BİZE ULAŞIN

Blog

Ev Sahibi Olmak


Ev sahibi olmak, insanoğlunun yerleşik hayata geçtiğinden günümüze kadar olan kent formu kavramı içinde hala güncelliğini koruyan ve bilimsel olarak gündemde olan bir istektir. Gereksinimlerimizi karşılayacak kaynakların uygun koşullarda karşılanması ve bu kaynakların yine etkin bir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalar anlamına gelen finans, ev almak gibi çok mantıklı ve en iyi yatırım olarak da dikkat çeken bir organizasyonun olmazsa olmaz konularından biridir. 


Ülkemizde yatırım araçları içinde dikkat çeken bir yere sahip olan ev sahibi olmak, birçok kişi tarafından da hayalden öteye gidememektedir. Bu noktada ise yukarıda bahsettiğimiz finansal yöntemler devreye girmektedir. 


Özellikle son yıllarda finans uzmaları tarafından ev almak isteyenlere çeşitli yöntemlerle seçenekler sunularak, kredisiz ev ya da faizsiz ev sahibi olmaları da sağlanıyor. Katılımcılarına hayallerinin gerçekleşmesini sağlayan yöntemler arasında kredi, faiz hatta peşinat olmaksızın opsiyonel uygulamalar yer almaktadır. 


Ev Almak İçin Konut Kredisi

Sadece kişiler değil kurumlar da ev alma yoluyla gelirlerini değerlendirebilmektedir. Son yıllarda kişiler oturum ve yatırım amaçlı, kurumlar da gayrimenkul kapsamında gelirlerini değerlendiriyor. Bu bağlamda finans sağlama noktasında kurumlar sıkıntı yaşamazken, kişiler kendilerine hayallerindeki eve kavuşturacak maliyeti bulmakta zorlanabiliyor. Ev sahibi olmak için ilk akla gelen çözümlerden biri de ev kredisi çekmektir. Bu yöntemin ev almak için herkes için geçer bir yöntem olmadığı da değişen ekonomik yapı içinde mümkün görünmüyor. Finansal açıdan gelirleri düşük seviyede olup ev kredisi için başvuru yapanlar, uzun vadeli ödeme planları ile ev almak için çabalıyor. Gelirleri bir nebze ortalamanın üstünde olan kişiler ise çektikleri ev kredilerini yüksek geri ödeme planları ile kapama yolunu seçiyor. 


Ev Sahibi Olmak İçin Ev Kredisi Şart Mı?

Yatırım amaçlı ya da oturum amaçlı ev almak için finans arayışında olanların ilk aklına gelen yol bankalardan kredi kullanımıdır. Peki bankaların kullandırdığı bu kredi türü nedir ve kimler alabiliyor? Öncelikle buna cevap verilmesi gerekiyor. Almak istediğinz evin herhangi bir banka(ev kredisi veren) tarafından teminat altına alınması şartıyla müşterilerine sunulan finans destiğine ev kredisi ya da diğer bir adıyla konut kredisi denir. Ev kredisi ile ilgili diğer bir sorumuz ise kimlerin alabildiğine yönelikti. Ev kredisi alabilecek kişilerin belirlenmesinde kredi veren bankalar, birçok değişkeni birlikte inceler. Ev kredisi sürecini etkileyen değişkenler, kişinin belli bir süre içindeki geliri, geçmişe ait kredi puanı ya da notu, cezalı olup olmadığı, ödemelerine ilişkin takipte sıkıntı olup olmaması, borcunun bulunmaması şeklinde sayılabilir. Bu değişkenlerin yanı sıra bankalar ev kredisi için yaş sınırlaması da yapmıştır buna göre. Kredi kullanımı 18 - 70 yaş arasında sınırlandırılmıştır. 


Ev Kredisi Peşinat Tutarı

Söz konusu kredinin kimlere çıkabileceği yönündeki sorulara verilen cevapların ardından bir diğer husus da ev kerdisi peşinat konusudur. Ev kredisi peşinat tutarı, ekspertiz değerinden arta kalan kısımdır. Yani ekspertiz değerinin yüzde 80 olduğu düşünüldüğünde, ev almak için yüzde 20 peşinatınızın olması gerekmektedir. Daha yalın bir anlatımla bankalar müşterilerine ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında ev kredisi kullandırmaktadır. Tüm bunlar düşünüldüğünde ev kredisi başvurusunda bulunmayı düşünen kişilerin, bütçesi doğrultusunda ev ya da konut seçmeleri çok önemlidir. Sebebi ise yanlış bir lokasyonda ve bütçeyi aşan bir ücrette seçilmiş bir evin ekspertiz raporları da aynı oranta artıyş gösterecek ve peşinat tutarı ve aylık kredi ödemeleri de yüksek olacaktır. Unutmadan şunu da eklemekte fayda var, ev kredisi sigortaları da ev sahibi olmak isteyen kişiler için bir kalem(ücret) oluşturmaktadır. Çünkü bazı bankalar bilindiği gibi sigortayı zorunlu kılmaktadır.


Peki Ev Kredisi Avantajları Nelerdir?

Ev sahibi olmak istediğinizde kestirme bir yol olarak karşımıza çıkan ev kredisi elbet de bir takım avantajları da içinde barındırıyor. Gelişen konut sektörü ile birçok konut projesi de hayata geçiriliyor. Konut stoğunun artması doğal olarak fiyatlara ve ev kredisi faiz oranlarını da etkiliyor. Ev kredisinin en büyük avantajlarından biri de yukarıda belirttiğimiz gibi düşük faiz ve uzun vadeli ödeme planlarıdır. İnsanların birçoğu zaten uzun yıllar kira ödedikleri için bu yönteme yaklaşımları da ılımlıdır. Kira öder gibi ev sahibi olma ifadesi de bir bakıma bu duruma işaret ediyor. Bir diğer avantaj da ödeme miktarının gelire göre vadelendirilmesidir. 


Ev Kredisi Dezavantajları

Ev kredisi ilk etapta kiracı için çekici görünse de yapılan araştırmalar, ev kredisi geri ödemesinin stresli bir süreç olduğunu gözler önüne sermiştir. Özellikle orta gelir grubunun kullandığı ev kredisi için 15 yılı bulan süreçlerden bahsetmek mümkündür. Bu sürecin zorlukları ele alınırken, sadece bankalar ve ev sahibi olmak isteyen kişiler açısından değerlendirmek de finans bilmine eksik bir yaklaşım içeriyor. Çünkü ev kredisi için kullanılan kredi, ilk etapta çok mantıklı görünse de küçük esnafın can damarı 'alış-veriş' olgusunu da yakından ilgilendiriyor. Ekonominin birçok paydaşı içinde dönmesi gereken miktar, ev kredisi ile banka ve şahıs arasında işlem görmektedir. Bu durum ekonomiye de faydadan çok zarar getirmektedir. Örnekle açıklamak gerekirse, gelirinin büyük bir bölümünü ev kredisi borcunun ana parasını ve faizini ödemek için ayıran hane halkı, çeşitli harcamalırından kısmaktadır. Bu da piyasalarda dönmesi gereken paranın azalmasına sebebiyet veriyor. 


Ev Kredisi Uzun Vade Sıkıntısı

Elbet de ev alma aşamasında finansal yöntemlerden ev kredisi çekme, geleceğe dair güvenli bir adım olan konut sahibi olma istiği ile yine uzun vadeli ödemi planı da içinde bir çelişki barındırmaktadır. İlk başta çok mantıklı gibi görünse de ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek iş ve sağlık problemleri konular düşünüldüğünde ev kredisi yerine başka ev alma yöntemleri de araştırılan konular içinde yer alıyor. 


Bir çok insan, hayatı boyunca hayal ettiği bir ev sahibi olmak için bütçesine ve finansal yapısına uygun yöntemleri araştırıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmayı vaad eden yöntemler, ev kredisi için yeterli finansal alt yapısı olmayan hanelerin de bir bakıma çıkış yolu oluyor. Yapılan çeşitli kampanyalarla kiracıların da dikkatini çekmeyi başaran faizsiz kredisiz kira öder gibi ev sahibi yapan firmalar, sağlam altyapı ve güçlü mali yapılarıyla da güven telkin ediyor.


En İyi Yatırım Aracı Olarak Ev Sahibi Olmak

Yıllar geçse de ev sahibi olmak hala en iyi yatırım araçları içinde gösteriliyor. Bu durum insanın en temel duygularından barınma isteğiyle açıklansa da değişen ekonomik sistemlerde ev alma finansal yatırım olarak değerlendiliyor.


Satın alınacak evin sosyal ayrıcalıklarının  yanı sıra konumu, ve gelişen çevresi ve değişen ulaşım imkanları konutun değerinin ilerleyen dönemlerde artmasına sebep oluyor. Bu değer artışı da yatırım yaparken ev alma seçeneğini ön sıralara da yükseltmektedir. 


Ev Sahibi Olmak İçin Başka Bir Yöntem 'Senetle Ev'

İnsanoğlunun bitmek tükenmek bilmeyem barınma arzusu ev sahibi olmanın yollarını da seçitlendiriyor diyebiliriz. Son yıllarda bu arayışların içine 'senetle ev alma' kavramı da girmiş durumda. Peki senetle ev almak gerçekten mümkün müdür? Bu yöntemin koşulları nelerdir hep beraber inceleyelim. 


Finans uzmanlarının gerek yatırımları gerekse bilgileriyle şekillenen ev alma yöntemleri içinde gösterilen senetle ev alma, ister yeni bir ev olsun ister yatırım amaçlı ikinci ev için başladığınız bir süreç olsun size kolaylıklar sağlayacak bir modeldir.


Son yıllarda sayıları da oldukça artan ev, taşıt iş yeri vs ihtiyaçların karşılanmasına yönelik faaliyet gösteren birçok şirket vardır. Senetle ev almak isteyenler finansal desteği ve danışmanlığı bu şirketlerden alabilmektedir. Yine burada unutulmaması gereken bir nokta da size finansal danışmanlığı yapacak firmayı doğru seçmenizdir. Senetle ev alma yöntemi ise genelde ev kredisi için kredi notu düşük olanlar ya da banka faizine bulaşmak istemeyen müşteriler için uygun bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Senetle ev alma yöntemi katılımcılarına, faizsiz taksit, herhangi bir fark ödemeden senetle ev alma imkânı, peşinat ödemeden ve küçük taksitler ile ev sahibi olma imkânı sunuyor. 


Senetle Ev Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir sentle ev alma yöntemi sunan firmaları araştırın ve adımınızı buna göre atın. Size danışmanlık yapacak finans uzmanının gösterdiği adımları birebir uygulayın. Finans uzmanlarının ev, taşıt ya da iş yeri alma sürecinde sizin karşınızda değil de yanınızda olacağını unutmayınız. 


Ev alma süreci heyacanı olduğu gibi karmaşık bir süreç olarak da tanımlanabilir, bu nedenle bu süreçte önceliklerinizi yazılı hale getirip bir plan dahilinde süreci daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Unutmayın ki bu öncelikleriniz süreç boyunca size yol göstermenin yanı sıra süreç sonunda memnuniyetinizi de belirleyecek unsunlardır. Senetle ev alma aşamasında satın alınacak konutun gerek lokasyonu, yaşı, zemin etütü varsa sosyal donatıları, ayrıca yatırım amaçlı ev ise çevresine yapılacak yeni yatırımlar da göz önünde bulundurulmalıdır. 


Senetle Ev Almanın Avantajları


Senetle ev alma avantajları arasında bu sistemin yıllardır başarılı bir şekilde sürdürülüyor olması da gösterilebilir. Ev, iş yeri ya da gayrimenkul bir kişinin hayatı boyunca yaptığı yatırımların ilki ve en değerlisi olarak görülebilir. Ev alma çok mantıklı bir yatırımdır aynı zamanda... Evin çok mantıklı bir yatırım olma halini de o evin alım süreci de belirler. Müşterilerine ağır yükler ve sorumluluklar bindiren banka kredisi ile alınmış bir evin ne kadar mantıklı bir yatırım olduğu tartışılabilir; ancak kira öder gibi ya da taksitle ev alma gibi yöntemlerle alınmış bir evin gerçekten iyi bir yatırım olduğu söylenebilir. Senetle ev alma avantajlarından biri de katılımcılarını kira öder gibi ev sahibi yapmasıdır. Diğer bir avantajı da yüzde 99'u müslüman bir ülkede kişiler, ev alırken faize bulaşmak istememesidir. Bu nedenle senetle ev alma yöntemleri sunan firmalar, müşterilerini faizsiz taksitle ev sahibi yapmaktadır. 


Faizsiz Kredisiz Ev Gibi Araba da Alınır Mı?


Ev gibi araba almak isteyenler de ilk olarak taşıt kredisine başvurmaktadır. Taşıt kredisi de ev kredisi gibi belli şartlarda verilmektedir. Bankalar tarafından şartları uyan araba almak isteyen müşterilere verilen finans desteğine taşıt kredisi diyoruz. 


Taşıt kredisi sıfır kilometre yani yeni araçlara verildiği gibi son çıkan yasayla birlikte ikici el arabalar için de verilmeye başlandı. Taşıt kredisi de ev kredisi gibi içinde avantajları ve dezavantajları barındırıyor. Gelin hep beraber taşıt kredisinin avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.


Taşıt Kredisi Avantajları


Taşıt kredisi faiz oranları otomobil sektörünün canlanması adına atılan adımlar sayesinde düşüş gösteriyor. Bu da kullanıcılara avantajlar sunuyor. Düşük faiz oranları ile banka müşterileri taşıt kredisi finans desteği ile otomobil ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Aynı zamanda bir diğer avantaj da ödeme süresini bütçenize ve gelirinize göre belirleyebiliyorsunuz. Taşıt kredisi için unutulmaması gereken bir nokta ise geri ödeme süresi içinde aracınız rehin edilmiş oluyor. 


Taşıt Kredisi Dezavantajları


Taşıt kredisi dezavantajları her kredi başvurusunda olduğu gibi belli başlı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterler esnetilemez, görmezden gelinemez tek merkez tarafından bütün bankalarda var olan sistem üzerinden size kredi çıkıp çıkmaması noktasında bulunan kriterlerdir. Başvurulan kredi için onay ve diğer işlem süreleri, evrak işleri, banka masrafları konular dezavantajlar içinde sayılabilmektedir. 

 

Kredi Çekmeden Araba Alabilirsiniz !


Her hangi bir banka ile hiç bir işiniz olmadan aracınızı satın alabilir, keyfini dilediğiniz zaman çıkartabilirsiniz. Kredi vermeyen bankalar ile uğraşmanıza gerek kalmadan arabanızı direk oto galeri firmalarından alabilecek olmanın ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Dünyanın en gözde oto ilan sitelerinden birisinde banka kredisi çekmeden araç sahibi olmanın ayrıcalıklarından faydalanabilecek, dilediğiniz zaman aracınızı satın almanın verdiği mutluluğu yaşayabileceksiniz. Kefil gerektirmeden oturduğunuz ilde oturan galericiler ile tanışabilir, istediğiniz tüm işlemleri anında yapmanın ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Kefil gerektirmeden hızlı bir şekilde aracınızı almak veya giderek direk yerinde görmek ister iseniz ilanların yan tarafında bulunan oto galericilerin telefon numaralarını arayabilirsiniz.


Kaç Ay Vade Yapılıyor ?


Kredi çekmeden direk oto galeri firmasından almanızda hiç bir engel bulunmamaktadır. Yarısını peşin verdiğiniz aracınızın geri kalan kısmını eşit olarak ödeyebilecek, 36 aya kadar vade yaptırma imkanına sahip olabileceksiniz. Şunu’da belirtmek isteriz’ki ne kadar fazla vade yaptırır iseniz ödediğiniz faiz o kadar artacaktır. Sizin için en ideal vade sayısı 12 veya 24 ay olur iken, bankalar aracılığı ile kredi çekebilen kişilerin ödediği faiz buna göre daha düşük olarak hesaplanacağını’da ayrıca belirtmek isteriz. Hayalini kurduğunuz bir arabaya kolay bir şekilde sahip olmak için daha fazla beklemek istemiyor iseniz hemen ilanlara göz atın ve dilediğiniz arabayı satın almaya hemen başlayın. Zaman kaybetmeden incelemenizi önerir, araçların devamlı güncel olarak satıldığını belirterek elinizi hızlı tutmanızı öneririz.


Senetle Araba Alınır Mı?

Yukarıda belirttiğimiz gibi insanoğlunun barınma arzusu evrensel ve geçmişten günümüze değişmeyen bir talepse ulaşım da aynı şekilde insanoğlunun olmazsa olmazıdır. Barınma da ulaşım da modern insanın en temel hakları arasında yer almıştır. Finans uzmanları bilgi ve eğitimlerini, insanların sadece barınma isteğine yönelik değil, hayattan diğer beklentilerine ve bu beklentilerinin karşılanmasına yönelik de kullanmıştır. Finans uzmanları tarafından ev almaya yönelik geliştirilen yöntemlere ek olarak insanoğlunun ulaşım ihtiyacını karşılamaya yönelik de süreci kolaylaştıracak adımları olmuştur. Bunlardan biri de taksitle araba ya da faizsiz araba alımı olarak da değerlendirilebilecek senetle araba almaktır. 


Faizsiz kefilsiz kredisiz ev, iş yeri vb alımları sizin için kolaylaştıran firmaların yanı sıra senetle araba için yüzlerce oto galeri firması da vardır. Senetle araba almak için bu yola başvuranlar direkt araç satışı gerçekleştiren galericiler ile irtibat kurabilir ya da yine yıllardır problemsiz şekilde katılımcılarını ev, araç, iş yeri sahibi yapan firmaları tercih edebilir. Galericilerden senetle araba alma sürecinde yüz yüze pazarlık imkanı da vardır. Ancak burada koşullar müşteriden ziyade galericinin öngördüğü şekilde belirlenecektir. Ancak faizsiz taksitle ev, araç sahibi yapan finans kuruluşlarında sizin bütçeniz aylık geliriniz gibi konular, finans danışmanınızın önceliği olacaktır. 


Kredisiz ve faizsiz seçenekleriyle finans kuruluşlarından her türlü ulaşım ihtiyacınıza yönelik en uygun hem bireysel, hemde ticari araçların alımını yapabileceğiniz taksitle araba sahibi olabilirsiniz.


Senetle araba almanın en büyük avantajı ise yine evrak işleri olmadan, kredi sürecini beklemeden, kefil aramadan hayalinizdeki arabaya kavuşacak olmanızdır. Yine senetle araba olma yönteminde katılımcıların en çok merak ettikleri nokta genel olarak ödemeler ve süresidir. Araç kredisi başvurularında genelde, sizin ekonomik ve hukuki durumunuz takip edilirken, ödeme plan ve seçenekleri bankanın belirlediği gibidir ancak. Senetle araba sahibi yapan firmalardan araba alırken genel olarak ne zaman ve ne kadar ödeyebileceğiniz tarzında sorular yerine farklı olarak ödemelerin sorulduğu ve ödeme gücünüze göre düzenleme yapılır.


Senetle Araba Yöntemi Uygulayan Firmalar Güvenli Midir?


Birçok kez değindiğimiz gibi senetle araba ya da senetle ev almak isteyen kişilerin öncelikleri ve alış veriş şartlarındaki konumları farklıdır. Bu bağlamda tehcih içinde her ne kadar güven konusunu da gündeme getirse de öncelik, ekonomik durum ve faize krediye karşı değerlerdir. Senetle araba alma yöntemi uygulayan fırmaların güvenirliğine ise yıllardır çoğalarak bu yöntemle müşterilerini hayallerine kavuşturan firmaların sayılarının artması cevap olarak gösterilebilir. Taşıt kredisi istemeyenlerin yıllardır güvenle tercih ettikleri bir yol olan senetle araba alma yöntemi, katılımcıların sisteme katılım payı ödemeleri haricinde herhangi bir ödeme yapmadan devam edilen bir yöntemdir. Ödemelere ek faiz ödemesi istenmediği gibi, firmalar tarafından sürecin şeffaf ve güvenilir bir şekilde yürütüldüğü bilinmektedir. 


Finans Dünyasında Yeni Umut


Faizsiz ve kredisiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin yeni adresi olan faizsiz yöntemler içinde dikkat çeken bir kurum da Mesken Finans öne çıkıyor. Mesken Finans sadece ev almak isteyenleri değil taşıt almak araba almak isteyenlerin için de tercih ediliyor. Ev ve arabanın yanı sıra iş yeri ve arsa sahibi olmak isteyenleri gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla yönlendiriyor. Kredi yükü altında strese girmek istemeyen katılımcılarını faizsiz ve makul taksitler ile kısa sürede ev sahibi yapan Mesken Finans gibi kurumlar, aynı zamanda aile ve birey ekonomilerinin düzene girmesini de sağlıyor. 


Ailelere ve bireylere tasarruf noktasında çok büyük avantajlar da kazandıran Mesken Finans, ev almak için ya da araba almak için bütçenizin doğru kullanımını da gerçekleştiriyor.


Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Yeni Adresi Mesken Finans


Mesken Finans, katılımcılarını faizsiz ve kredisiz evin yanı sıra arsa, işyeri, otomobil, makine ve teçhizat gibi temel yatırım ihtiyaçlarına, bireylerin gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şeklide ulaşmalarını sağlayan bir firma olarak dikkat çekiyor. 20 yıllık sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan Mesken Finans firması, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketi olarak sektörde yerini alıyor.


Kalkınmış ekonomilerin güçlü bireylerden oluştuğunu ve bireyden başlayarak toplumun bütünü için yaşam kalitesini yükseltecek anlayışı benimseyen Mesken Finans, yatırımı bireyin geleceğe hazırlığı olarak tanımlıyor. Bu dikkat çeken yaklaşımla katılımcılarına günün finansman yöntemlerinin bireyler için maalesef konforlu ve güvenli bir gelecek imkanı sunamadığı bilinciyle hareket eden Mesken Finans, bireye her anlamda büyük bir yük, geleceğe dair bir kaygı ve atılacak ilk adımın önünde ciddi bir bariyer oluşturduğu tespitiyle tam da bu noktada tüm eski usul dertlerin üzerini çiziyor ve ev, arsa, işyeri, otomobil, makine ve teçhizat gibi temel yatırım ihtiyaçlarına, bireylerin gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şeklide ulaşmaları adına adımlar atıyor.


Mesken Finans İle Ev Alınır Mı?


Yatırımı bireylerin geleceğe hazırlığı olarak tanımlayan Mesken Finans aynı zamanda katılımcılarına güvenli bir gelecek hikayesi yazabileceğin vaadinde bulunuyor. Yurttaşlık bilinci oluşturacak şekilde finansal çözümlerin peşinde olan toplumsal olarak daha büyük ve hızlı adımlar atabilmek için; kolektif bir bilinç ile hareket ederken, bireysel tasarrufları yatırımlara dönüştürerek toplam refah artışına katkı sağlamayı da misyon edinen Mesken Finans, katılımcılarına ev sahibi olmaları için de yöntemler sunuyor. 


Mesken Finans firması yöntem olarak ise bireysel finansman programı ile kolektif finansman programı ile katılımcılarına seçenekler veriyor. Mesken Finans Bireysel Finansman Programında, katılımcılar ihtiyacı olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendisi belirliyor. Çok mantıklı her bütçeye göre ödeme planlarının bulunduğu yöntemle katılımcılarını hayallerindeki eve kavuşturan Mesken Finans, kişiye özel kampanyalarla çok mantıklı fırsatlar da sunuyor.


Kolektif Finansman Programı ile de Mesken Finans sayesinde benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirliyorsunuz. Bu yöntemde finansmanınızın teslim süresi de ödeme planına göre belirleniyor. Oldukça güvenilir ve çok mantıklı bir adım olarak değerlendirilebilecek Meskan Finans tercihi, yine bu yöntemle de sizlere çeşitli kampanyalarla ek avantajlar da sunacak. 


Bununla birlikte Mesken Finans'da noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen katılımcılara, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede finansmal teslimatı gerçekleştirilirken, ilk ay finansal teslimatınızı alma şansınız da bulunmaktadır. Bu bağlamda ev sahibi olmak isteyen her katılımcı, Mesken Finans programlarından birini seçerek hayalindeki eve bütçesi ve geliri dahilinde taksitle ev alır gibi kavuşabilir. 


Mesken Finans Yöntemlerinde Peşinat Şart Mı?


Mesken Finans yöntemlerinde herhangi bir peşinat şartı yok. Geniş taksit seçeneklerine sahip finansman programların yer aldığı Mesken Finans ile peşinat, ara ödeme zorunluluğu olmadan, bütçe ve gelire uygun ev sahibi olmak isteyen katılımcıların ilk tercihi olmaya devam ediyor. 


Bu arada unutulmamalıdır ki Mesken Finans Bireysel Finansman Programında, katılımcıların ihtiyacı olan finansman miktarını ve aylık ödeme tutarı yine katılımcıların kendileri belirliyor.  


Mesken Finans Avantajları Nelerdir?


Finansal yöntemlerde bir adım öne çıkan Mesken Finans avantajları arasında Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilir oluşu ve finansman programlarına katılımınızın kolayca gerçekleşmesi, aynı zamanda istediğiniz yerden istediğiniz gayrimenkulü satın alabilme özgürlüğü sayılabilir. 


Bu arada Mesken Finans ile alacağınız evin değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları ile karşılaşmayacağınız gibi ara ödeme, peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır. Bütün finans modelleri sayesinde Mesken Finans ile kısa sürede gayrimenkul sahibi olurken, gelirinize en uygun taksit ödeme seçeneğini belirler, taksitinize uygun finansman programına katılabilirsiniz. Öte yandan 40 ile 240 ay arasında geniş vade seçeneklerin yer aldığı Mesken Finans, sunduğu avantajlar sayesinde katılımcıların borcunun belirlenen tarihten daha kısa sürede bitirmesi yönünde çalışmalar da gerçekleştiriyor.


Mesken Finans Firmasına Nasıl Ulaşabilirim?


Kredisiz, kefilsiz kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız size en yakın Mesken Finans şubesine www.meskenfinans.com.tr/subeler linkinden veya 444 79 79 çağrı merkezimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

POPÜLER İÇERİKLER

close