BİZE ULAŞIN

Blog

Faizsiz Araba


Faizsiz Araba Almak ve Taksitle Araba sahibi olma fırsatı Mesken Finans'ta.


Faizsiz taksitle araba almak için Mesken Finans'a gelin


Hayat pahalılığının günden güne arttığı şu günlerde tamamen dışarıya bağımlı olduğumuz otomotiv sektöründe de fiyatlar el yakıyor. Her şeyin ateş pahası olduğu, birikim ya da tasarruf yapamamak da ayrı bir problem olsa da ihtiyaçlarımız bir şekilde harcama alışkanlıklarımızı da belirliyor. En temel ihtiyaçlarımızın başında gelen ulaşımımızı sağlamak için çocukluğumuzdan beri hayallerini de kurduğumuz araba sahibi olmak geliyor. 


Bir de islami hassasiyetlerimiz varsa kredi ve faize bulaşmak istemiyor, araba alma için gerekli olan peşinat arayışına giriyoruz. Faizsiz ev ya da faizsiz araba almak isteyenlerin peşinat için ilk aklına gelen yöntemin faizsiz bankacılık yani katılım bankaları geliyor. Katılım bankacılığı adı altında faaliyet gösteren teşekküller, katılımcılarından toplanan fonlar, şirketlerin çeşitli projelerine fon sağlanarak kullanılır ve bu projelerden elde edilen kâr payı ya da zarar vade sonunda fonları tutarında katılımcılarına yani müşterilerine dağıtılmak ilkeleriyle çalışır. İşlemlerine faiz girdisi ve çıktısı koyan klasik bankacılıktan farklı olarak tercih sebebi olan katılım bankalarında, yatırım yapılan finansmanın faizle ilişkisinin olmamasıdır. 


Faizsiz Bankacılık Sistemi


Faizsiz araba ya da ev sahibi olmak isteyenlerin kapısını çaldığı faizsiz bankacılık sisteminin işleyişine göz atarsak, ihtiyaçları doğrultusunda finansman talebinde bulunan müşteriye banka tarafından vekâlet tayin edilir, müşteri alacağı arabayı ya da konutu çalıştığı katılım bankası adına satın almış olur. Satın alınan araba ya da ev için söz konusu geri ödeme ise üzerinde mutabakata varılan vade süresi ve kar ile gerçekleştirilir. 


Ancak katılımcıların yani faizsiz araba almak isteyen müşterilerin unutmaması gereken bir nokta da kâr payları genellikle klasik bankacılık sistemindeki faiz oranlarıyla birbirine yakın olduğudur. 


Burada faize bulaşmak istemeden araba sahibi olmak isteyenlerin aklındaki başka bir soru da faiz ile kar payı arasındaki benzerlikler ya da farklardır. Bu fark ya da benzerlikler de kar payı vade sonunda netleşirken faiz vade başında bellidir. Kar payı katılımcıya, katılım hesabı havuzunda toplanan fonların kullandırılmasından doğan kar ile ödenir. Faiz ise müşteriye, bankanın çeşitli kaynaklarından elde ettiği gelirden elde edilen para ile verilir.


Söz konusu kar payı bankanın kârına bağlı, banka az veya çok kar ederse buna göre müşteri kâr payı alır. Zarar ederse de zarara da ortaktır. Faiz ise bankanın karına bağlı değil, söz konusu banka kar da etse zarar da etse ödenecek faiz tutarı anlaşma sağlanan oran ile ödenir. 


Kimler Faizsiz Araba Alabilir?


Son zamanlarda düşen taşıt kredisi faiz oranları ile araba almak cazip hale gelse de otomobil fiyatlarının yükseldiği de göz ardı edilmiyor. Yükselen fiyatlar ve yukarıda dediğimiz gibi faize bulaşmak istemeyen kişiler, faizsiz araba alma ya da faizsiz taşıt kredisi kullanmak şartıyla hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi bekliyor.


Taşıt Kredisi İle Araba Alma


Taşıt kredisi kullanarak araba sahibi olmak isteyenlerin aklında pek çok soru beliriyor. Çünkü günümüzde taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi faiz oranları birbirine yaklaşmış durumda. Bireysel kredi alt başlığında ele alınan taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi araç sahibi olma sürecinde çeşitli avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. 


Hem taşıt kredisi hem de ihtiyaç kredisi faiz oranları ve en uygun vade gibi dikkat edilmesi gereken noktalar bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Bu bağlamda araba almak için taşıt kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi kullanacağınızı muhtemelen elinizdeki peşinat belirleyecektir. Şöyle ki yüksek oranda peşinat bulunuyor ise elinizde düşük miktarda ve uygun faiz oranına sahip ihtiyaç kredisi işinizi görecektir. Elinizdeki peşinat az miktarda ise o zaman yüksek oranda taşıt kredisi çekmeniz gerekecektir. 


Taşıt kredisi ile ihtiyaç kredisindeki oran farkı da finansman kullanacağınız bankanın satın alacağınız arabayı taşıt kredisinde teminat olarak yani rehin olarak görmesiyle alakalıdır. Bunun yanı sıra siz taşıt kredisi değil de ihtiyaç kredisi ile aracınıza sahip olmak istiyorsanız, elinizdeki bir mülkü ya da malı teminat gösterme yoluyla da daha fazla miktarda ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.


Bankadan Peşinatsız Araç Alımı Mümkün Mü?


Faizle araba sahibi olmak istiyorsanız, peşinatsız araba sahibi olmayı unutun. Çünkü bir aracın yani otomobilin tam fiyatını kredi ile ödemeniz imkansız. Bankalar söz konusu taşıt kredisini kredilendirme oranı ile belirliyor. Konut kredisi dediğimiz ev kredisi olsun isterse taşıt kredisi olsun bankalar, satın alınacak ürüne istinaden kredilendirme oranı uyguluyor. Kredilendirme oranı da satın alınacak ürünün bedeli üzerinden yine bankaların finans uzmanları tarafından belirleniyor. Konumuz olan taşıt kredisinde de söz konusu oran aracın satış bedelinin belli bir miktarına kadar(bu 100 bin TL ya da üzeri olabiliyor) olan kısmı için yüzde 70, bu bedeli aşan kısmı için de yüzde 50 olarak açıklanıyor. Buradan da anladığımız gibi gerek yüzde 70 gerekse yüzde 50'nin taşıt kredisi ile karşılandığı otomobil alma sürecinde geri kalan kısmı peşinatla ödemeniz gerekmektedir. Aracın tamamını kredi almak istiyorsanız ise ihtiyaç kredisi de belli bir noktaya kadar size yardımcı olacaktır. İhtiyaç kredisini yüksek miktarlarda çekmeniz imkansız ancak, ikinci el arabalar için de çıkan kredi kullanım hakkı çerçevesinde uygun fiyata ihtiyaç kredisiyle alabileceğiniz arabaya yönelmeniz çok mantıklı bir davranış olacaktır.Taşıt Kredisi İle İkinci El Araba Alma


Pandemi sürecinde çıkarılan yasa ile otomobil sektörü de diğer sektörler gibi canlandırılmak isteniyor. Bunun için de ikinci el araba satışlarında kredi kullanımının yolu açıldı. Çıkarılan yasa ile çok sayıda banka da müşterilerine ikinci el araba için kredi paketleri hazırlamış durumda. Ancak bankalar her kredi kullanımında olduğu gibi ikinci el araba için kullanılacak krediler için de bir takım şartlar koymuş durumda. Bankaların koyduğu şartların başında da ikinci el araba da yaş sınırı dikkat çekiyor. 


Araba almaya karar verdiniz ve bir bankaya girdiniz, bankaların kredi için sizden isteyeceği belgelerin yanı sıra hayalini kurduğunuz ikinci el araç alımları için aracın yaşının 5'ten büyük olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bankalar yaşı beş yılı geçmiş araçlar için ikinci el araba kredisi kullanımına onay vermiyor.


İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli


Faizsiz araba alacaksınız fakat alacağınız araba ikinci el, bu tür alımlarda dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar vardır. Sorunlarla karşılaşmamak, aracın piyasa değerinin üstünde almamak ve en önemlisi sizi yarı yolda bırakmayacak bir araç sahibi olmak için bu noktalara hakim olmanız gerekiyor. 


İkinci el araba sahibi olmak isteyen bir müşteri, alacağı aracın yüzde 90 oranında ekstra masraf çıkaracağını göze almalı ve bütçesini ona göre ayarlamalı. Ayrıca masrafların aracın yaşı, markası ve modeline göre de değişkenlikler göstereceğini de unutmayın. 


Beğendiğiniz otomobilin piyasa değerini birçok yerden araştırın ve karşılaştırın, değeriyle ilgili uzmanlara danışın. Aracı alacağınız bayi ya da şahıslarla bu bilgiler ışığında daha güvenli pazarlık ve alış veriş sağlamış olacaksınız. 


Alacağınız araç ikinci el de olsa arabayı daha çok nerede kullanacağınızı bilerek adım atmak daha sağlıklı bir seçim yapmanızda çok mantıklı bir davranış olacaktır. Alacağınız ikinci el araba özel yaşantınızda ayağınızı yerden kesmek için mi yoksa iş hayatınızda işlerinizi daha çabuk halletmek için mi? Bu sorunun cevabı seçeceğiniz aracın alım amacınıza daha fazla hizmet etmesine yarayacaktır. 


Alacağınız arabaya ilişkin anlaşma sağlanmadan önce arabada herhangi bir gözle görülür hasarı, kaporta kusuru, özellikle de kapıları değişim aksanlarını dikkatle inceleyin en önemlisi de mutlaka test sürüşü yapın.  var mı kontrol edin. Temel noktaları kontrol edin.


İhtiyaç Kredisi Burada Da Yardıma Koşuyor


Ancak bazen yasalar diğer haklarla esnetilebiliyor. Eğer beğendiğiniz ve bütçeniz için en uygun bulduğunuz aracın yaşı 5 yıldan fazla ise taşıt kredisi değil de ihtiyaç kredisi başvurusu ile yine belli oranda faiz ödeyerek bir araç sahibi olabilirsiniz. 


Taştı kredisi ya da ihtiyaç kredisi ile faiz ödeyerek taksitle araba sahibi olacaksanız, kampanyaları dikkatlice takip edin. Çünkü bankalar belli dönemlerde faiz oranlarında ciddi indirimlere gidebiliyor. Bazı bankalar da bazı otomobil markaları ile anlaşmaya giderek sıfır faiz kredi ile de kampanyalar düzenleyebiliyor. Bu kampanyaları takip etmek araba sahibi olmak isteyenler için çok mantıklı ve çok daha avantajlı olabilir.


Faizsiz Araba Almak İstiyorum


Katılım bankalarından faizsiz kredi ile araba alma ya da klasik bankalardan kullanacağınız taşıt ya da ihtiyaç kredisi ile araba sahibi olma yollarını konuştuk. Peki peşinat kullanmadan taksitle faizsiz araba almak mümkün mü? Ulaşımın bütün toplumlarda hak ve en temel ihtiyaçların başında görülmesinin ardından ve zamanın değer kazanmasıyla işlerimizi daha çabuk halletmek için bir araba sahibi olmak ya da otomobil almak lüks olmaktan çıkmıştır. Özellikle islami hassasiyetleri olan, banka gibi finans kuruluşlarıyla finansman olarak herhangi bir hukuka bulaşmak istemeyen birçok kişi, faizsiz araba sahibi olmanın yollarını arıyor. Son yıllarda finansal araçlar yardımıyla bireylerin ve kurumların ihtiyaç duydukları fonları faizsiz, peşinatsız ve kredisiz sağlamak amacıyla çok sayıda firma faaliyetlerine başlamıştır. 


Klasik veya katılım bankalarının ürettiği çözümlerin yanı sıra bu sistemle faaliyetlerine devam eden firmalar, gerek inşaat sektöründe üretilen konutların alımında gerekse araba sahibi olmak isteyen kişilerin hayallerini faiz ve ara ödeme olmadan peşinatsız hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 


Sadece islami hassasiyet değil banka prosedürleri ile uğraşmadan da araba almak isteyen yurttaşlar, bu tip finans kuruluşlarını araştırıyor. Her türlü bütçe ve gelire göre yöntemler geliştiren firmalar, katılımcılarının birikim ve tasarruflarına yönelik erken teslim kampanyalar da sunuyor. Bu firmalardan biri de 20 yıllık sektörel tecrübesiyle Mesken Finans firmasıdır. Faizsiz araba sahibi olmak için taksit öder gibi Mesken Finans kampanya ve hizmetlerini tercih edebilirsiniz. 

Birikim ve tasarruflarınıza, gelir ve bütçelerinize göre taksit seçenekleriyle esnek ödeme planlarıyla hayalinizdeki arabaya kavuşabilirsiniz. Mesken Finans'ın katılımcılardan biri olup finans uzmanlarının çizeceği yol haritasıyla tasarruf ve birikimlerinize başlayabilir, yine firmanın sunduğu farklı programlarla faizsiz araba alabilirsiniz.


Mesken Finans ile peşinat ödeme özgürlüğüne de sahipsiniz. Ödeme problemi yaşamadan ya da peşinat kullanarak erken teslim kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Mesken Finans programlarında faizsiz araba almaya yönelik detaylar ise şöyle:


Faiz Yok Peşinat Yok


Mesken Finans katılımcıları firmanın finans uzmanları tarafından geliştirilen programlarda, araba sahibi olurken peşinat ödeme zorunluluğu ile karşılaşmıyor. Katılımcılar araba sahibi olmak için peşinat kullanmak istemeleri halinde dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken teslim alabilirler.


Mesken Finans İle İkinci El Araba Alımı


Araba sahibi olmak isteyenlerin gerek peşinat gerekse bütçe gibi sorunlardan dolayı sıfır arabaya yönelmeleri imkansız olabiliyor. İkinci el de olsa bir arabam olsun diyenlerin sayısı oldukça fazla. Mesken Finans ile ikinci el araba satın almak isteyenler için de imkanlar sunuluyor. Bu bağlamda katılımcılar, alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilecektir. 


En Uygun Vade Seçenekleri


Araba almak için en fazla kaç taksit ödemem gerekiyor gibi sorular da Mesken Finans'ta yanıt buluyor. Firmanın programlarında araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirliyor. 


Yeni Bir Araba Alırken Arabanızı Peşinat Olarak Verebilirsiniz


Faizsiz araba alma noktasında Mesken Finans'ta diğer bir yenilik ise yeni bir araba için mevcut arabanızı peşinat olarak kullanabiliyorsunuz. Finansman programlarına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir.  


Faizsiz Araba İçin Birikim ve Tasarruf


Üzerinde bulunduğumuz coğrafya her ne kadar birçok sıkıntı ile boğuşsa da bu toprakların yurttaşları, harcamalarından giderlerinden ihtiyaçlarından kolay kolay vazgeçmiyor. Bir araba sahibi olmak ya da ev sahibi olmak sadece dünyada değil, bu topraklarda yaşayan insanların da en büyük hayali. Ancak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda da birçok kişinin hayali olarak kalan en temel ihtiyaçlarımız da olabiliyor. İnsanlar, yüz yıllardır ihtiyaçlarını karşılamak için finansmana gereksinim duymuş ve bu finansmana ulaşmak için de bir takım faaliyetlerde bulunmuştur. İhtiyaçların karşılanma noktasında finansman gereksinimi insanoğlu, ilk olarak emeğini satarak karşılamış, yetmediği nokta da üreten beyinlerin ortaya çıkarmış olduğu finans kuruluşlarının kapısını çalarak temin etmiştir. Fakat unutulmamalıdır ki insan çalışarak ürettiği gibi israf da eden bir varlıktır. İsrafın ilacı da tasarruf ve birikimdir. Tasarruf ve birikim belki de satmış olduğumuz emeğimizin en büyük ödülüdür. 


Faizsiz araba alma noktasında tasarruf ve birikimin önemine gelecek olursak, planlı bir şekilde yapacağımız tasarruf ve birikimlerle hayalimizdeki arabaya kavuşabilmemiz içten bile değildir. Peki birçok kişinin başaramadığı tasarruf ve birikim nasıl yapılır? İşte cevabı:


Birikim ve Tasarruf İçin Küçük Adımlar


Evet faizsiz araba, kredisiz araba ya da peşinatınızla araba almak istiyorsanız, tasarruf ve birikim zamanı. Tasarruf ve birikimi alışkanlık haline getirmek için küçük adımlardan başlamanız gerekiyor. İlk okuduğunuzda şaşıracağınız ancak birçok kişinin ihmal ettiği bu küçük adımlar, ileride hayal bile edemeyeceğiniz birikimleri sağlayacaktır. 


Faturalardan Kısarak Hayallerinizi Gerçekleştirin


Elektrik, su, doğalgaz, internet, telefon faturaları maalesef ülkemizde giderleriminiz büyük bir bölümünü oluşturabiliyor. Tasarruf etmenin en büyük yollarından biri de faturalarımızda mutlaka var olan ihtiyaç fazlası kullanımları azaltmaktan geçiyor. Evden çıktığımızda, televizyonun fişini çekmek, elektrik tüketimi fazla olan cihazları daha az kullanmak elektrik faturalarındaki yükü, damlayan muslukları tamir edilmesi, tasarruflu bulaşık ve çamaşır makinelerinin tercih edilmesi su faturalarındaki yükü, ısı yalıtımı tercihli bir evi tercih etmeniz de doğalgaz faturalarındaki yükünüzü mutlaka azaltacaktır. 


İhtiyacınız Oranında Alışveriş Yapın


Günümüzde maalesef tekstil sektöründe de fiyat artışları göze çarpıyor. Tekstilde dikkat çeken bir ülkeyken giyim kuşam da gider kalemlerimiz içinde yerini aldı. Kılık kıyafet diyebileceğimiz harcamalarda da yapacağımız tasarruflar, yıl sonlarında özellikle cebimizi rahatlatacak davranışlardan biri olacaktır. 


Ufak tefek sökük, ya da kopan düğmelerin ardından bir kıyafetimizi atmak yerine bunların tamirini sağlayıp tekrar kullanışlı hale getirmek kılık kıyafete vereceğiniz ücretlerin cebinizde kalmasını sağlayacaktır. 


Tüketim çılgınlığı diye bir kavramı herkes duymuştur. Çok fazla gezmenin yani dışarı gereksiz çıkmanın da tüketim çılgınlığını tetiklediği aşikardır. Arkadaşlarınızla buluşmak mı görüşmek mi istiyorsunuz, evinize davet edin ve bu tür masrafları öteleyin. 


Mutfak masrafları için alışverişe çıkmadan önce mutlaka liste yapın, o listeye de ihtiyaç oranında kalemler ekleyin. Alışverişe gitmeden önce neler alacağınızın yazıldığı listenin de dışına çıkmamaya özen gösterin.


Eğer tiryakisi olduğunuz sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklarınız varsa hem sağlığınız hem de ekonominiz için bir an önce bu alışkanlıklarınızı terk edin. Bundan daha mantıklı bir tasarruf yöntemi olmadığını söyleyebiliriz. 


Çok sayıda kredi kartından uzak durun, unutmayın ki kredi kartı olmayan paranızı harcamaktan farksızdır. Özellikle online alışveriş sitelerinden kredi kartı bilgilerinizi kaldırın, bu sayede hem yanlış bir işlem yapmış olmayacaksınız hem de online alışveriş siteleri ile olan irtibatınızı da azaltmış olacaksınız.


Evet tasarruf etme ve bu sayede para biriktirme zor bir iştir, bunun sebebi de alışkanlıklarımızı terk etmenin zorluğudur. Birikim ve tasarrufun da alışkanlık olduğu unutulmamalı ve alışkanlık haline getirilmeli. 


Kısaca özetlediğimiz tasarruf ve ardından gelecek birikim sayesinde hayalinizdeki arabayı faizsiz alabilir, sadece peşinat sıkıntınız varsa kısa sürede de o peşinat sıkıntısını giderebilirsiniz.


Son olarak katılımın ön planda olduğu, birçok kişinin başvurduğu sistemlerden olan faizsiz finansal destekler sunan kurumlar da birikim noktasında kolaylıklar sağlıyor. Mesken Finans da katılımcıların, ister araba alımı ister ev alımı olsun belli bir hedef doğrultusunda bir araya geldiği tasarruf ve birikimi gerçek manada uygulayan finans kuruluşlarından biri olarak öne çıkıyor. 


Nakit olarak birikim yapmak istiyor ya da birikimlerinizle mülk sahibi olmak istiyorsanız Mesken Finans, size uygun programlarla geleceğe yatırım yapmanın kapılarını aralıyor.


Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilir ve finansman programlarına dahil olabileceğiniz Mesken Finans ile birikimlerinizin yanı sıra aynı şekilde istediğiniz yerden istediğiniz gayrimenkulü satın alabilirsiniz.


Mesken Finans ile alacağınız bir evin ya da arabanın değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları ile karşılaşmazsınız.  Ara ödeme, peşinat zorunluluğu bulunmayan mevcut finans modelleri sayesinde Mesken Finans ile kısa sürede hayallerinize kavuşabilirsiniz. 


Mesken Finans'ta katılımcılar gelirlerine en uygun taksit ödeme seçeneğini belirler, taksitlerine uygun finansman programına dahil olabilirler. 


Faizsiz Ev


Faizsiz araba almanın yollarını birkaç başlık altında inceledik. Hayallerimizdeki arabaya kavuştuk ve mutluyuz, sırada tek bir şey kaldı o da ev sahibi olmak. Sanırım araba almak ya da ev sahibi olmak ihtiyaçlarımızın sıralamasında birbirlerinin önüne durmadan geçen ikili gibiler. Kira öder gibi ev sahibi olmanın da bir taşıt sahibi olmak gibi birden fazla yöntemi var. 


Gelişen ekonomik sistemlerde peşin, taksitle, krediyle ya da kira öder gibi ev sahibi olmanın yolları oldukça çeşitlenmiş durumda. Hepimiz biliyoruz ki ekonomik açıdan hiçbir sıkıntısı olmayan kişiler, ev ya da araba gibi ihtiyaçlarını hiç zorlanmadan peşin olarak satın alabiliyor. Bunun için kredi gibi ya da faizsiz mülk sahibi yapan sistemlere de ihtiyaç duymuyor. Ancak herkes bu kadar şanslı değil ve ülkemizde birçok kişi orta gelir grubunun altında bulunuyor. Elbet de düşük gelir grubunda bulunanların da ev araba gibi ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaları için yöntemler mevcut. 


Barınma ve ulaşım gibi ihtiyaçlarını faizsiz kredisiz çözmek isteyen kişilerin araştırdığı bu yöntemler, klasik bankacılığın dışında kalan katılım bankaları ve mantığında dayanışma yatan tasarrufa dayalı faizsiz finans kuruluşlarıdır. Konut kredilerinin faiz oranlarındaki değişkenlikler, kira bedeli gibi konuların tefe tüfe üzerinden her sene ödenemeyecek şekilde artış göstermesi gibi ana konular, kiracıya ev hayali daha da çok kurdurmakta. Konut sektöründeki gelişmelerle kiracılar yıllarca ödedikleri kiraların karşılığında ellerinde bir şey kalmamasının sorgulamasını da yapmaya başladı. Kiradan kurtulmak isteyen kiracılar, faizsiz finans sistemlerinin her bütçeye uygun taksit yöntemleriyle ev sahibi olmak için bankalara alternatif olarak doğan bu sistemlere üye oluyor. Bu firmaların yenilikçilerinden biri de Mesken Finans şirketidir. Mesken finans firmasıyla faizsiz araba sahibi olabileceğiniz faizsiz ev sahibi de olabilirsiniz.Faizsiz ev sahibi olmak isteyen her katılımcı, Mesken Finans programları ile bütçesine uygun, geliriyle orantılı ve güvenli, konforlu bir şekilde ev sahibi olabilir. Katılımcılardan isteyenleri peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçesine uygun finansman programları ile ev sahibi yapan Mesken Finans kuruluşu, geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programları ile Mesken Finans'ın sunduğu avantajlarıyla da diğer benzer firmalardan ayrılır. 


Katılımcılar, faizsiz almak istedikleri evi Türkiye genelinden kendileri belirlerken, tapu teslimi de Mesken Finans Programlarında belirlenen teslim tarihiniz geldiğinde, teslimat işlemleriniz ile birlikte tapunuzu üzerine alır. Öte yandan katılımcılar, teslim tarihi gelmeden önce gelirlerine ve isteklerine uygun olarak proje bedelini de yükseltebiliyor. 


Mesken Finans'ta katılımcılar ya da müşteriler ayrıca isteğe bağlı olarak ara ödeme veya peşinat ödeyerek de evinizi ya da diğer finansmanınızı erken teslim alabilir.


Senetle Ev Almak Mümkün Mü?


Günümüzde karlı bir yatırım aracı olarak görünmese de ev satın almak, hayatımız boyunca yapacağımız en yüksek bedelli alış veriş içinde ilk sırayı alır. Orta gelir grubu altında kalan kesimin, ev alma sürecinde başvurduğu yöntemlere değinmiştik. Kira öder gibi ev almak isteyenlerin aklında kalan sorulardan biri de senetle ev almadır. Peki senetle ev almak mümkün mü?


Faizsiz finans sistemleri dediğimiz tasarruf şirketlerinden size danışmanlık yapan finans uzmanlarıyla da değerlendirebileceğiniz senetle ev alma biraz karışık bir konudur. İster yatırım amaçlı olsun ister yeni ve ilk eviniz olsun kira öder gibi senetle ev almanızı sağlayacak firmalar da var. Senetle ev almak için yapmanız gereken tek şey tasarruf şirketlerinden herhangi birini tercih etmek olacaktır. 


Senetle ev almaya karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken güvenilir bir tasarruf şirketi ile çalışmak olacaktır. Yaklaşık çeyrek asırlık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla kira öder gibi ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketi olan Mesken Finans bu şirketlerin başında geliyor. Senetle ev alır gibi peşinatsız faizsiz taksitle kira öder gibi ev almak için Mesken Finans firmasından gönül rahatlığı ile huzurlu bir şekilde hizmet alabilirsiniz. 


POPÜLER İÇERİKLER

close