BİZE ULAŞIN

Blog

Ev Sahibi Olmak İçin 'Senetle Ev' Alma Yöntemi

İnsanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyen barınma arzusu ev sahibi olmanın yollarını da çeşitlendiriyor diyebiliriz.

 


Son yıllarda bu arayışların içine 'senetle ev alma' kavramı da girmiş durumda. Peki senetle ev almak gerçekten mümkün müdür? Bu yöntemin koşulları nelerdir hep beraber inceleyelim. 

 

Finans uzmanlarının gerek yatırımları gerekse bilgileriyle şekillenen ev alma yöntemleri içinde gösterilen senetle ev alma ister yeni bir ev olsun ister yatırım amaçlı ikinci ev için başladığınız bir süreç olsun size kolaylıklar sağlayacak bir modeldir.

 

Son yıllarda sayıları da oldukça artan ev, taşıt iş yeri vs ihtiyaçların karşılanmasına yönelik faaliyet gösteren birçok şirket vardır.


Senetle ev almak isteyenler finansal desteği ve danışmanlığı bu şirketlerden alabilmektedir.

 

Yine burada unutulmaması gereken bir nokta da size finansal danışmanlığı yapacak firmayı doğru seçmenizdir.

 

Senetle ev alma yöntemi ise genelde ev kredisi için kredi notu düşük olanlar ya da banka faizine bulaşmak istemeyen müşteriler için uygun bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

 

Senetle ev alma yöntemi katılımcılarına, faizsiz taksit, herhangi bir fark ödemeden senetle ev alma imkânı, peşinat ödemeden ve küçük taksitler ile ev sahibi olma imkânı sunuyor. 

 

Senetle Ev Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir senetle ev alma yöntemi sunan firmaları araştırın ve adımınızı buna göre atın. Size danışmanlık yapacak finans uzmanının gösterdiği adımları birebir uygulayın. Finans uzmanlarının ev, taşıt ya da iş yeri alma sürecinde sizin karşınızda değil de yanınızda olacağını unutmayınız. 

 

Ev alma süreci heyecanı olduğu gibi karmaşık bir süreç olarak da tanımlanabilir, bu nedenle bu süreçte önceliklerinizi yazılı hale getirip bir plan dahilinde süreci daha sağlıklı geçirebilirsiniz.

 


Ev Sahibi Olmak İçin Senetle Ev Alma Yöntemi

 


Unutmayın ki bu öncelikleriniz süreç boyunca size yol göstermenin yanı sıra süreç sonunda memnuniyetinizi de belirleyecek unsunlardır. Senetle ev alma aşamasında satın alınacak konutun gerek lokasyonu, yaşı, zemin etütü varsa sosyal donatıları, ayrıca yatırım amaçlı ev ise çevresine yapılacak yeni yatırımlar da göz önünde bulundurulmalıdır. 

 

Senetle Ev Almanın Avantajları

 

Senetle ev alma avantajları arasında bu sistemin yıllardır başarılı bir şekilde sürdürülüyor olması da gösterilebilir.

 

Ev, iş yeri ya da gayrimenkul bir kişinin hayatı boyunca yaptığı yatırımların ilki ve en değerlisi olarak görülebilir. Ev alma çok mantıklı bir yatırımdır aynı zamanda...

 

Evin çok mantıklı bir yatırım olma halini de o evin alım süreci de belirler. Müşterilerine ağır yükler ve sorumluluklar bindiren konut kredisi ile alınmış bir evin ne kadar mantıklı bir yatırım olduğu tartışılabilir; ancak kira öder gibi ya da taksitle ev alma gibi yöntemlerle alınmış bir evin gerçekten iyi bir yatırım olduğu söylenebilir.

 

Senetle ev alma avantajlarından biri de katılımcılarını kira öder gibi ev sahibi yapmasıdır. Diğer bir avantajı da yüzde 99'u Müslüman bir ülkede kişiler, ev alırken faize bulaşmak istememesidir. Bu nedenle senetle ev alma yöntemleri sunan Mesken Finans, müşterilerini faizsiz taksitle ev sahibi yapmaktadır.Mesken Finans İle Senetle Ev Sahibi Olmak

Mesken Finans ile kısa sürede gayrimenkul sahibi olurken, gelirinize en uygun taksit ödeme seçeneğini belirler, taksitinize uygun finansman programına katılabilirsiniz. Öte yandan 40 ile 240 ay arasında geniş vade seçeneklerin yer aldığı Mesken Finans, sunduğu avantajlar sayesinde katılımcıların borcunun belirlenen tarihten daha kısa sürede bitirmesi yönünde çalışmalar da gerçekleştiriyor.


Mesken Finans Firmasına Nasıl Ulaşabilirim?

Kredisiz, kefilsiz kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız size en yakın Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden veya 444 79 79 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.


Senetle ev almak ve Mesken Finans kampanyalarından yararlanmak için Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.


POPÜLER İÇERİKLER

close