BİZE ULAŞIN

Blog

Pandemi Krizi Fırsata Dönüşür mü?
Devir, hiç bu kadar “tasarruf devri” olmamıştı. 


Hep duyar, belki de kullanırız güzel Türkçemizin o deyimini… Fakat ne kadar hayata geçiriyoruz? Tasarruf, gündelik yaşamımızın neresinde? Elbette hesabını, kitabını bilen ve elindeki sınırlı kaynağı doğru şekilde kullananlarımız vardır. Fakat kabul etmek gerekir ki toplum olarak bizler, bu konuda oldukça kısır bir döngünün içindeyiz. Ayın başından sonuna, ucu ucuna yeten maaşlarımız, tüketim toplumunun dayatmalarıyla aslında hiç ihtiyacımız olmayan şeylere para harcamamız ya da tamamen sonraya aktarılamayacak anlık tüketim ürünlerine yatırımlar yapmamız bu döngünün çarklarını daha da kuvvetlendiriyor, içinden çıkılmaz bir hale getiriyor bu sıkışmışlığı. Online alışverişle, AVM kültürüyle, tüketme arzusuna yatırım yapmakla dört yandan kuşatılmış durumdayız…


Derken, hiç hesapta olmayan bir şey hayatımıza aniden giriverdi. İnsan hayatının dışında; tüm dünyayı, dev ekonomileri, farklı farklı sektörleri yıkım noktasına getiren COVID-19, bundan sonraki günlerde de yaşam şeklimizi, yatırım araçlarını değiştirecek gibi gözüküyor. Öyle ki mikro düzeyde birçok kişinin ev ekonomisini yerle bir eden bu salgının ardından eski tüketim alışkanlıklarımızla yaşayamayacağımız gerçeğini acı bir yoldan tecrübe etmiş olduk. Dünya olarak hazırlıksız yakalandığımız bu sınavda, bu tüketim alışkanlıklarımızın aslında ne kadar gereksiz ve hayatımızın “olmasa da olur” noktasında kaldığını net bir şekilde görebildik. Evlerimizde, yalnızca temel ihtiyaçlarımızı karşılayarak da çarkı döndürebildiğimizi biliyoruz artık! Ve tabii ki yatırım yapmak gerekliliğini… Mecbur kaldık ve her birimiz farklı farklı ekonomik şartlarda bu koşulları deneyimledik. Kimimiz geçmişten getirdiği birikimiyle daha rahat geçirdi bu süreci; kimimiz ise kirayı, faturayı düşünerek haklı olarak sıkıntılarla boğuştu durdu. Ama bir düşünün, bir eve sahip olmuş olsaydınız, bu güven ortamında hangi sıkıntı sizi yorabilirdi ki? Sadece ailenizin temel ihtiyaçlarına odaklanarak yaşamak, elinizi ve ruh halinizi oldukça rahatlatırdı. Yine de iyi tarafından bakalım. Artık tasarrufa başlamanız gerektiğini biliyorsunuz ve bu tasarruflarınızla kredi faizleriyle uğraşmadan, kira öder gibi bir eve sahip olabileceğinizi öğrenmek üzeresiniz!


Mesken Finans olarak, her ailenin kişisel kalkınmasını gerçekleştirmesi ve daha iyi ekonomik şartlarda yaşaması için bu yola çıktığımızda elbette biz de pandeminin hayatımıza gireceğini hiç düşünmemiş ve bu pandeminin bir sonucu olarak insanların tasarruf yöntemlerine rağbet edeceğini öngörememiştik. Fakat yavaş yavaş evlerimizden çıkmaya başladığımız ve tüm dünyanın “yeni normal” diye adlandırdığı bu dönemde, #ÇOKmantıklı finansman programlarımızla herkesin, potansiyel bir ev sahibi olduğunu net bir biçimde görebiliyoruz. Bunun için yeni alışkanlığımız “tasarruf” başta olmak üzere Mesken Finans’ın akılcı çözümleri yeter de artar. Bunun yanında peşinata gerek duymadan, en uygun vadeli, sadece aylık olarak kira öder gibi geleceğinizi garanti altına alabileceksiniz. Tabii öncelikle tanışmamız gerek… Finans alanında uzmanlaşmış personelimiz sizden haber bekliyor. Aşağıdaki iletişim noktalarından hemen ulaşın, bütçenize en uygun ödeme planlarını oluşturup sizi hızlıca ev sahibi yapalım. Sonrasında hiçbir krizden korkmayın!


Ev sahibi olmak ya da kiralamak… İşte bütün mesele bu!


POPÜLER İÇERİKLER

close