BİZE ULAŞIN

Blog

Ev Sahibi Olmak Mantıklı mı?Bugün yoldan çevirip herhangi birine ev sahibi olmak isteyip istemediğini sorsanız, cevap öyle sanıyoruz ki çok net olacaktır. Çünkü barınma ihtiyacı, insanın en temel gereksinimlerinden biri olarak yüz yıllardır hayatımızda duruyor. Bugün başınızı sokabileceğiniz bir eve sahip olmak, geleceğe dair sigorta hatta en iyi yatırım olarak görülüyor. Nitekim öyle de… İnsanlar, bunun için senelerce çalışıyor, banka faizleri ile kredi yapılandırmayla uğraşıyor; kendini ve ailesini sağlama almak için yıllarca uğraşıp duruyor. Nasıl uğraşmasınlar ki? Her ay, içinde oturduğunuz ve sahibi olmadığınız bir yere kira bedeli ödemek oldukça zor gelir insana. Ancak bundan daha zor bir şey var; ev sahibi olabilmek. Bu noktada insanların kafası karışıyor. Evet, herkes bir ev sahibi olmak, en iyi yatırımları yapmak istiyor. Ancak daha da önemlisi şartların uygunluğu…


Günümüz koşullarında evler oldukça pahalı, üstelik ev sahibi olmak için yerine getirilmesi gereken koşullar oldukça ağır. Örneğin, bir peşinatınız olmalı. Alacağınız mülkün belli bir bedeli kadar ödemeyi hemen yapmalısınız. Yoksa bilinen yöntemlerle bu iş maalesef çok zor. Bu haliyle de ev sahibi olmak mantıklı gözükmüyor. Nihayetinde kira bir şekilde ödeniyor. Değil mi?

Evet, en azından halk arasında bilinen gerçek bu… Peki ev sahibi olmak için peşinat vermenize gerek olmasa? Bütçenize göre belirlenen en uygun vadeli taksitlerle, kredi faizleri ile uğraşmadan kira öder gibi bir eve sahip olsanız… 

İşte bu haliyle #çokMANTIKLI 

Mesken Finans’ın en akılcı çözümlerinden birisi bu. Hiçbir şekilde peşinata gerek kalmadan, sizi ev sahibi yapabiliyor. İşler mantık çerçevesine oturunca, basit tasarruf yöntemlerini hayatına entegre eden her kesimden birey; şüpheye düşmeden, kendini riske atmadan, kimseye borçlu kalmadan ev sahibi olabiliyor.


Ev sahibi olmanın bir diğer mantıksızlığı da zorlayıcı banka ve yatırım kredi sistemleri. 10 birimlik bir evin sahibi olmak için 15 hatta 20 birime yakın geri ödeme yapmak, hiçbir şekilde tutarlı değil. Kimseye de mantıklı gelmiyor. Kim böyle bir borcun altına kendini sokup havaya parasını, emeğini, rızkını saçmak ister ki? Çok da haklılar! 

Peki, bu ağır yükümlülükler ortadan kalkmış olsa... Almak istediğiniz evin bedeli neyse, o kadarını ödeyecek olsanız, tıpkı kira öder gibi. Yine de kirada olmayı sürdürür müydünüz? Elbette hayır! 

Çünkü bu şekilde ev sahibi olmak #çokMANTIKLI

Mesken Finans, akılcı çözümlerini burada da devreye sokuyor. Hiçbir şekilde sizi ağır kredilerin altına sokmadan, bütçeniz ne ise ödemeleri de ona uygun bir formatta dizayn ediyor. 


“Ev sahibi olmak mantıklı mı?” diye sormuştuk… Bu sorunun aslında yanıtı şartlara göre değişiyor. Eski usullerle yola çıkıp kendinizi riske, bankaların ağır koşullarına ya da sonu görünmeyen bir tünele sokacak olursanız, pek mantıklı durmuyor. Ancak Mesken Finans’ın, sadece size özel, bütçenize dost, tasarruf ve desteğe dayalı programlarından birine giriyorsanız, işte o zaman #çokMANTIKLI

POPÜLER İÇERİKLER

close