BİZE ULAŞIN

Blog

Kira Öder Gibi Eviniz Olsun


Ev almak, kiradan kurtulmak, her ay maaşın büyük bir bölümünü oluşturan kira bedelini cebimizden çıkarıp bir başkasına vermek hepimiz için katlanamaz bir durumdur. İnsanlar bu yüke katlanmamak için belki de çocukları aileleri için konut sahibi olmayı kendilerine hedef olarak belirliyor. 


Kira bedeli birçok aileye yük oluyor ve bu yükten kurtulmak için ev sahibi olmak için gerekli girişimlerde bulunmaya başlıyor. Ev sahibi olmaya karar verdiğinizde, bir miktar birikiminizin olması hayalinizdeki eve kavuşmanızı hızlandıracaktır. Ancak birikiminiz yoksa da üzülmeyin. Peşinatsız, faizsiz ve kredisiz ev sahibi olmak artık mümkün. 


Öncelikle ev almak için plan ve programınızı bütçe ve gelirinizi doğru hesaplayarak işe koyulabilirsiniz. Eğer bütçe ve geliriniz ile satın almayı planladığınız evin fiyatı arasındaki fark fazla ise hayallerinizi bir süre daha ertelemeniz gerekebilir. Ev sahibi olmak için atılan ilk adımlarda plan ve programın önemi de burada devreye giriyor. Günümüzde özellikle kiracılar, boşa giden kiralar sebebiyle bir an önce ev sahibi olmayı istiyor ve kararları aceleye getirebiliyor. Bu anlamda özellikle bankaların sunmuş olduğu renkli ev kredisi kampanyalarına yoğun ilgi gösterebiliyor. Fakat iyi bir araştırma ile belli bir birikimi olmayanların, her ay kira öder gibi taksitle ev sahibi olabilecekleri sistemlerin de varlığından haberdar olabileceklerdir. 


Bu anlamda katılımcılarına taksitle peşinatsız ve kredisiz birbirinden farklı ödeme modelleri ile ev alma fırsatı sunan firmalar vardır.  


Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?


Özellikle faize bulaşmak istemeyen mütedeyyin kişilerin dikkatini çeken taksitle ev alma ya da kira öder gibi ev sahibi olma arzularında olan kişilerin tercih ettiği ve edebileceği bu sistemlerle herkes kolayca ev sahibi olabilir. Bu yöntemle katılımcılarını ev, yazlık, araba hatta iş yeri sahibi yapan ve farklı model seçenekleri sunan firmalar, kira öder gibi ev sahibi olma hayalini kuranların hayallerini gerçekleştiriyor. 


Bu tür firmalara başvurduğunuzda size sadece bütçe ve gelirleriniz olanaklarında aylık ödeyebileceğiniz miktara karar vermek düşüyor. Bu firmaların size atamış oldukları finans danışmanlarının da yardımıyla seçmiş olduğunuz evi ya da arabayı, kira öder gibi en kısa sürede alabileceksiniz. Bu sistemlerde ayrıca sıralı kura yöntemleriyle belki de ödeyeceğiniz taksitlerin belki yarısına dahi gelmeden ev veya arabanıza sahip de olabiliyorsunuz. 


Kira öder gibi taksitle ev sahibi olma sistemlerinde ayrıca taksitlerinizdeki aksamalar, banka kredisi faizlerinde ya da ana para ödemelerindeki gibi sizi sıkıntı veya strese sokacak bir 'şart' altına alma olayı da söz konusu değildir. 


Ev Almak İsteyenler İçin Alternatifler


Birikim ve tasarruf... evet ev almak, ev sahibi olmak kiracı olarak hayatlarına devam eden herkesin hayali; ancak hayallerinizi gerçeğe çevirmek hiç de zor değil. Birikim ve tasarruflarınız ev alma aşamasında en büyük dayanağınız olacaktır. Bankaların vermiş olduğu ev kredisi ile ev almak istemeyen kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin alternatif yöntemlere yöneldiğini söylemiştik. 


Günümüz koşullarında hem kiracı olup hem de tek maaşla yaşamaya çalışan kişilerin birikim yapmaları kolay görünmese de bu durum ev sahibi olmalarına engel değildir. Kira bedeli ölçüsünde verilecek taksitlerle ev sahibi yapan finans danışmanlık merkezleri, müşterilerini faiz, kredi ve peşinat gibi dertlerden de kurtarıyor. 


Ev almak isteyenler için başka bir alternatif yöntem de ipotekli ve borçları zamanında ödenmemiş bankalar tarafından satışa çıkarılan evlerdir. Dar ve orta gelir seviyesine sahip yatırımcıların ya da kiracıların aylık bütçelerine uygun ve taksitlerini ödemekte zorlanmayacakları bir ev  almaları bu yöntemle gerçekleşebilmektedir. Taksitle Ev Almanın Tam Zamanı


Bankalardan finans desteği yani ev kredisi seçeneği, taksitle ev alma dendiğinde ilk akla gelen yöntemlerden biriydi. Fakat bu seçeneğin çok daha avantajlı ve hesaplı bir alternatifi gün geçtikçe artmaktadır. Ev araba gibi ihtiyaçların karşılanmasına yönelik faaliyet gösteren finans şirketlerinin gelişmesi ve büyümesi ile artık gerçekten de kira öder gibi taksitle ev almak oldukça kolaylaşıyor. 


İnsanların ev sahibi olması ve ödemelerini daha kolay yapmalarına yardımcı olmaya odaklanmış bir firma da Mesken Finans'tır. Faiz, ekstra ödeme veya gecikme cezası gibi durumların asla söz konusu olmadığı Mesken Finans ile kira öder gibi ya da taksitle ev alma gibi hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 


Ev ya da araba almak için kiracıya ev gibi seçeneklerle eski usul dertlerle uğraşmadan çok mantıklı programlar dahilinde Mesken Finans, katılımcılarının finansal açıdan işlerini kolaylaştırıyor. 


Taksitle ev sahibi olmak isteyen katılımcılar, ev kredisi gibi seçeneklerde olduğu gibi taksit dönemlerinde yaşanan gecikmelerde ekstra bir faiz ödeme gibi bir risk de bulunmuyor. 


Senetle Ev Alınabilir Mi?


Senetle ev almak kavramı da ev sahibi olmak isteyenlerin sıkça cevap aradığı yöntemlerden biri. Günümüzde artık birçok finans kuruluşu, faiz ve peşinat istemeden, hatta tek bir senet imzalatmadan ev sahibi olabilmenize olanak sağlıyor. Birçok kişi gerek ekonomik durumları gerekse dini hassasiyetlerinden dolayı taksitle ev alma, senetle ev sahibi olma gibi seçenekleri değerlendiriyor. Ayrıca peşinat sorunuyla da karşı karşıya kalmak istemeyen kiracıya ev alma umudu olan firmalar da çok mantıklı seçeneklerle en uygun ev alma fırsatını katılımcılarına sunuyor. 


Senetle ev alma yöntemleri de içinde bazı problemleri yanında getiren uygulamalardandır. İmzalanan senetler karşılığında ödenmesi gereken borcun ödenmemesi durumunda senet tıpkı ev kredisi gibi sizi riske sokabilecektir. Peki, senet gibi bir belgeye imza atmadan nasıl ev sahibi olacaksınız? Ev almak ve bu ev alma sürecinde birçok benzer ortak sıkıntılı süreci yaşamak istemeyen çok sayıda katılımcının yer aldığı ev sahibi yapan sistemler, az önce saydığımız riskleri ve ciddi problemlerle sizleri karşı karşıya getirmez.


Herhangi bir senet imzalamadan, krediye bulaşmadan peşinatsız amacı sizi ve birçok kişiyi ev ya da araba sahibi yapmak isteyen Mesken Finans da binlerce katılımcıyı bir araya getirerek hayallerinize kavuşmanızı sağlıyor.Peşinatsız Ev İçin Finansman


Ekonomik koşulların git gide zorlaştığı bu günlerde ister taksitle ister peşinatsız bir hizmet satın almak isteyen kişiler, bütçe ve gelir yetersizliğinden ek finansman desteğine ihtiyaç duyarlar. Finansman desteği birçok hanenin ileriye daha umutlu bakmasını ve kendini güvenli hissetmesine de vesile olur. Bu bağlamda insanlar gerek tasarruf gerekse birikim yaparak ilk etapta kendi finansmanlarını oluşturuyor. Birikim ve tasarruflarımız yetmediğinde ise finans arayışlarımız dış kaynaklara yöneliyor. 


Ev ya da araba ihtiyacımızı karşılayacak finansman desteği arayışında ilk aklımıza gelen katılım bankaları, devlet bankaları ve özel bankalardır. Ancak ev sahibi ya da otomobil sahibi olmak için bankalardan bulacağımız ev kredisi ya da taşıt kredisi riski de beraberinde getiriyor. Bu risk sadece borçlu için değil ülke ekonomisi için de geçerli. Şöyle ki kredilerin ve kredi taleplerinin özellikle ev, araç ve ihtiyaç kredilerinin bu denli çok artması kredi riski kavramını ortaya çıkarırken, kredi riski, kişilerin kullandıkları kredinin ana parasının veya faizlerinin borçlu tarafından ödenememesi durumudur. 


Peşinatsız ev ya da kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere tavsiyelerimiz banka kredilerine değil de alternatif yöntemlere yönelmeleridir. Kefilsiz, peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olmak istiyorsanız Mesken Finans ile iletişime geçebilirsiniz.


Kiracıya Ev Almak Artık Çok Kolay


Kira bedeli ödemek zorunda kalanlar kiracıya ev aldıran sistemleri araştırıyor. Ev sahibine kira vermek yerine kendi evinin taksitlerini kira öder gibi ödeyerek oturdukları evin sahibi olmak isteyen kiracıların haklarını koruyan derneklerin de olmayışı bir sıkıntı gibi görünüyor. Ev sahipleri ile düşdükleri anlaşmazlık sonucu mağdur olan kiracılara yasal haklarının hatırlatılması da gerekiyor. Kiracıların en büyük sorunlarından biri de hızlı kira artışı. Biliyorsunuz yasal olarak kira artışları her yıl tefe tüfe farkına göre belirleniyor. Bu farkın fazla olmasıyla kira artışına yansıyan yüzde ve ödenememesi halinde evden çıkarılma gibi korkuları da yaşayabiliyorlar. Yasal olarak bir kiracının evden çıkarılması o kadar kolay olmasa da yaşanılan sıkıntılı süre, kiracıların ev sahibi olma isteğini ve hayalini de güçlendiriyor. 


Kiracıya ev arayışında en çok sıkıntı çıkaran konuların başında da peşinat problemi geliyor. Çünkü günümüzde tamamını peşin ödeyerek ev almak çoğu kişi için oldukça zordur. Bu sebeple kiracıların da tercihi kira öder gibi taksitle ev sahibi olmaktır. Türkiye'de son yıllarda uygulanan finans sistemleriyle kiracılar, taksitle seçtikleri evlerin sahibi olabiliyor. 


Kira öder gibi ev sahibi olmanın kiracıya sağladığı avantajlar arasında faiz ödemesi, peşinat ödemesi, ara ödemeler gibi yüklerin bulunmaması sayılabilir. Her yıl yüz binlerce insanın ev sahibi olmasını sağlayan bu tür finans sistemlerinin katılımcılarına sağladığı bir diğer avantajı da ödeme güçlüklerinde mahkemelik olma, faiz yükü gibi problemlerin olmamasıdır. 


Siz de bu risksiz ve ödeme miktarını kendinizin belirleyeceği sistem içinde yer almak istiyorsanız Mesken Finans ile tanışmalısınız. Mesken Finans, katılımcılarını çok mantıklı programlar içine dahil ederek, ihtiyaçları olan ev, taşıt hatta yazlık gibi gayrimenkullerin sahibi olmasını sağlıyor. 


Kredisiz Ev Sahibi Olun


Kredisiz ev araba gerçekten de kulağa hoş gelen bir alış veriş türü... Birçok insan kredi gibi kendini bir ömür bağlayan borçların altında ezdirmek istemez ancak, bu sürece bizleri dahil eden sebepler genelde elimizde olmayan sebeplerdir. Peki gerçekten kredisiz ev sahibi olunur mu? Bu sorunun cevabı zor da olsa evet, kredisiz ev sahibi olunabiliyor. Kredi başvurusu genelde hiç ev sahibi olmayan ev yaşantıları boyunca kirada oturmuş kişiler tarafından yapılıyor. Ancak çok uzun vadeli en uygun kredi adı altında pazarlanan krediler, birçok insanın hayatını alt üst edebiliyor. Bu süreçte borcunu ödeyemeyenler, yaşadıkları evi ellerinden çıkarmak zorunda kalanlar, bankaya kaptıranlar, ödenememiş krediler başlığı altında yerini alıyor. Bu aşamada kiracılara tavsiyelerimiz, kredisiz ev alma sistemlerini ciddi ciddi düşünmeleridir. 


Son yıllarda yaptıkları yatırımlar, çıktıkları reklamlar ve bütçeleri göz önünde bulundurulursa, oldukça güvenilir olan bu sistemler, katılımcılarını kredisiz ev sahibi yapmayı başarıyor. 


Bu sistemlere üye olan kişiler, tasarruf ve birikimlerini doğru değerlendirebilirlerse hayal ettikleri evlere ya da taşıtlara daha çabuk kavuşabiliyor. Kredisiz taksitle kira öder gibi ev sahibi yapan sistemlerde ayrıca peşinat sıkıntısı da sizleri beklemiyor. Bu sistemlerde ev ya da taşıt peşinatı müşterinin kendi isteğine ve önceliğine bırakılmış durumda. Senetsiz kefilsiz kredisiz ev sahibi yapan bu finans kuruluşlarına kayıt olanlar, diledikleri takdirde birikimlerinden ya da tasarruflarından ayırdıkları miktarları peşinat olarak verip hayallerindeki taşıtı ya da evi daha erken bir şekilde teslim alabiliyor. 


Sistemin bir artısı da yöntemler kredisiz olduğu için herhangi bir riskle karşı karşıya kalmamanız. Risksiz taksitle en kısa zamanda erken teslim ev sahibi olmanız için ödemelerinizi düzenli yapmanız ve imkanınız dahilinde ara ödemelerle süreci kısaltmanız yeterli olacaktır. Taksitle Araba 


Birçok insanın belki de ev ihtiyacından önce araba almak istediğini biliyoruz. Araba ya ta taşıt insanoğlu için ulaşımın yanı sıra uzun yıllardır bir prestij hem de hobi olarak da alım satımı yapılan bir mal olmuştur. Bir evim bir de arabam olsa söylemini çok sık duymuşuzdur. Maalesef ülkemizde araba yani taşıt, halen bir noktaya kadar lüks sayılmakta ve özel tüketim vergisi ile de gerçekten lüks bir ihtiyaçmış gibi muamele görmektedir. Özel tüketim vergisi araba fiyatlarını oldukça yukarıya çekiyor ve birçok kişinin araba alımında kredi kullanmasına sebebiyet veriyor. Ev ya da konut ihtiyacını ev kredisi dışında başka alternatif yollarla karşılayan yurttaşlar gibi araba ihtiyacı olan vatandaşlar da bu ihtiyaçlarını, kredi taksiti gibi değil de normal bir mal ya da hizmet taksidi öder gibi karşılama yollarını arıyor. 


Taksitle araba almak da faizsiz kredisiz ve peşinatsız ev alma sistemleri geliştiren firmaların programlarında yer alan hizmetlerden yararlanarak mümkün olabiliyor. Hatta birçok kişi özellikle de ev için henüz programını yapmayan kişiler bu finans şirketlerine araba ya da istedikleri tarz taşıtı almak için başvuruyor. 


Yukarıda dediğimiz gibi birçoğumuzun çocukluk hayallerimizden biri olan arabayı almak için öncelikle işe iyi bir tasarruf planlaması ile işe başlamalısınız. Yine birikim ve tasarruflarımız bize istediğimiz arabayı en kısa süre içinde almak için bir kapı olacaktır. Birçok işte olduğu gibi alışverişlerimizde de strateji çok önemli bir yere sahip. 


İyi bir finansal strateji ile taksitle sırf bir marka arabaya sahip olabilirsiniz. Belirleyeceğiniz finans stratejisi bütçenizi ve harcamalarınızı gelirinize göre ölçülendirebilmelidir. Bu strateji ile aşağı yukarı ne kadar tasarruf yapabildiğinizi ortaya koyacak, ve ortaya çıkan bütçe ile de alabileceğiniz arabayı seçebileceksiniz. Bu uygulamaların ardından Mesken Finans ile araba alma sisteminden faydalanarak, taksitle araba alabilirsiniz. Peşinatsız Araba 


İhtiyaçlarımız belli bir maliyetin üzerine çıktığı zaman peşinat sıkıntısı çekiyoruz. İnsanların en temel ihtiyaçlarından olan barınma için ev alma arzusu, yine ulaşım için bir araç sahibi olma arzusu belli bir maliyet üzerindeki ihtiyaçlarımızdandır. Ev almak için peşinat süreci ne kadar kısaltıyor ise araba almak için de peşinat olması faydalı olacaktır. 


Ancak dediğimiz gibi ekonomik koşullar birçok kişinin araba ya da ev için peşinatı toplayamamasına sebep oluyor. Fakat peşinatın toplanamıyor olması araba hayallerinizi ertelemeniz anlamına gelmiyor. Çünkü birçok yazıda bahsettiğimiz finans sistemlerinde peşinatsız araba sahibi yapan yöntemler de mevcut. 


Peşinatsız araba alma şekli birçok firma tarafından müşterilerine hizmet olarak uzun yıllardır sunuluyor. Kurumsal bir yapıya sahip olan bu Mesken Finans firması, kefilsiz, kredisiz, sabit aylık taksitlerle, peşinat ödemeden, ara ödeme talep etmeden araba ve ev sahibi yapıyor. Köklü firmanın çok mantıklı programları ile son derece güvenilir finans danışmanlarının yardımıyla sizler de bu programlara katılarak peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz. 


Kredisiz Araba Alınır Mı?


Gelişen ve büyüyen ekonomilerde ihtiyaçların karşılanması ve taleplerin artması finans uzmanlarının çalışma alanlarını genişletmiş, uzmanları bu ihtiyaçların karşılanmasına ve taleplerin karşılanmasına yönelik çözümler üretmeye yöneltmiştir. Finans uzmanlarının en iyi yatırım için en uygun kredi, yatırım araçları ile ilgili tasarruflar, ya da en temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik faaliyetleri, günümüz ekonomi dünyasının çeşitliliğini artırmıştır. 


Ev, araba hatta gayrimenkul gibi ihtiyaç ya da yatırımlarını karşılamak için insanların çoğu finans arayışlarında bankaların sağladığı finans desteği olan ev kredisi ya da taşıt kredisi dışında da seçenekleri araştırıyor ve değerlendiriyor. Bu bağlamda ekonomik gücü doğrultusunda, birikim ve tasarruflarını da hesaba katarak hayallerini gerçek dünya ile revize ederek adım atan insanlar, istedikleri ev ya da arabaya kredisiz ulaşabiliyor. 


Kredisiz araba yukarıda değindiğimiz finans uzmanlarının çalışmaları doğrultusunda piyasada faaliyet gösteren firmalar tarafından sunulan hizmetle mümkün hale geliyor. Bu tür hizmet veren firmaların katılımcıları ister peşinatla ister peşinatsız kredisiz istedikleri araçlara sahip olabiliyor. Bu yöntemle kredisiz araba almak isteyen katılımcılar, herhangi bir yükün altına girmeden aylık belirledikleri ödeme tutarı ile arabalarına kavuşuyor.


Mesken Finans programları sadece hayallerinizdeki ev iş yeri ve yazlık için değil araba ya da taşıt ihtiyaçlarınız için de yol gösteriyor. Kredisiz araba sahibi olmak istiyorsanız Mesken Finans programlarını inceleyebilir ve hayallerinizdeki arabayı almak için güvenilir bir adım atmış olursunuz. Ev En İyi Yatırım Aracı

almak için güvenilir bir adım atmış olursunuz. 


Ev En İyi Yatırım Aracı


Gerçekten ev ya da konut en iyi yatırım aracı mıdır? Şimdi de bu soruya cevap arayalım. Türkiye'nin en çok konut satılan ili olan İstanbul'u göz önünde bulundurursak bu şehirdeki ev fiyat artışının enflasyonun da altında kalmış olduğunu görüyoruz. Yatırımcıların almış oldukları ev ya da konutlar değerlenmiş ancak ülkedeki genel enflasyonun altında kalan bu değer artışı ile yatırımlarının zarar ettiği görülmüştür. 


Burada diğer bir sıkıntı ise alınan evlerin, sahiplerine nasıl teslim edildiği ile ilgili. Çünkü birçok yatırımcı uzun vadeli ve en uygun faiz oranlarıyla verilen krediyle bu işe girdikleri için, kredilerin geri ödeme riski de ev sahiplerini zor durumda bırakabiliyor. Öt yandan ev fiyatı artışlarının ve finansal yatırım araçlarının değer artışları karşılaştırıldığında ev ya da konut getiri performanslarının düşük olduğu da gözlemleniyor. 


Ancak İstanbul'da ev yatırımı bu şekilde iken Anadolu'da özellikle İzmir ve Bursa gibi şehirlerde ise konut fiyatlarındaki artışın enflasyonun iki katına yakın ya da fazla oranda olduğu da görülmelidir. Bu verilerden sonra bir evin iyi bir yatırım aracı olup olmadığını evin kendi değerinden çok bulunduğu konumu, çevresi, çevresine yapılacak yeni yatırımlar da belirliyor. 


En İyi Yatırım Araçları


Ev yatırımı yapmak isteyenlerin genelde peşin birikmişi ya da üst seviyede tasarrufları bulunuyor. Bu bağlamda yüksek kar oranları beklemeyen, hem yatırım yapılan evin değerinden ya da kiracıya verilen kiradan gelecek gelirle kazanmak isteyen yatırımcı tarafından konut tercih ediliyor. Bu bağlamda düşününce ev ya da konutu da içine alan gayrimenkul yatırımlarını geride bırakacak yatırım araçları elbet de vardır. Özellikle geçmişten beri değerine değer katar altın yatırım araçları arasında en dikkat çeken ve güven verenidir. 


Ülkede birçok insanın düğünlerinden kalan, ya da maaşlarından biriktirdikleri, harcamalarından tasarruf yaparak aldıkları altınları vardır. Altın hem gösteriş hem de yatırım aracı olarak bu nedenle değerini hiçbir zaman kaybetmeyecektir. 


Diğer bir yatırım aracı ise dövizdir. Türk Lirası, bulunduğumuz coğrafya itibariyle yönetimden bağımsız iç ve dış politikalar sebebiyle sürekli bir dalgalanma yaşamaktadır. Bu dalgalanmalar neticesinde dolar, uero gibi para birimleri değerlenerek, ülke içinde sağlam birer yatırım aracına dönüşmektedir. Burada doğru olan ise döviz kurunun bir yatırım aracı olarak görünmesinin ülke ekonomisine daha fazla zarar vereceği gerçeğini görerek, alım ve satımına da ticaret dışında yanaşmamaktır. 


 

Ev Kredisi


Ev ihtiyacı olup kiradan kurtulmak isteyenlerin ilk durağı olan bankalar tarafından sağlanan finans desteği ev kredisi, hala popülerliğini koruyor. Gelişen konut sektörü sayesinde bütçelerini ve gelirlerini kuvvetlendiren inşaat firmaları ile bankalar arasında yapılan anlaşmalar karşılığında çok da cazip bir şekilde ev kredisi, insanlara sunuluyor. 


12 aydan 180 aya kadar vadede düşük faiz oranlarıyla sunulan ev kredisi birçok vatandaşın da aklını karıştırıyor. Unutulmamalıdır ki ülkede konut satışlarının yüzde 50'den fazlasını hala kredili satışlar oluşturuyor. 


Bu nedenle ev sahibi olma noktasında ev kredisi büyük önem arz ediyor. Bana ev kredisi çıkar mı? Ev kredisi faiz oranları nedir gibi sorular ise birçok kişi tarafından soruluyor. Dediğimiz gibi artan konut sayısı, talep fazlalığı ile bankalar ve inşaat firmaları art arda kampanyalar düzenliyor ve değişik bütçelere göre faiz oranları ve vadeler hazırlıyor. 


Tabi ev kredisi çekerken özel bankalar ve devlet bankaları arasındaki faiz oranı farkı dosya masrafı gibi ek maliyetler göz önünde bulundurulmalı. Özellikle kamu bankaları son kampanyalarıyla ev kredisi diğer bir adıyla konut kredilireni yüzde 1.0'ın altına çekerek yüzde 0.69 oradan da 0.74'lere kadar düşürdü. Özel bankaların ev kredisi faiz oranları ise yüzde 1.34 ila yüzde 1.37 arasında değişiyor. Bir de banka faiz oranları vade sayısına göre de değişkenlik gösterebiliyor. 


Gelin Ev Kredisi Kullanmadan Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun


Bana kredi çıkar mı? Çıkarsa ev kredisi süreci nasıl işliyor? Kredi çıkarsa taksitlerimi ödeyebilir miyim? gibi başınızı ağrıtacak süreçlerden uzak durmak istiyorsanız Mesken Finans tam adresi...


Mesken Finans ile ev kredisi olmadan ev sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans uzmanları tarafından geliştirilen Bireysel Finansman Programı ile ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Bu sayede evinize taksit ödeyerek kavuşabilirsiniz. Bu programda belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Programlarda alacağınız ev için ayrıca peşinat ve ara ödeme zorunluluğu da bulunmuyor.


İsteğe bağlı olarak ara ödeme ya da peşinat kullanarak da erken teslim imkanından faydalanabilirsiniz. Kolektif Finansman Programında, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz.


Mesken Finans'ta sizlere ve tanıdıklarınıza çok mantıklı gelecek diğer bir program ise katılımcıların ödeme planı doğrultusunda, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil olması üzerine kurulu bir sistem. 


Bu programda finansmanınızı(evinizi ya da seçmiş olduğunuz herhangi bir hizmeti) ne zaman teslim alacağınız, ödeme planınıza göre belirlenir. Öte yandan Mesken Finans çatısı altında noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen kişilere, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede teslimat yapılır. Hatta ilk ay bile teslimatınıza sahip olabilirsiniz. 


Bu programda da unutulmamalıdır ki peşinat ve ara ödeme zorunluluğu kesinlikle yok; ancak gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile erken teslim tarihinden faydalanabilirsiniz. 


Mesken Finans'ta ayrıca hizmet bedeli taksitlendirme avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Sektörün güvenilir firmalarından olan Mesken Finans, hizmet bedeli dilimini ilk 6 ay içinde üst dilimlere taşımak isterseniz, geçiş yapacağınız üst dilimin hizmet bedeli indiriminden faydalanabilirsiniz. 

POPÜLER İÇERİKLER

close