz, bunun başlıca sebebi de peşinat problemidir. Peşinat, belki de hayallerimizi gerçekleştirmemizdeki en büyük engel belki de en büyük kurtarıcıdır. Ev sahibi olmak için peşinatı denkleştiremeyenler için belki de farklı yolları denemek ya da araştırmak iyi bir adım olacaktır. 


Bu farklı yolların başında da insanların aklına ilk ev kredisi yani bankalardan sağlanacak finansman geliyor. Ancak bankalardan yüzde 10 ila 20 arasında peşinat olmadan ev kredisi almak ise imkansızdır. Ayrıca bankadan ev kredisi kullanmak, finansman desteği sağlamak için evin değerinin yüzde 10 ya da 20'si kadar peşinatınızın olması da yeterli değil, kredi notu, sigorta geçmişi, gelir ve bütçe dengeniz, gelirinize oranla aylık ödemeleriniz ev kredisi aşamasında hepsi birer soru işareti olarak karşımıza çıkacaktır. 


Tüm bu sıkıntılara rağmen, yeterli şekilde araştırma yapmayan ya da ev sahibi olmada başka yolların da varlığından haberdar olmayan kişilerce halen en çok kullanılan sistem ev kredisidir. 

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Peki peşinat kredi ile alınan evlerde bile bu kadar önemli ise peşinatsız ev alma nasıl mümkün olabiliyor. İşte bu noktada devreye finans uzmanları giriyor. Finans uzmanları yaptıkları araştırma sonucu, kiracıların yıllarca iki üç ev alacak ücreti ev sahiplerine kaptırdığını, ya da bankalardan çektikleri kredilerle iki ev parasına sadece bir ev alabildiklerini gözlemliyor. Uzmanlar ortaya koydukları çalışmalarla kira öder gibi  ya da peşinatsız ev almanın mümkün olduğunu ortaya çıkarıyor. Ayrıca finans uzmanlarının tüm bu çalışmaları teoride kalmıyor pratiğe de yansıyor. Son yıllarda sayıları hızla artan birçok finans firması, katılımcılarını kiradan, peşinattan ve kredi yükünden kurtarmış durumda. 


Gelelim bu firmaların peşinatsız ev alma şartlarına... Bu firmaların en genç ve dinamiklerinden olan Mesken Finans ile ev sahibi olmak isteyen her bir birey, seçecekleri programlar ile geliriyle orantılı ve konforlu bir şekilde ev sahibi olabilir. 


Mesken Finans programlarında peşinatsız ev sahibi olmaki için seçeceğiniz programda aylık taksit miktarını belirlemeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz yapacağınız peşin ödeme ya da ara ödemelerle erken teslim kampanyalarından da faydalanabilirsiniz. 


Yatırım Kredileri İle Konut Almak


Yatırım kredileri aslında firma bazında yani sadece kurumsal ya da tüzel şirketlerin alabileceği ihracata yönelik kredi türüdür. Yatırım kredileri ile konut ya da ev alınır mı? gibi sorulara gelin hep beraber cevap arayalım. Bankalar ihracata yönelik kredi adı da verilen yatırım kredileri ile ilgili programlar kapsamında, kalıcılığı veya uzun süreli kullanım özelliği dolayısıyla orta veya uzun vadeli finansman gerektiren makine, teçhizat ve aksam kısaca her türlü envanter harcamalarınızı katma değer vergisi hariç tutar üzerinden finanse etmektedir. 


Yine söz konusu program dahilinde yapılmış harcamaların finansmanı, harcamaların kredi başvuru tarihinden azami 180 gün öncesine kadar olan sürede gerçekleştirilmiş olması halinde gerçekleşir. 

Konut Kredisi

Peki yatırım kredileri ev alma isteğinde olan kişiler için uygun mu? Bankalar yatırım kredilerini sadece ülkemizde yerleşik ihracata yönelik mal üreten imalatçı, imalatçı-ihracatçı ve Türkiye’de kurulan Serbest Bölgelerde üretime/alım satıma yönelik geçerli faaliyet ruhsatı sahibi olan firmalarımız ve döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyet gerçekleştiren firmalara yönelik veriyor.


Yatırım kredileri limiti ise bazı bankalarca 75 milyon ABD doları olarak belirlenirken, yatırım kredileri bazında herhangi bir alt limit ise bulunmuyor. Bu tanımlamalardan da anlaşılacağı üzeri yatırım kredileri, konut ya da ev sahibi olmak için verilen bir kredi türü değil. Hedef kitlesi yatırımcılar olan, ülke ekonomisini canlandırmak için yatırımcıyı destekleyen bankalarca verilen krediler olarak biliniyor.


Ayrıca yatırım kredileri başvurusunda bulunmak için uygun koşulları sağlayan birçok firma sahibinin de ev, yazlık gibi sıkıntıları olduğu düşünülmemelidir. Ancak yatırım kredileri ile birçok firma gayrimenkul kapsamı içinde arsa sahibi olarak, müteahhit firmalarla anlaşıp konut projeleri gerçekleştirebilir, bu da unutulmamalı.


En Uygun Vadeli Kredi


Ev sahibi olmak ya da araba sahibi olmak istediğimizde tek çaremiz bankalardan sağlanacak finansman desteği ise en uygun vadeli kredi ararız. Corona virüs ya da diğer adıyla Covid19 pandemi süreci, sadece ülkemizi değil dünya ekonomilerinde bir takım değişiklikleri de beraberinde getirdi. Kamu desteği ile bireyler ya da firmalar desteklenirken, özel kurum ve kuruluşlar da bir şekilde bu süreçte ayakta kalmak için mali çözümler üretmeye başladı. Özellikle kamu desteği bu süreçte yukarıda dediğimiz gibi firmaların ve bireylerin en büyük destekçisi oldu. Devlet, dünya ekonomisinde de neredeyse büyük bir yere sahip olan inşaat ve otomotiv sektörüne yönelik adımlar attı. Bankalar aracılığı ile atılan bu adımlarda kamu bankaları, gerek girişimcilere gerekse kişilere finansman destek amacıyla verilen kredilerin faiz oranlarını ve vadelerinde değişikliğe gitti. 

Bu süreç ekonomik açıdan kayıpları beraberinde getirse de belki de birçok kişiye ev sahibi olmayı kolaylaştıracak sürecin de başlangıcı oldu. Tabi ki öncelikle insan ve toplum sağlığının daha önemli olduğu unutulmamalı; ancak böyle de bir gerçek var. Düşen konut kredisi faiz oranları ve 15 yılı bulan vade süreleri, ev almak isteyen kişilerin de iştahını kabarttı. 


Ev Kredisi İle Ev Almak

Bu süreçte ev almak isteyenlerin adresi ise yüzde 1.0'ın altında faiz oranları ve 15 yılı bulan vadeleriyle kamu bankaları oluyor. Ülkemizde kamu bankalarının başında gelen Ziraat Bankası, müşterilerine ekspertiz değeri 500 bin TL ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar, 500 bin TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar 180 aya varan vadeler ile kredi kullandırıyor. 

Banka tarafından kredi kullanıp sonunda müşteri, gayrimenkul üzerine ipotek konmasını, talep edilmesi halinde ek teminat talep edilme hakkını da kabul etmiş oluyor. 

Bankanın faiz oranları ise yüzde 1.09 olarak güncellenmiş durumda. 

Türkiye'nin köklü bankalarından İş Bankası ise müşterilerine 120 ay vadenin yanı sıra ödeme sıklığını da ayda bir, iki ya da üç ayda bir gibi daha geniş aralıklara böldürebiliyor. Banka kullandıracağı ev kredisini de kredi notu, aylık gelir gider dengesi gibi temel bilgileri isteyerek değerlendirme sürecine sokuyor. Bankanın güncel ev kredisi faiz oranı da yüzde 1.15 olarak güncellenmiş durumda.

Peşinatsız Kredisiz Ev Almak

Ev sahibi olmak isteyenlerin özellikle sıkça aradığı en uygun vadeli kredi, bir başka soruyu da beraberinde getiriyor. Peki banka faizleri bütçemize ne kadar yük oluşturur. 15 yılı bulan borçlanmalar bütçemiz için sürdürülebilir mi? Belki de her ne kadar ev kredisi ev alım satımında en çok kullanılan yöntem olsa da birçok insanı da ev kredisinden uzaklaştıran konular faizin bütçelere bindirdiği yüktür. 

Evet insanlar belli oranda kira bedeli ile hayatlarına bir şekilde devam ediyor; ancak bu konudaki bilinçlenme değişen ekonomik koşullar, insanları farklı arayışlara da itiyor. 

Ev kredisi düşük faizli ve uzun vadeli bir kredi olması sebebiyle birçoğumuzu idealimizdeki konuta ulaştıracak bir fırsat olarak görünmesinin yanı sıra taşınmazın yani alacağımız evin ülke şartlarında en güvenilir ve karlı yatırım araçlarından biri olduğu gerçeği de göz ardı edilmemeli. Düşük ev kredisi, peşinatsız ev alma fırsatını yaratmış, hem ev sahibi olma hem de emlağa yatırım yapma olanağını yüzde 10 ya da yüzde 20 kadar peşinatla milyonlarca insana sunmuştur. 

Fakat unutulmamalıdır ki ev kredisi faizi ile ev almak ya da konut sahibi olmak her bütçe için uygun değildir. Ev kredisi yönteminin size uygun olup olmadığını anlamak için ihtiyaçlarınızı ve gelir gider dengenizi göz önünde bulundurmalısınız. 


Ev kredisi kullanacak kişinin konut piyasalarındaki iniş çıkışları iyi takip etmesi gerekiyor. Konut piyasalarında ev fiyatlarındaki artış talebin artışı ve hareketlilik devam ederse doğru bir adım atmışsınızdır. Eğer ev kredisi faizini anlaşma yaptığınız bankaya zamanında ödemezseniz satın almış olduğunuz ev, ipotek edilen banka tarafından satılabileceği gibi bir mahkeme süreci ile de karşılaşabilirsiniz. 

Tüm bu problemlerle karşılaşmamak için eski usul dertlerle uğraşmadan ev sahibi olmak çok mantıklı' sloganı ile yola koyulan Mesken Finans ile tanışabilir, sizler de taksitle peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. 


Kiradan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?


Eğer kiracı iseniz, bir ömür boyu kira derdiyle uğraşmak istemiyor ve bir an önce kendi evinize çıkmak istiyorsunuzdur. Yeni evlenen çiftlerden, başka şehirlere tayinleri çıkarak çalışmaya gidenlere kadar birçok kişi kira bedeli ile boğuşmak yerine kendi evinin sahibi olmak istiyor. Gece gündüz çalışarak elde ettikleri maaşlarının büyük bir bölümünü başkasına vermek istemeyen kiracılar, bu dertten kurtulmanın yollarını arıyor. Nasıl istemesinler ki bir ömür boyu kira ödeyip eline hiçbir şey geçmeyen insanların sıkıntıları, her zaman iyi bir ev sahibine denk gelememe, taşınma derdi ve belki de mecburiyetten katlanılan çevre... 

Kiradan kurtulmak isteyenlerin yıllardır tutundukları seçeneklerin başında ev kredisi çekmek geliyor. Ağırlaşan ekonomik koşullar hayat pahalılığı geçimin zorlaşması gibi sebepler ev kredisine karşı bakış açısını da gün geçtikçe değiştiriyor. Bankaların sunmuş olduğu yüksek faizli kredilerin yerine kredisiz ev alma seçenekleri de kiracıların gündemine girmeyi başardı. Kredisiz ev sahibi yapan sistemler içinde senetle ev alma, peşinatsız ev ve kira öder gibi ev almaya dayalı yöntemler mevcut.

Bu sistemlerin varlığı elbet de kiracılar için bir şans; ancak kiradan kurtulmak isteyenlerin unutmaması gereken bir husus da tasarruf ve birikim gibi kavramlara hayatlarının her alanında yer vermek olmasıdır. 

Ev almak için yapılacak birikim ve tasarruf, hayallerinize daha çabuk kavuşmanızı sağlayacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz sistemler her ne kadar peşinat koşulu koymasalar da birikimlerinizle sağlayacağınız peşinat, size sahibi olacağınız evin kapıların daha çabuk açılmasına vesile olacaktır. 

Mesken Finans gibi kuruluşlar da kiradan kurtulmak isteyenlerin yanında finans uzmanları ile birlikte güçlü bir seçenek olarak duruyor. Türkiye genelinden almak istediği evi belirleme hakkında sahip olan Mesken Finans katılımcıları, herhangi bir peşinat ya da ara ödeme yapmadan günü geldiğinde evlerini teslim alırlar.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?


Barınma nasıl bir hak ise ulaşım da insanoğlu için bir haktır. En temel haklardan olan ulaşım ihtiyacı da zamanın hızlanması, işlerin daha çabuk halledilmesi noktasında daha büyük önem kazanmıştır. Her ne kadar ihtiyaç olarak altını çizsek de ulaşımı sağlayacak araba alma isteği ihtiyacın yanı sıra aynı zamanda zevk meselesidir. Özellikle erkeklerin ve son yıllarda sayıları hızla artan kadın şoförlerin de hayalleri arasında güzel bir araba almak vardır. Hatta araba almak çocukluğumuzdan beri kurduğumuz hayallerin başında gelir. 

Otomotiv sektöründeki gelişmeler, araba satışlarını da üst noktaya çıkarmış durumda. Birbirinden şık dizayn edilmiş arabalar, birbirinden teknolojik tasarımlı yeni modeller, araba sevdalılarının aklını çelmeyi başarıyor. Ancak Türkiye ekonomisi düşünüldüğünde maliyeti ve satışı yurt dışında 100 bin birim olan bir otomobil, ülkemizde 500 bin birime kadar çıkabiliyor. Araba almak isteyenler, zaten vergilerle birlikte çok büyük maliyeti bulan ücretleri karşılama noktasında faizden ve krediden uzak durmak istiyor. Bu noktada birçok araba sevdalısı, gerek sıfır kilometre gerekse ikinci el arabayı faizsiz olarak sahiplenmenin yolunu arıyor.

Günümüzde artık kredisiz, peşinatsız konut sahibi yapan bir çok sistem ayrıca katılımcılarını diledikleri takdirde, araba sahibi de yapıyor. Faizsiz araba almak şimdi bahsedeceğimiz sistemlerle mümkün bir hal alıyor. 

Kredisiz peşinatsız ev ihtiyacınıza cevap veren Mesken Finans programlarında, araba alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmuyor. Bunun yanı sıra peşinat kullanmak isteyen katılımcılar, dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede alarak hayallerindeki arabaya kavuşabiliyor.

Mesken Finans Hakkında


20 yıllık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş bir finans şirketi olan Mesken Finans, ev ve arabanın yazlık, arsa, iş yeri,  makine ve benzeri her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir kurumdur. 

Türkiye’nin herhangi bir noktasından iletişime geçip finansman programlarına dahil olabileceğiniz Mesken Finans ile aynı şekilde istediğiniz yerden istediğiniz gayrimenkulü satın alabilirsiniz.

Mesken Finans ile ayrıca satın almak istediğiniz evin değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları, faiz gibi sıkıntılarla karşılaşmazsınız. Ara ödem ve peşinat zorunlu olmamakla birlikte, erken teslim kampanyalardan faydalanmak için bütçeniz oranında ara ödeme ve peşinatla süreci kısaltabilirsiniz. 

Ayrıca finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini güvence altına alan Mesken Finans, benzer sistemle faaliyet gösteren şirketlerden güven noktasında bir adım öne çıkar. Firmadan talep edilmesi halinde ise isteyen bütün katılımcılar için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilebilir. Öte yandan  Mesken Finans, katılımcıları ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına almaktadır.

Mesken Finans Programları sizin için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.

Mesken Finans Instagram sayfasından kampanyalarımızı takip edebilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close