BİZE ULAŞIN

Blog

Kiracıya Ev


Barınma gereksinimi insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Tarihten bugüne kadar gelen bu gereksinimin bir hak olarak tanınması ise o kadar eskiye dayanmamaktadır. Barınmanın ya da başka bir deyişle evde kiracı ya da sahibi olarak yaşamanın bir hak olarak kabul edilmesi yirminci yüzyılın ortalarında olmuştur. Birleşmiş Milletler tarafından hak olarak kabul edilen barınma Ekonomik Toplumsal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi’nin 11. maddesi, sözleşmeye taraf olan devletin, herkesin konut hakkını tanıdığını ifade etmektedir. 


En temel hak olan barınma gereksiniminden doğan ev sahibi olma isteğine cevap da çoğunlukla kiradan kurtulmak isteyen hane halkları tarafından aranmaktadır. Unutulmamalıdır ki kiracıya ev fırsatı sunan birçok yöntem bulunmaktadır. Bütçelerinden ve gelirlerinden birikim ve tasarruf yapan az ya da çok miktarda peşinat kiracılar, kira yükünden kurtularak kısa sürede kendi evlerinde oturmak isterler. 


Ancak halan ülkemizde ev alma sistemleri içinde ev kredisi ya da ipotekli satış dediğimiz yöntem, ev alanların yüzde 50'sinden fazla kullanılan bir yöntem olmaya devam etmektedir. Genel olarak bankadan kredi çekerek ev satın alma işlemlerini gerçekleştiren insanların kurguladığı mantık ise kira bedeli olarak kredi taksitini ödemeyi göze almaktır. Bu yöntem, her ne kadar insanlar üzerinde faiz külfeti oluştursa da gerek bankaların gerekse inşaat firmalarının uygulamış oldukları kampanyalar ile müşterileri kredi faiz ile stresli bir süreç içine çekebilmektedir. Bankadan kullanılan ev kredisi için aylık borç anapara ve faizlerini öderken büyük bir zorluk çekmeyi göze alamayanlar için de çok sayıda alternatif yöntemler mevcuttur. Genelde finans uzmanlarının birikim ve çalışmalarıyla ortaya konan bu yöntemler de günümüzde bünyesine çok sayıda katılımcıyı çekebilmektedir.


Ev sahibi olmak için kullanılan diğer yöntemlerin içeriğini ise faizsiz, peşinatsız ve kira öder gibi ev sahibi olma teknikleri oluşturuyor. Bu yöntemlerin ortak özelliği ise; birikim yani tasarruf yöntemi ve taksitle ev satın alma olarak gösterilebilir. Söz konusu sistemlerin diğer bir ortak özelliği ise kiracıların hayallerinizdeki eve kısa bir süre içinde genel olarak kişileri yormadan, aylık ödemeler geldiğinde ise zorluk çekmeden ödeyerek kavuşmasıdır. Bu yönteme dahil olmuş çok sayıda katılımcı ev sahibi olmuş ve olmaya devam etmektedir. Kiracıya Ev Veren Sistemlerin Temeli Birikim ve Tasarruf 


Faizsiz ev sahibi yapan sistemlerin temelinde ise birikim ve tasarruf kavramları çok önemli bir yere sahip. Birikim ve tasarruf en temel ihtiyaçlarımızın sıkıntısız bir şekilde karşılanmasında en büyük avantajımız olduğu gibi yatırım aracı olarak düşünülen ev alma işlemlerinde de kişilere büyük kolaylık sağlar. Her konunun olduğu gibi birikim ve tasarruf yapmanın da bir tekniği vardır. Ev sahibi olmak ya da yatırım aracı olarak ev almak için yapılacak birikim, konulacak hedefler doğrultusunda daha düzenli bir hale gelebilir. Birikim ve tasarrufta tutar her ay düzenli olarak artırılırsa zaman ve nakit planlaması da yapılmış olur. Öte yandan unutulmamalıdır ki birikim ve tasarrufa atılacak ilk adım da keyfi ihtiyaç fazlası harcamaların en aza indirilmesidir. Diğer önemli ve önemli bir husus da birikim ve tasarruflarımızı nasıl güvence altına alacağımızdır. Banka faizi, altın ve döviz gibi yatırımlardan biri de kısa vadede çok mantıklı bir yaklaşım olacaktır. 


Kiracıya Ev Alırken İlk Tercih Neden Ev Kredisi?


Kredisiz faizsiz ve peşinatsız yöntemlere geçmeden önce kiradan kurtularak ev sahibi olmak isteyen kişilerin neden ilk tercihinin ev kredi olduğunu etraflıca ele alalım. 


Ev kredisi daha sık kullanılan ifadeyle konut kredisi, ev sahibi olmak isteyen kişilere bankalar tarafından, sahibi olmak istedikleri konutu teminat kabul ederek vermiş oldukları finansman desteğin adıdır. Kamu bankaları değişkenlik gösteren ev kredisi kampanyaları kapsamında ekspertiz değeri 500 bin lira ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar, 500 bin liranın üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar 180 aya varan vadeler ile kredi kullandırırken, özel bankalar ise 120 aya kadar ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi desteği sunuyor. Burada unutulmamalıdır ki peşinatsız ev kredisi almak bankalar kanalıyla mümkün değildir. Bankalardan istediğiniz evin yüzde 80 ya da yüzde 90'ına denk gelen ev kredilerinin geri kalanını peşin olarak ödemek zorundasınız. Ayrıca krediye konu gayrimenkul üzerine de banka tarafından ipotek tesis edilir. Bu durum da elinizde olmayan sebeplerden gelirinizin aksaması denkleşmeyen bütçeler ile geciken ya da kredi faiz ödemeleri sonunda bankanın eve el koymasına kadar varan bir sürecin başlangıcına sebebiyet verebilir. 


Ev Kredisi Faiz Oranları


Ev kredisi faiz oranları kamu ve özel bankalarda farklılıklar gösterebilir. En uygun ev kredisi genelde devlet destekli bankalardan ve uzun vadeli olarak tahsis edilebilir. 


Özel Bankalar ev kredisini 12 ay ila 120 ay arasında 1.30 - 1.40 değişen faiz oranlarıyla verirken, devlet destekli kamu bankaları ise sıfır konutlar için 15 yıl vadeli ve yüzde 0.64 ila yüzde 0.87 ve vade ise 144 aya kadar, ikinci el konutlarda ise 15 yıl vade ve aylık yüzde 0.74 ila yüzde 0.79 arasında veriyor. 


Kredi Nasıl Alınır?


Ev kredisi ekonomik durumunuza ve ödeme planlarınızın uygunluğuna göre kamu ya da özel bankalardan biri tercih edilerek, uygun koşulların sağlanması halinde alınabilmektedir. 


Ev Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Ve Belgeler


Yukarıda da belirttiğimiz gibi ev kredisi, evin tamamını ödeyen bir finansman destek değildir. Özel ve kamu bankaları da peşinatsız ev kredisi imkanı sunmamaktadır bu nedenle ev almak için yola çıktıysanız mutlaka en az yüzde 10 peşinatınızın olması gerekiyor. Kısaca yüzde 10 peşinat ödeyecek durumda değilseniz bankalara asla bulaşmayın. Banka tarafından ekspertiz edilen eve biçilen değerin en az(özel bankalar için) yüzde 20 peşinat istenir. Bu sayı yukarıda da dediğimiz gibi özel bankalarda yüzde 10'a düşebilmektedir. Bu arada peşinat tutarınız ne kadar yüksek olursa, kredi ödemeleriniz sizin açınızdan rahatlatıcı bir durum olacaktır. 


Ev kredisi başvurusunda önemli notlardan biri de sadece sizin geliriniz veya kredi notunuz gibi kişisel belgelerin yeterli olmadığı, ev kredisi başvurusunda hem sizin hem de almayı planladığınız evin bazı kriterlerinin de krediye uygun olması gerekmektedir. 


Ev kredisi başvurusunda bulunan kişilerde aranan şartlar ise 18 yaşını doldurmuş olmanız, 65 yaşını geçmemiş olmanız, gelirinizi belgeleyebiliyor olmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında istenecek belgeler ise nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir durumunuzu gösteren belgelerdir. Kiracıya Ev Almada Alternatif Yöntemler


Yazının giriş bölümünde ev kredisi için alternatif yöntemlere kısaca değinmiştik. Ev sahibi olmak isteyenlerin araştırdığı yöntemler arasında taksitle ev alma, senetle ev alma, peşinatsız ev ve kira öder gibi ev sahibi olmak gibi ana başlıklarla ele alınabilecek sistemler bulunuyor. Bu sistemler, toplamda 15 - 20 yılı bulan birikim ve tecrübeleriyle kiracıya ev umudu olmuştur. Bu sistemler ayrıca ev kredisi faiz gibi konulara sıcak bakmayan mütedeyyin insanlar için bir alternatif finans kaynağı durumundadır. 


Taksitle Ev Alma


Kira bedeli ağır gelenler kiradan kurtulmak isteyenlerin sıkça dillendirdiği bir soru olan taksitle ev alabilir miyim? sorusu konut piyasalarında gündemden düşmüyor. Hayatları boyunca kira ödeyen yurttaşların dertlerine çözüm olması için çalışmalara başlayan finans uzmanları, kira bedeli olarak ödenen ücretle ev alınabileceğinin matematiğini ortaya koymuş durumda. Ev alırken en fazla tercih edilen yöntem bankadan ev kredisi adı altında borçlanarak ev alma yöntemini alternatif olmaktan çıkaracak yöntemler geliştiren finans uzmanlarına göre, ev kredisi kullanarak ev alanlar neredeyse 2 ev alabilecek ücretle bir ev sahibi olabilmektedir. Artık geliştirilen sistemlerle taksitle ev alma mümkün hale gelmiştir. Taksitle ev alma yöntemi de günümüzde kullanılan ve kolayca ev sahibi yapan çok mantıklı yöntemlerdendir. 


Bu yöntemle bütçeniz ve gelirinizi göz önünde bulundurarak önce evinizi seçersiniz, daha sonra eve ödeyeceğiniz taksit tutarını finans uzmanları ya da danışmanlarıyla bir araya gelerek belirlersiniz. Bu yöntemin bir güzel tarafı da hem evi hem de taksit seçeneklerini katılımcıların kendilerinin belirlemesidir. Size en kısa sürede en karlı ev alma avantajlarından faydalanmak istiyorsanız Mesken Finans programlarından birini seçerek taksitle av alma yöntemini kullanabilirsiniz.


Senetle Ev Alma


Son zamanlarda kiracıya ev alma ya da yatırım amaçlı ev alma sistemlerinin tercih edilmelerinin sebeplerinden biri de faizsiz kredisiz ve senetle ev alma yöntemleridir. Bu şekilde faaliyet gösteren firmaların katılımcıları gün geçtikçe artıyor. Ev alma sistemleri arasında tercih edilen bir yöntem de senetle ev alma sistemidir. 


Ev sahibi olmaya karar vermiş kiracıları az bir miktardaki birikimlerle ev sahibi yapan aynı zamanda, faizsiz ve peşinatsız finansman modeli uygulayan Mesken Finans şubelerinde senetle ev alma konusunda destek alabilirsiniz. 


Peşinatsız Ev Olur mu?


Her kiracının problemi öncelikle peşinattır, bu unutulmamalıdır. Bu bağlamda peşinatsız ev almak da birçok kiracının hayalidir. Bilindiği gibi bankalardan alınan ev kredisi bile önceliği peşinata verir. Peşinatınız olmazsa ev kredisi alamazsınız. Yıllarda kirada yaşamış insanların maaş gelir skalaları düşünüldüğünde de peşinat biriktirememeleri oldukça doğaldır. Ancak hemen umutsuzluğa kapılmayın yukarıda belirttiğimiz gibi taksitle ev alma senetle ev alma gibi yöntemlerde peşinat koşulu yoktur. Bu sistemlerden birini tercih etmeniz halinde peşinatsız ev sahibi olmanız içten bile değil. Mesken Finans da bu tür sistemlerle katılımcılarını peşinatsız ev sahibi yapıyor. Bankalarda olmayan peşinatsız ev alma yöntemini Mesken Finans gibi firmalarda bulabilirsiniz. Ülkemizde faizsiz bir şekilde hizmet veren ve vatandaşların bir çoğuna ev, gayrimenkul, iş yeri ve araba alma imkanı sağlayan bir firma olan Mesken Finans, finans danışmanlarıyla ev almaya karar vermeniz halinde sizleri bekliyor. 


Ev İçin Yatırım Finansman Desteği Nereden Alabilirim?


Ev sahibi olmak isteyen her bir hane halkı, Mesken Finans ile finansman desteğine kavuşur. Geliriyle orantılı ve konforlu bir şekilde ev sahibi olmak isteyenlerin yeni adresi Mesken Finans, isteyen herkesi peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile kiracıya ev sahibi yapan bir firmadır. Ayrıca geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlar da yatırım finansman desteği de birçok firmadan farklıdır. 


Mesken Finans programları içinde yer alan Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlerken, belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanları tarafından katılımcılara sunulur. 


Diğer bir program olan Kolektif Finansman Programında da ihtiyacınız olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirler, ödeme planınız doğrultusunda katılımcıları ve benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil edilir. 


Peki Taksitle Araba Alabilir Miyim?


Sadece barınma değil ulaşım da insanın en temel gereksinimlerinden biridir. Peşinatı ya da birikmişi olmayan kişiler araba alma noktasında da ilk tercih olarak ev almada olduğu gibi yine bankayı tercih etmektedir. Sıfır kilometre araçlar veya ikinci el otomobiller için alım kolaylığı yaratan ve bankalar tarafından verilen finansman kaynağına taşıt kredisi denir. Bilindiği gibi ikinci elde taşıt kredisi geçtiğimiz aylarda verilmeye başlandı. Öncesinde taşıt kredisi sadece sıfır kilometre arabalar için veriliyordu. Taşıt kredisi türüyle istenilen araca, uygun ödeme seçenekleri ile sahip olmak mümkün olurken, sıfır kilometre araçların kredi borcunun geri ödeme süresince bankaya rehin ediliyor. İnsanların peşinatsız ve taksitle konut sahibi olma arzusu ve isteği gibi araba alma olayında da böyle bir beklentileri ve arayışları var.


Taksitle, senetle, peşinatsız kira öder gibi ev sahibi yapan birçok firmanın katılımcılarına istekleri doğrultusunda araba alma imkanları da tanıdığı artık herkesçe biliniyor. 


Güvenle taksitle ev alımı yapabileceğiniz bir firma olan Mesken Finans ile araba sahibi de olabilirsiniz. Araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmayan Mesken Finans programlarında, bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede alabilmektedir. 


Ayrıca araba alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabiliyorsunuz. 


Öte yandan Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneğinin yanı sıra katılımcıların, sahip olmak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirliyor.


Faizsiz Araba


Banka gibi finansman desteği alacağınız kuruluşlar, size sağladıkları finans karşılığında yüklü miktarlarda faizin yani borcun altına sokar. Banka faizi ile taşıt kredisi kullanarak araba almanız durumunda neredeyse ikinci bir araç parasını da gözden çıkarmanız gerekiyor. Kısaca yüklü şekilde yapılan borç faiz ödemeleri ile aldığınız ev ve arabalar değerinin fazlasına size gelmiş olur. Bu durumla karşı karşıya kalmamanız için hem birikim yapmak hem de aracınıza daha erken kavuşmak için faizsiz yöntemler en uygun olanlarıdır. 


Faizsiz araba almak için yapmanız gerekenler sisteme katılmak, peşinatınız yani birikimleriniz varsa ön ödeme yaparak sürece başlamak, teslimat tarihini ödemeler planında belirlemektir. Araç Seçiminde Kriter Var Mıdır?


Sistemde araç seçiminiz ile alakalı bir kriter yoktur. Aracınızı seçerken istediğiniz yaşta ve kriterde olabilir. Önemli olan toplam ihtiyacınız olan para ve bunun ne zaman verileceğidir. Bu nedenle seçimlerinizde de özgür olarak kredi almadan araç alırsınız.
Mesken Finans İle Araba Almanın Avantajları 


Mesken Finans araba sahibi olmak isteyenleri faizsiz peşinatsız ve kredisiz taksitle araba sahibi yapıyor. Mesken Finans ile finansman olanaklarını doğru kullanarak, hayallerinizdeki araca ulaşabilirsiniz. 


Yatırım finansman danışmanlarının yönlendirmesiyle doğru tercihi yapıp Mesken Finans'a katıldığınızda hayallerinizdeki arabaya kavuşma sürecinde 

faiz ödemesi ile karşı karşıya kalmazsınız, dosya masrafı gibi bir masraf türüyle uğraşmazsınız, ek maliyetler çıkmaz, ödemeleri bütçeniz ve geliriniz oranında belirlersiniz, istediğiniz aracı seçebilirsiniz. Bu yöntemle faiz sorununuz olmadığı gibi ipotek ya da haciz sorunlarıyla da karşılaşmazsınız. Yatırım Araçları ve Ev Sahibi Olmak


Tasarruflarımız ve birikimlerimizden elde ettiğimiz para için en büyük risk değerinin altına inmesidir. Bu bağlamda insanlar tasarruf ve birikimlerini yatırım araçları dediğimiz bazı argümanlara yatırırlar. İnsanların bazıları ev sahibi olmayı da yatırım olarak görür ancak konut, ev araba gibi alışverişler en karlı yatırım araçları içinde gösterilmez. Birikimlerinizden elde ettiğiniz paranızı bankaya yatırarak faiz geliri elde etme isteğiniz de olabilir, bu durum da bir yatırım olarak görülebilir; ancak ekonomik problemler faize müdahale gibi konular riski de yanında getirecektir. 


Şimdi kısaca belli başlı yatırım araçlarına bakalım. Altın, döviz, mevduat, hisse senedi, repo, yatırım fonu ve gayrimenkul gibi yatırım araçları içinde tabi ki de son dönemlerde yatırımcısına en çok kazandıran altın ve dövizdir.


İnsanlar için en çok sevilen ve çok mantıklı görülen yatırım aracı altın olmuştur. Genelde hep değer kazanan altın, ekonomistler açısından ekonomiye katkısı olmayan bir yatırım aracı olarak değerlendirilir. Hatta bir görüşe göre de altın vatandaşın değil devletlerin olmalıdır. İnsanlar için altından sonra ise en çok sevilen yatırım aracı döviz olarak göze çarpıyor. Türkiye şartları düşünüldüğünde altın gibi hemen her zaman yatırımcısına kazandıran dövizdeki son zamanlardaki artış da dikkat çekiyor. 


Gayrimenkul sektörü de incelendiğinde özellikle son yıllarda inşaat sektörü büyük bir gelişim gösterdi. Türk inşaat firmaları dünyanın birçok yerinde aldıkları ve tamamladıkları inşaat projeleriyle de adından söz ettirdiler. Bu tür gelişmeler artan konut sayısı, ev sahibi olmanın yöntem ve biçimlerindeki çeşitlilik düşünülünce dikkat çeken bir -ev-konut-arsanın da yatırım aracı haline gelmesini sağladı. Sektörde Yeni Bir Soluk Mesken Finans


Gerek ev almak isteyenlere, gerek araç sahibi olmak isteyenlere gerekse yatırımlarını birikimlerini bir düzene sokmak isteyenlere 'Önünüze çıkan engeller eskide kaldı' sloganıyla kapılarını açın Mesken Finans, sektöre yeni bir soluk getiriyor. 


Peşinat olmadan ev sahibi olunmaz, maliyetler çok yüksek, ya taksitleri ödeyemezsem gibi klişelerin üstünü çizen Mesken Finans, ev sahibi olmak, kiracıya ev alma gibi hayallere engel teşkil eden düşünceleri de bir bir yıkıyor. Katılımcılarının gelirine göre planlanmış aylık taksitlerle, bütçenizi zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istedikleri eve çok uygun koşullarla sahip olma imkanı sunan Mesken Finans, ömür boyu kira ödeme derdinden kurtulmanız için çalışmalarını sürdürüyor.


Mesken Finans ile sadece ev araba alma değil herhangi bir yatırımınız için bile peşinatınızın olması beklenmiyor. Bütçe ve geliriniz oranında oluşturulan taksitlerle hem ev hem de araba sahibi rahatlıkla olabilirsiniz. 


Büyük maliyetler, vade farkları, yüksek kredi ödemelerinin olmadığı, ev kredisi ya da araç kredisi kullanımı ya da başvurusu süresince yaşayacağınız sıkıntıların hiçbiri bulunmuyor. Kira öder gibi ev sahibi ya da kira öder gibi araç sahibi olabiliyorsunuz. 


Katılımcılarının kendilerini güvende hissetmeyeceği süreçlerin yer almadığı Mesken Finans ile zorda kalmanız halinde ödeme erteleme ve kaldığınız yerden devam etme şansınız da bulunuyor. 


Mesken Finans ile sadece katılmak istediğiniz programı seçin, prosedürlerle uğraşmadan, yüksek maliyetlere katlanmadan, bütçenize uygun taksitlerle vade farksız, peşinatsız kiradan kurtulun.Mesken Finans Programları


Mesken Finans Programlarında Bireysel Finansman Programı ile Kolektif Finansman Programı bulunuyor. Mesken Finans’ın Bireysel Finansman Programları, her bütçeye göre ve çok mantıklı bir yöntem sunuyor. 


Bu program dahilinde belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanları tarafından sizlere veriliyor. 


Mesken Finans Programlarında peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihinizi daha da erkene çekmeniz de mümkün kılınıyor. Öte yandan Mesken Finans finans uzmanları katılımcılara sunacağı çok mantıklı fırsatlar ile size özel kampanyalardan faydalanarak finansman programınızı daha da avantajlı hale getirebilecekler.


Kolektif Finansman Programında ise Kolektif Finansman Programında, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz.Mesken Finans’ın Kolektif Finansman Programlarında ise yine her bütçeye göre ve çok mantıklı planlamalar mevcut. Bu sistemde ödeme planlarınız doğrultusunda, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil olursunuz. Finansmanınızı ne zaman teslim alacağınızın, ödeme planınıza göre belirlendiği Kolektif Finansman Programı’nda bununla birlikte noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen kişilere, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede teslimat yapılır. Hatta ilk ay bile teslimatınızı alabilirsiniz.


Bu program dahilinde ayrıca peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihinizi daha da erkene çekmeniz de mümkün. 


Bunun yanı sıra bu avantajların yanında ayrıca finans uzmanımızın size sunacağı çok mantıklı fırsatlar ile size özel kampanyalardan faydalanarak finansman programınızı daha da avantajlı hale getirebilirsiniz.


Mesken Finans Misyonu ve Değerleri


Mesken Finans, güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum inşa etme düşüncesi ile yola çıkarken, temelde toplumdaki her bir bireyin kişisel refah artışını sağlamayı ilke ediniyor. Düşünen, üreten ve katma değer yaratan bir toplum için güçlü ekonomiye sahip ailelerin yetişmesini isteyen Mesken Finans, güçlü, kalkınmış ekonomilerin güçlü bireylerden oluştuğunu biliyor ve bireyden başlayarak toplumun bütünü için yaşam kalitesini yükseltecek anlayışın Mesken Finans ile hayat bulmasını hedefliyor.  


En iyi yatırımı bireyin geleceğe yapacağı hazırlığı olarak tanımlayan Mesken Finans, günümüz finansman yöntemlerinin bireyler için maalesef konforlu ve güvenli bir gelecek imkanı sunamadığının; bireye her anlamda büyük bir yük, geleceğe dair bir kaygı ve atılacak ilk adımın önünde ciddi bir bariyer oluşturduğunun bilincinde hareket ediyor. 


Tam da bu noktada tüm eski usul dertlerin üzerini çiziyor ve ev, arsa, işyeri, otomobil, makine ve teçhizat gibi temel yatırım ihtiyaçlarına, bireylerin gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şeklide ulaşmalarını sağlayan Mesken Finans, her yaştan yurttaşın güvenli bir gelecek hikayesi yazabileceğini biliyor ve bu doğrultuda en mantıklı çözümleri gösteriyor.


Mesken Finans Alternatif Ev Alma Yöntemlerinden Farkı


Peşinatsız kredisiz ve faizsiz ev araba sahibi yapan sistemler içinde dikkat çeken bir konuma kurulan Mesken Finans firması da isteyen herkesi peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yapıyor. Geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlar da benzersizliği ile ön plana çıkıyor. 


Ayrıca 20 yıllık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketi olan Mesken Finans ile her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 


Mesken Finans'a Nasıl Ulaşabilirim?


Siz de faizsiz ev ya da senetle ev almak istiyorsanız, kira öder gibi eviniz olsun istiyorsanız size en yakın Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden veya 444 79 79 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz. 


POPÜLER İÇERİKLER

close