BİZE ULAŞIN

Blog

Peşinatsız Araba 

  

Peşinatsız Araba Almak ve Taksitle Araba sahibi olma fırsatı Mesken Finans'ta.


Peşinatsız taksitle araba almak için Mesken Finans'a gelin


Barınma, sağlık, eğitim ve sosyal yaşamla da yakından ilintili olan ulaşım hakkı, geçmişten günümüze insanoğlunun en temel hakları arasında sayılmıştır. Her ne kadar bu hak yerel yönetimlerle toplu taşıma adı altında karşılanan bir hak olsa da özgürlükler çerçevesinde bireylerin huzurlu ve konforlu bir şekilde seyahat etme y ada ulaşımlarını sağlama hakkı saklıdır. Bu hakkın en önemli tezahürü ise araba sahibi olma isteğidir. Sadece ülkemizde değil dünyanın her noktasında barınma yani ev sahibi olma ve ulaşım için de bir araba alma isteği toplumların genelinde var olan bir istektir. Özellikle de büyük şehirlerde otomobillerin ulaşım noktasında ilk sırayı almasının temelinde de konforlu ve huzurlu bir şekilde seyahat etme arzusu yatmaktadır. Araba alma odaklı ulaşım ihtiyacına yönelik çözümler (bu duruma yatırımlar da diyebiliriz), birbirinden farklı finansman yöntemlerini de beraberinde getiriyor. Bu yöntemler, ihtiyaca yönelik araba tercihleri ya da daha da ötesi lükse giren beğenilerin sonucu oluşan taleplerde insanlar, ekonomik, toplumsal ve çevresel maliyetlerle de karşı karşıya kalıyor. 


Araba alma arzusu sadece ulaşımın en temel ihtiyaçların başında gelmesiyle de açıklanacak bir durum değildir. Ferdiyetçiliğin özgürlüğün ve gücün simgesi olarak da dikkat çeken bir obje olan araba, insanlara sağladığı faydaların ve kolaylıkların yanı sıra marka ve modeline göre gücüne göre ayrı mesajlar içeren bir teknoloji ürünüdür. 


Her ne olursa olsun otomotiv sektörü sadece ülkemizde değil dünya genelinde önemli bir faaliyet dalıdır. Hayalini kurduğumuz arabaların üretildiği otomotiv sektörü, aynı zamanda bir çok sektörle de işbirliği bağlamında da önem arz etmektedir. Otomotiv sektörü ülkemizde de konut sektörünün ardından yerli otomobilin üretime başlamasıyla birlikte lokomotif sektörlerinden biri olacaktır. Bunun nedeni de otomotiv sektörünün gerek gelişmiş ülkelerde gerekse de gelişmekte olan ülkelerde üretimdeki faaliyetler, diğer sektörlerle olan ilişkisi, istihdama vermiş olduğu katkı bağlamında önem taşıyan bir sektör olarak bilinmektedir.Her ne olsa algılanan otomobil, sağladığı kolaylıklar kadar bir fetiş nesne olarak her toplumu kısa süre içinde kendisine bağlamıştır. Otomobilin yarı kamusal konumu, onu hem görüntü üzerinden kurgulanan statik bir iletişim aracına çevirmiş, hem de bireylerin kendilerini dışa vurma ihtiyacı kısmen tatmin eden dinamik bir obje haline getirmiştir. Türk toplumunun geneli daha ziyade ekonomik nedenlerle otomobille geç tanışmış ancak otomobile karşı duyulan özlem kısa sürede bu nesnenin aşırı benimsenmesini sağlamıştır. Türk toplumunun otomobile karşı tavrında diğer toplumlardan ciddi farklar olmamasına karşın, toplumda kronik olarak mevcut olan gelir uçurumu ilk zamanlarda otomobilin sürekli olarak statü sembolü olarak görülmesini sağlamıştır. Otomobilin zaman içinde ülkede erişebilir maliyetlere ulaşması, her ne kadar statü algısını zayıflatacağı şeklinde düşünülse de, otomotiv endüstrinin sürekli olarak yeni hedefler koyması günümüzde de otomobilin arzulanan nesne konumunu sağlamlaştırmıştır. Türk edebiyatı ve sinemasında otomobil temalı eserler incelendiğinde, otomobil, sınıf atlama hevesinin yansıması ve parçalanmışlık ve mutsuzluk getiren bir nesne olarak tasvir edildiği görülmüştür. Toplumun büyük bölümünde kendini dışa vurma ihtiyacını gidermek için otomobil devreye girmiş, kimi zaman bir arkadaş kimi zaman ise bir sevgili mertebesine ulaşmıştır. Özellikle ticari araçlarda yaygın şekilde kullanılan süslemeler ve taşıt yazıları köyden kente göçmüş, kente ayak uydurmaya çalışanların başvurduğu bir iletişim şekli olmuş; kendi folklorunu yaratmıştır. Faizsiz Araba Kredisi 


Elinde avucunda ya da yastık altında birikmişi herhangi bir tasarrufu olmayanlar için araba sahibi olmanın en kolay yolu elbet de gerek kamu bankalarından gerekse özel bankalardan alacakları faizli taşıt kredileri ile mümkün olacaktır. Her ne kadar araba almanın en kolay yolu bankalardan çekilecek faizli taşıt kredileri görünse de müslüman toplumlarda dinen yasak kılınan faizden uzak durmak için insanların bir çoğu faizsiz alış verişe de yönelebiliyor. İnsanları çalışıp kazanmak ve üretim ile meşgul olmaktan uzak tutan kolay kazanç olarak görünen faizin islam dinince haram olduğunu herkes biliyor. Bunun neticesinde insanlar islami şartlara uygun kredi arayışına giriyor. Peki islami şartlara uygun faizsiz taşıt kredisi veren bankalar var mıdır? Varsa bu bankalar hangileridir ve kredi alım şartları nelerdir, bunları inceleyelim.


Sıfır kilometre ya da ikinci el hayalini kurduğunuz bir araba almaya karar verdiniz ve tek eksiğiniz faizsiz araba kredisi verecek olan bir finans kuruluşu arıyorsunuz. Türkiye'de islami usullere göre faaliyet gösteren bankalar vardır. Bu bankaların adı da katılım bankalarıdır. Cari ve katılma olmak üzere iki hesap türüyle fon toplayan, müşterilerinin talep ettiği katılım bankacılığı prensiplerine uygun mal, hizmet ya da hakkı peşin olarak satın alıp veya kiralayıp, taksitli olarak müşterilerine satarak veya kiralayarak yahut topladığı fonlarla ortaklıklar yaparak kar elde eden bankalara Katılım Bankaları adı verilir. 


Katılım bankaları ana faaliyeti olan fon toplama ve fon kullandırmanın yanı sıra kendi prensipleri doğrultusunda, kasa kiralaması, banka havalesi, kıymetli evrak ve fatura tahsilatı gibi klasik bankacılık hizmetlerinin yanı sıra döviz, menkul kıymet alım satımı gibi bir çok faaliyetlerde de bulunur.


Yine Katılım Bankalarının temel özelliği faizsizlik olduğu için, müşterilerinden ortaklık esasına göre fon toplamakta elde ettiği getiriyi başta anlaştığı oranlarla müşterileriyle paylaşırken, katılımcılar Kâra da zarara da ortaktır. Katılım bankaları tarafından sunulan taşıt alma imkanı ise katılımcılarının faize bulaşmaması adına istedikleri arabayı mal değerince kendileri almakta ve müşterisine kar payını koyarak vadeli bir şekilde satarak teslim etmektedir. 


Faizsiz araba kredisi alımı ise ilk olarak ilgilendiğiniz aracın ruhsatı, gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız, sosyal sigortalar kurumu belgeleriniz ile herhangi bir katılım bankasına başvuru yapmanız gerekmektedir. Katılım bankaları da birbirinden farklı oranlarda taşıt kredisi verebilmektedir. Ortalama olarak katılım bankaları 48 aya kadar vade seçenekleriyle 100 bin liraya kadar olan araçlar da yüzde 70, 100 bin liranın üzerinde ki başvurularda da yüzde 50 oranında finansman sunar. İkinci el araba isteyenlere ise araçlarda belli yaş aralığı istenmektedir. Sonuç olarak görüldüğü gibi hangi banka türü olursa olsun faizsiz taşıt kredisi ya da faizli taşıt kredisi fark etmeksizin peşinat gibi bir sorunla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Çünkü Bankalar belli oranda peşinatınız olmadan bu kredileri maalesef sizlere sunmuyor.  


Peşinatsız araba sahibi olmak isteyenler ise gerek katılım bankalarından gerekse klasik bankalardan istedikleri finansman desteğini bulamıyor. Ancak peşinatı olmayan ve araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar için de birden çok yöntem mevcut. Senetle araba alma, peşinatsız araba alma ya da taksitle araba gibi yöntemlerle bu vatandaşlar da araba sahibi olabiliyor. 


Peki ikinci el araba almaya karar verdiniz nelere dikkat etmeliyiz? 


Önceden sadece erkeklerin merakı, ancak günümüzde tüm insanların ihtiyacı ve hayali olan araba almak, ülkemizde güçlü bir bütçe ve gelirle mümkün olabilmektedir. Ancak ülkemizde ikinci el araba piyasası da oldukça hareketlidir. Bu bağlamda kullanılmış bir mala yönelmek daha fazla dikkati gerektirir. Aracı alacağımız kişi ile yüz yüze görüşmek, satın alınacak aracı test etme şansımızın olup olmadığı gibi konulara mutlaka öncelik verilmelidir.


İkinci el arabayı eğer galeriden değil sahibinden alıyorsanız, arabanın sadece dış görünüşüne bakmayın, arabanın içini daha fazla inceleyin. Aracın belki de en önemli parçası, size daha fazla hizmet sunmasına yarayacak parçası motorudur. İkinci el arabanın motorunu bir uzman eşliğinde inceleyin. Diğer yandan otomatik vitesi bir araba alacaksanız şanzıman durumunu mutlaka inceletin.


Satın alacağınız arabanın çalıntı olup olmadığını ise motor ve şase numaraları, ruhsattaki motor ve şase numaraları ile karşılaştırılarak öğrenebilir, bu yöntemle daha güvenli bir alış veriş yapmış olursunuz. Mesken Finans programları dahilinde güvenli bir şekilde ikinci el araba sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans da ister peşinatsız ister taksitle huzurlu ve konforlu bir şekilde isteyenleri araba sahibi yapıyor. Senetle Araba Alma


Senetle araba alma uzun yıllardır ülkemizde bir çok galerici tarafından yapılan bir uygulamadır. Bu yöntemle araba almak isteyenlerin tek yapması gereken senetle araba satışı yapan galericileri araştırıp bulmaktır. İstediğiniz araba için direkt istediğiniz modelin bulunduğu araçları satan bir galerici ile irtibata geçerek hayalinizdeki arabaya sahip olabilirsiniz. Senetle araba alma noktasında bazı avantajlar elbet de vardır. Galericilerde yüz yüze pazarlık yaparak satın satın alma işlemleri müşteriye her zaman bir takım avantajlar sağlamıştır. Senetle araba almanın diğer bir avantajı da bankalarla hiçbir şekilde işiniz olmadan, faiz ve krediye bulaşmadan yapacağınız anlaşma ile yine araba sahibi olma avantajı yakalamış olursunuz. 


Senetle araba almanın diğer bir avantajı da taksitle geliriniz oranında belirleyeceğiniz senetlerle oto galeriden dilediğiniz aracı alabilirsiniz. Ancak oto galeriden yapacağınız bu alış veriş türünde de bir miktar talep edilecektir. Oto galeriler genelde araç bedelinin yarısını peşinat olarak teminat alırken, diğer yarısını senet yapmaktadır. Oto galeriler istediğiniz aracın diğer yarı bedelini ise 36 aya kadar senetlendirebilir. Bu arada bazı tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan kurumların da katılımcılarını senetle araba sahibi yaptığı biliniyor. Bu firmalarda ise peşinat şartı bulunmuyor. Peşinat verme ve ara ödeme yapma imkanınız var ise geri kalan borcu taksitlendirerek istediğiniz araca erken teslim sahip olabiliyorsunuz. 


Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan köklü kuruluşlardan biri de Mesken Finans firmasıdır. Kısaca Mesken Finans firmasından bahsetmek gerekirse 20 yıllık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketidir. Mesken Finans’ın avantajlı finansman programları ile ev, yazlık, arsa, iş yeri, otomobil, makine vb. her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 


Mesken Finans ile araba sahibi de olabilirsiniz. Firma programları dahilinde araba alımı esnasında peşinat ödeme zorunluluğu bulunmazken, bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler. İkinci el araba almak istiyorsanız Mesken Finans'a gelmeniz yine çok mantıklı bir davranış olacaktır. Çünkü Mesken Finans ikinci el araba sahibi olmak isteyenlere de çok mantıklı çözümler sunuyor. İkinci el araba alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilirsiniz.


Peşinatsız araba alma noktasında en uygun vade seçeneklerinden biri de Mesken Finans firmasında bulunuyor. Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 


Diyelim ki arabanız var ancak modelini yükseltmek ya da yeni bir marka otomobil almak istiyorsunuz. Mesken Finans bu konuda da sizin yardımınıza koşuyor. Peşinatsız araba sahibi olmak için herhangi bir finansman programına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir.


Peşinatsız Araba Alırken Mesken Finans'a Güvenebilir Miyim?


Faizsiz ve peşinatsız mülk araba gayrimenkul ve benzeri ihtiyaçlarınız için finansman sağlayan tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri, geçmişi her ne kadar batıya dayansa da ülkemizde de uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren firmalar tarafından bir çok kişiye ihtiyaçlarını karşılama noktasında çözüm olmuştur. İster ev olsun ister araba olsun barınma ve ulaşım ihtiyaçlarına cevap arayan ancak nakit para sıkıntısı çeken bir çok kişi, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan kurum ve kuruluşların kapısını çalmaktadır. Bu firmalar gün geçtikçe çoğalmakta ve katılımcılarının sayılarını da arttırmaktadır. Türkiye'de ihtiyaçları karşılama noktasında halen bankalardan sağlanan kredilerin etkin olduğunu insanların bu alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyeceğini görmekle beraber, tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan firmalara olan ilginin de her geçen gün katlanarak arttığı da bir gerçek. Bunun en büyük sebepleri arasında da peşinat problemi, bankaların katı şartları, faizin dinen haram sayılması gösterilebilir.


Faizsiz peşinatsız sistemlerde genel geçer olmasa da güven problemi kararsızlığı tetikleyen bir unsun olarak dikkat çekmektedir. Fakat son yıllarda Türkiye'de bir milyondan fazla insanın bu sistemler sayesinde ev sahibi olduğu gözlenmektedir. Sistem hem ekonominin canlanması noktasında sektöre büyük destek sağlarken, halkın barınma ihtiyacı ve bu ihtiyaçtan doğan talebe de cevap verme noktasında başarılarını katlamaktadır. 


Mesken Finans'a Güvenebilirsiniz


Sistemin güvenilirliği noktasında devlet güvencesi söz konusu olmasa bile söz konusu sistemin uzun yıllardır sürüyor olması ve bu sistemin katılımcılarını her geçen gün arttırıyor olması önem arz ediyor. Bu sistemde katılımcılarına hizmet sunan Mesken Finans da peşinatsız araba, kira öder gibi ev, taksitle ev ya da peşinatsız ev alırken finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alıyor. Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilebilir. Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi verilebilmektedir. 


En İyi Yatırım Araçları 


Ev ya da araba sahibi olmak isteyenler gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde sadece barınma ve ulaşım ihtiyaçları için değil, ev ve arabayı birer yatırım aracı olarak da değerlendirmek için de alabiliyorlar. Peki ev ya da otomobil gerçekten de çok mantıklı bir yatırım mıdır? Ya da bir mülkün ya da otomobilin en iyi bir yatırım olup olmadığını belirleyen faktörler nelerdir? Birikim ya da tasarruflarını bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin sıkça sorduğu sorular arasında bu tip soruları görmek mümkündür. Birikim ve tasarruflarınızı nasıl değerlendirebileceğinize gelin beraber bakalım.  


Emlak ya da gayrimenkul alımı son yılların en gözde yatırımlarından birisi olarak değerlense de bunun zaman ve mekana göre değiştiği bir çok ekonomist tarafından dile getirilmiştir. Doğru zaman ve doğru lokasyonda alınan bir gayrimenkul alıcına malın alınış fiyatının 2 - 3 katı kadar bir kazanç getirebiliyor. 


Arabanın bir yatırım aracı olup olmaması ise tamamen bir bakış açısıdır. Özellikle ülkemizde 40 - 50 bin liraya alınan ikinci el araba, diğer satışında 100 bin liraları görebiliyor. Aracın alınma zamanında para biriminin diğer ülke para birimlerine olan durumunun etkisi düşünülse de bu noktada pek bir zarardan söz etmek mümkün değildir. Bu nedenle de arabayı bir yatırım aracı görmek de çok mantıklı bir davranış olmayacaktır. 


Ev aldınız altınıza bir de araba çektiniz ancak kazancınızı ve tasarruflarınızı değerlendirmenin başka yollarını arıyorsanız, ülkemizde yastık altı yatırımı olarak da değerlendirilebilecek altına yapılacak yatırım her zaman karlı bir seçenek olacaktır. Türkiye'de özellikle de son zamanlarda altının yanı sıra gümüş de değerini katlamış ve yatırımcılarına hatırı sayılır miktarlarda kazanç sağlamıştır.


Gerek jeopolitik konumu gerekse coğrafi konumu sebebiyle istikrar sağlanamayan ülke ekonomisinde para birimimiz Türk lirasının başta euro ve dolar karşısında değer kaybettiği de bir gerçektir. Bu bağlamda gerek dolar gerekse euro alımlarında büyük çaplı kayıplar yaşanması söz konusu değildir ancak, uzun vadede yüksek miktarda kazanç sağlamak mümkün olabilir.


Mesken Finans İle Birikimlerinizi Değerlendirin


Diğer taraftan döviz kurunu baskılamak için faize yapılan haklı müdahalelerle mevduatlarınıza verilecek faiz oranları sebebiyle birikimlerinizi bankaya yatırmak da en iyi yatırım şekli olarak değerlendirilebilir. Konu faizden açılmışken eğer dini hassasiyetleriniz var, mevduat banka faiz gibi kavramlarla uğraşmak bu kavramlara bulaşmak istemiyorsanız. Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan kurumların aracılığı ile ikinci evinizi ikinci arabanızı almamanız için hiçbir sebep yoktur. 


Mesken Finans ile birikim ve tasarruflarınızı değerlendirerek, konforlu ve huzurlu bir şekilde faize bulaşmadan, isteğe bağlı ara ödeme yine isteğe bağlı peşinat ödemeleriyle de erken teslim evinizi ya da arabanızı alabilirsiniz.


Krediyle Ev Almak Şart Mı?


Hayalini kurduğunuz bir arabaya sahip olduktan sonra bir de size ait sıcak bir yuvanız olsa ne kadar güzel olur değil mi? Bu sorunun cevabına yıllarca kirada oturmuş herkesin evet cevabı vereceği aşikardır. Kira öder gibi ev sahibi olmak artık hayal değil. Türkiye'de orta gelir ve daha üst gelir grubunda olanları için peşinatlı faizli ev kredisi ile ev almak her zaman için başvurulan ilk yoldur. 


5 yıldan 30 yıla kadar en uygun vadeli ve en uygun faiz oranlarıyla müşterilerine sunulan taşıt kredisi, alt gelir grubu yıllarca kirada oturmuş vatandaşlar için ise bir çözüm olmaktan ziyade krediyi alabilseler bile başlı başına sorun olabilmektedir. 


Ev Kredisi Nedir?


Bankaların müşterilerine alınacak mülkün ipotek altına alınarak vermiş olduğu finansman desteğine ev kredisi deniliyor. Ev kredisi başvurusu ve onay süreci ise şöyle işliyor: Oturmak istediğiniz ya da hali hazırda oturduğunuz evle ilgili ev kredisi için başvurunuzu bankaya ister internetten isterse şubelerden başvuru formunu doldurarak yaparsınız, kredi notu, gelir gider oranınız, belgelerinizin eksiksiz olması gibi konuların incelenmesinin ardından ev kredisi için başvurunuz onaylanırsa ev alma sürecinde ekspertiz aşamasına geçilir. Unutulmamalıdır ki bankalar ekspertiz değerine göre müşterilerine ev kredisi kullandırıyor. Ev kredisi, ekspertiz değeri üzerinden hesaplanır. Ekspertiz değerinin belli bir oranına kadar ev kredisi çekebiliyorsunuz. Bankadan bankaya değişmekle birlikte ev kredisi alınacak evin değerinin yüzde 80 ila yüzde 90'ı arasında değişiyor. Evin geri kalan borcunu ise peşini olarak ödemek zorundasınız. Alt gelir grubu için ev kredisi ile ev alma işleminde belki de bu sürecin başlamadan bitmesine sebep olan bölüm ise peşinat kısmıdır. Tabii ki de bu vatandaşlar için de ev alma noktasında birden fazla yöntem vardır.


Peşinatsız Ev Sahibi Olmak İster Misiniz?


Peşinatsız araba sahibi yapan firmaların ilk hizmetleri içinde katılımcılarını ev sahibi yapma mevcuttur. Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sunan firmalar, yıllar içinde bir çok kişiyi uyguladıkları programlarla ev ve araba sahibi yapmıştır. Bu firmalardan biri de Mesken Finans firmasıdır.


Ev sahibi olmak ya da kiradan kurtulmak isteyen herkes, Mesken Finans programları ile geliriyle orantılı peşinatsız ve taksitle konforlu bir şekilde ev sahibi olabilir. 


İster kira öder gibi ister peşinatsız ev sahibi olmak, yıllarca başkalarına kira bedeli ödeyerek yaşamaktan bıktıysanız, peşinat probleminiz olsun olmasın faizsiz ev sahibi olmak istiyorsanız, Mesken Finans programlarına üye olarak sorunsuz bir şekilde ev sahibi olabilir, isteğe bağlı ara ödeme ya da peşinatla erken teslim imkanlarından yararlanabilirsiniz.


İsteyen herkesi peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yapan bir kuruluş olan Mesken Finans, geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlar da diğer benzer firmalardan ayrılır.


Mesken Finans Peşinatsız Ev Alma Yöntemleri


Mesken Finans programları arasında Bireysel Finansman Programı ve Kolektif Finansman Programı yer almaktadır. Bireysel Finansman Programından bahsetmek gerekirse katılımcılar ihtiyaçları olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarını kendileri belirler. Katılımcılar belirlemiş oldukları ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, firmanın finans uzmanları tarafından katılımcılara sunulur.


Kolektif Finansman Programı’nda ise katılımcılar ihtiyaçları olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarını yine kendileri belirlerken, ödeme planları doğrultusunda benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil olurlar.


Mesken Finans müşterileri ayrıca ödemek istedikleri taksit miktarını, gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şekilde kendileri belirlemektedir. Almak istedikleri finansman tutarını, sizler için oluşturulan finansman programlarının 40 ile 240 ay arasında değişen vadelerine bölmeniz halinde aylık ödenecek taksit miktarı bulunmuş olur. 


Mesken Finans’ta peşinatsız ev sahibi olmak isteyen katılımcıların ya da müşterilerin talebi olması halinde; teslimat erteleme, taksit erteleme, devir, programlar arası geçiş, proje bedeli yükseltme ve düşürme, taksit tutarı yükseltme, ve düşürme, vade değişikliği, ara ödeme vb. her türlü değişiklik gerçekleştirilebilir. 


Mesken Finans İle İlgili Bilmeniz Gerekenler


Mesken Finans ile ilgili diğer bir soru ise hizmet bedelidir. Mesken Finans'ta hizmet bedeli müşterilerin programlara dahil olduğu finansman tutarı ve finansman vadesine göre belirlenen, Mesken Finans’ın vermiş olduğu hizmet karşılığında almış olduğu bedeldir.


Mesken Finans Programları, geliriniz ve belirlediğiniz ödeme koşullarına göre esneklik göstermektedir. Projenizin taksitlerini ödeme gücünüze göre yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz.


Mesken Finans ile alacağınız peşinatsız ev ya da peşinatsız araba ödemelerinizi anlaşmalı banka şube ve atmlerinden, Mesken Finans şubelerinden, dilediğiniz takdirde ise mobil ve internet şubelerinden güvenle yapabilirsiniz.


Ev ya da araba sahibi olmak isteyenlere çok mantıklı çözümler sunan Mesken Finans'ta bu konuda bütçenize uygun bir çok seçenekler de yer alır. Siz de kiradan kurtulmak istiyor, bir arabam olsun diyorsanız Mesken Finans'ın sabit taksitli finansman programlarından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca ev ya da araç alma haklarınızı Mesken Finans'ın uygunluk ve değerlendirme ölçütlerince devredebilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close