BİZE ULAŞIN

Merak Edilenler

Mesken Finans’ta

Merak Edilen Sorular

Ev

Ev sahibi olmak isteyen her bir birey, Mesken Finans programları ile geliriyle orantılı ve konforlu bir şekilde ev sahibi olabilir. 

Mesken Finans isteyen herkesi peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yapan bir kuruluştur. Geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlar da benzersizdir.

Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Kolektif Finansman Programı’nda ihtiyacınız olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirler, ödeme planınız doğrultusunda sizleri ve benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil ederiz.  Şimdi hemen finansman ihtiyacınızı belirleyerek www.meskenfinans.com.tr üzerinden formu   doldurun ve finans uzmanımız sizi arasın.

Mesken Finans programlarında, peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler.    

Mesken Finans müşterileri, Türkiye genelinden almak istedikleri evi kendileri belirlerler. 

Kolektif Finansman Programında noter huzurunda yapılan teslimat belirleme organizasyonu ile sıra beklemeden ve ilk aydan itibaren teslimatınızı alma imkanı bulunmaktadır.

Mesken Finans Programlarında belirlenen teslim tarihiniz geldiğinde, teslimat işlemleriniz ile birlikte tapunuzu üzerinize alırsınız. 


Mesken Finans’ta teslim tarihiniz gelmeden önce gelirinize ve isteğinize uygun olarak proje bedelinizi yükseltebilirsiniz. 

Bununla birlikte ‘’Teslimatta Mesken Finans Desteği’’ kampanyasından faydalanabilir, fiyat artışlarının önüne geçebilirsiniz.

 Kampanyalar hakkında bilgi almak için 444 79 79 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Tabiki, müşterimiz isterse kendisi oturabilir isterse de kiraya verebilir.

Araba

Mesken Finans programlarında, araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler.

Alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilirsiniz.

Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 

Finansman programlarına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir.  

Mesken Finans Hakkında

Mesken Finans, 20 yıllık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketidir.

Size en yakın Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden veya 444 79 79 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz. 

Elbette! Mesken Finans’ın avantajlı finansman programları ile ev, yazlık, arsa, iş yeri, otomobil, makine vb. her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Mesken Finans, finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alır.

Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilebilir.

Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi verilebilmektedir. 

Ayrıca Mesken Finans, müşterileri ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına almaktadır. 


- Mesken Finans’a Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilir ve finansman programlarına dahil olabilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz yerden istediğiniz gayrimenkulü satın alabilirsiniz.

- Mesken Finans ile alacağınız evin değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları ile karşılaşmazsınız.  Ara ödeme, peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. 

- Mevcut finans modelleri sayesinde Mesken Finans ile kısa sürede gayrimenkul sahibi olursunuz.

- Gelirinize en uygun taksit ödeme seçeneğini belirler, taksitinize uygun finansman programına dahil olabilirsiniz.  40 ile 240 ay arasında geniş vade seçenekleri mevcuttur.

- Mesken Finans sunduğu avantajlar sayesinde borcunuzun belirlenen tarihten daha kısa sürede bitirebilirsiniz. 

Mesken Finans’ın avantajlı Bireysel ve Kolektif Finansman Programları ile ev, yazlık, arsa, iş yeri, otomobil, makine vb. her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Mesken Finans programlarında, ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte ara ödeme kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede teslimat alabilirler.  

 Mesken Finans'ta 40 aydan başlamak üzere 240 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 

Mesken Finans müşterileri ödemek istedikleri taksit miktarını, gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şekilde kendileri belirlemektedir. Almak istediğiniz finansman tutarını, sizler için oluşturulan finansman programlarının 40 ile 240 ay arasında değişen vadelerine bölmeniz halinde aylık ödenecek taksit miktarı bulunmuş olur. 

Mesken Finans’ta müşterilerin talebi olması halinde; teslimat erteleme, taksit erteleme, devir, programlar arası geçiş, proje bedeli yükseltme ve düşürme, taksit tutarı yükseltme, ve düşürme, vade değişikliği, ara ödeme vb. her türlü değişiklik gerçekleştirilebilir. 

Hizmet Bedeli; müşterilerin programlara dahil olduğu finansman tutarı ve finansman vadesine göre belirlenen, Mesken Finans’ın vermiş olduğu hizmet karşılığında almış olduğu bedeldir.

Alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilirsiniz.

Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 

Mesken Finans Bireysel Finansman programı ile teslimatınızı alacağınız tarih, tamamen ödeme koşullarınız doğrultusunda belirlenir. 


Mesken Finans programlarında, araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede teslimat alabilirler.

Sizlere sunacağımız Finansman Programları ile bir taraftan kira ödeyeceğinizi de düşünerek, Teslimat öncesi ve Teslimat sonrasında, beraber belirleyeceğimiz özel ödeme planlamaları ile konut sahibi olabileceksiniz.

Finansman programlarına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir.  

Yurtdışında yaşayan ve T.C vatandaşı olan herkes Mesken Finans programlarından faydalanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde gayrimenkul edinimi için gerekli yasal koşulları sağlaması halinde yurtdışında yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar da Mesken Finans Programlarından faydalanabilirler.

Mesken Finans ile imzalanan sözleşmede belirtilen teslim tarihi ve vade sayısına uygun hareket edilir. Diğer müşterilerin taksit ödememesi sizlerin teslim tarihini etkilemez. 

Taksit ödemelerinizde zorlandığınızda Mesken Finans sizlerin yanındadır. Ödemeler de zorlandığınız aylarda taksitlerinizi erteleyebilir, diğer ay ödemelerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Mesken Finans Programları, geliriniz ve belirlediğiniz ödeme koşullarına göre esneklik göstermektedir. Projenizin taksitlerini ödeme gücünüze göre yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz.


Ödemelerinizi anlaşmalı banka şube ve atmlerinden, şubelerimizden, dilediğiniz takdirde ise mobil ve internet şubelerimizden güvenle yapabilirsiniz.


Mesken Finans bu konuda bütçenize uygun birçok seçenek sunar. Dilerseniz sabit taksitli finansman programlarımızdan faydalanabilirsiniz.


Ev ya da araç alma haklarınızı Mesken Finans'ın uygunluk ve değerlendirme ölçütlerince devredebilirsiniz.


Teslim tarihiniz belirlendiğinde, sizlerden talep edilecek olan gerekli evrakların tamamlanması ile teslimat süreciniz hızlı bir şekilde başlamış olur. Evrak listesinin detayını mobil, internet şubemiz ve müşteri temsilcinizden öğrenebilirsiniz.

Mesken Finans Programlarına dahil olurken kimlik bilgileriniz dışında farklı bir belgeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. 


Mesken Finans Programlarında kefil zorunluluğu yoktur. Bununla birlikte ödeme düzensizliği gibi durumların değerlendirilmesi neticesinde Mesken Finans’ın kefil isteme hakkı saklıdır.  


Teslimat tarihiniz geldiğinde kalan borç tutarınızı karşılayan ve Mesken Finans'ın uygunluk verdiği varlıklar üzerine satılamaz şerhi konulmak suretiyle nakit teslimat alabilirsiniz.

Mesken Finans Programları, geliriniz ve belirlediğiniz ödeme koşullarına göre esneklik göstermektedir. Proje bedelinizi ödeme gücünüze göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. 

Evet kapatabilirsiniz. Borcunuzun erken bitmesi sizleri rahatlatarak yeniden ev ya da araç sahibi yapabilecek kapılar aralayacaktır.


Teslimatınızı, talep ederseniz daha ileri tarihler de alabilirsiniz. Talep ederseniz sözleşmeniz feshedilir ve teslimat zamanına kadar biriktirmiş olduğunuz hizmet bedeli hariç bütün ödemeleriniz iade edilir. Mesken Finans sizlere her durumda yardımcı olacaktır.

Müşterilerimize, dahil olduğu programların sözleşme içeriğindeki ayrılma prosedürleri uygulanır ve sınırlama olmaksızın ayrılma hakkı tanınır. Ayrılma talebinin yazılı olarak alındığı gün itibariyle 60 gün içerisinde hizmet bedeli hariç olmak üzere, ödenmiş olunan taksitler, varsa peşinat ve ara ödemeler müşteriye iade edilir.

Bireysel ve Kolektif Programlarımızla ilgili bilgi almak için lütfen www.meskenfinans.com.tr/programlar ziyaret ediniz. 


Hizmet bedelinin başlangıçta peşin olarak ödenmesi gerekmektedir. Hizmet bedeli ile ilgili kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için 444 79 79 çağrı merkezimizden ya da size en yakın şubelerimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

close