BİZE ULAŞIN

Blog

Ev Kredisi

Bir ev, dört duvar ve bir çatıdan çok daha fazlasıdır. İçimizdeki bir dizi duygu ve düşünceyi ateşler. Bazıları için bu bir güvenlik duygusudur; kimileri için rahatlık, kimileri için statü ve başarının sembolüdür. Ama bir evin uğraşılması gereken başka bir yönü de var. Sayılarla yapmaktır. Parasal yön de önemlidir, çünkü bir ev satın almak genellikle ortalama bir Hintli'nin hayatındaki en büyük finansal işlemdir. Kiralamak veya satın almak çoğu kişinin uğraştığı bir karardır. Unutmayın ki kendinize ait bir eviniz olduğunda, kontrol tamamen sizdedir. Bir ev sahibi ile uğraşmak zorunda değilsiniz; küçük onarımlar veya tüm evinizin tamamen elden geçirilmesi, her ay kira bedeli ödeyerek yaşamak bir çok yönden acıdır. Su, elektrik, bakım ve hemen hemen her şey için ev sahibine bağımlısınız diye biliriz.


Ev Almak İçin Birden Çok Sebep


Bir ev satın aldığınızda bir çok kişi gibi maddi bir şey aldığınız duygusu ağır bassa da aslında bir bakıma ailenize de kendi alanını sağlamış olursunuz. Bir ev iş yerinde uzun bir günün sonunda, yorucu gidip gelme ve sürekli stresle birleştiğinde, kendi yuvanıza geri dönmek, canlı bir güvenlik ve rahatlık duygusu getirir ve bu tamamen yeri doldurulamaz duygu olarak her insanın hissetmek istediği bir şeydir.. Sonuçta, gerçekten rahat olabileceğiniz ve sadece kendiniz olabileceğiniz "ev" gibi bir yer de hiçbir yerde bulunmamaktadır. 


Kendi evinizde, ev sahibi tarafından kira sözleşmesinin zamansız feshedilme olasılığından kaynaklanan hiçbir korku ve endişeye de yer yoktur. Buna ek olarak, kira sözleşmesini her yıl yenilemenin ve kira konusunda tekrar tekrar müzakere etmek gibi sorunlarla da uğraşmak zorunda değilsinizdir. Kiracıya her ay ödenen kira bir masraftır ve genel eğilim harcamaları azaltmaktır. Bu nedenle, konum, boyut ve olanaklar gibi çeşitli hususlardan ödün verebilirsiniz. Öte yandan bir ev satın aldığınızda, seçtiğiniz mülkün beklentilerinizi karşılamasını sağlayacaksınız, bu konuda da harcamaları rahatlıkla yapacaksınız. Çünkü ev sizin ve istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.Ev Alma Yöntemleri

Herkes hayalindeki eve sahip olmak ister ancak gerçekler ve düşler tamamen farklı şeylerdir. Ancak hayalinizdeki eve sahip olmak, kolay finansman seçeneklerinin mevcudiyeti ile zor olmaktan çıkmış ve daha kolay hale gelmiştir. Satın almayı düşlediğiniz ev için para biriktirmek için artık kırklı ya da ellili yaşları beklemenize de gerek yok. 20'li yaşlarınızda satın alabilir ve kırk ya da 50 yaşına geldiğinizde veya daha önce tamamen ödenmiş bir evin gururla sahibi olmanız için artık herhangi bir sebep de yok. Ev sahibi olmanın hali hazırda en etkin ve tercih edilen yolu bankaların sağlamış olduğu finansman desteğidir. Bu desteğin adı da ev kredisi ya da konut kredisi olarak bilinir. Batıda mortgage olarak bilinen bir kredi türü olarak piyasaya sunulan finansman desteği günümüzde ülkemizde milyonlarca kişiyi ev sahibi yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Ev kredisi almadan önce çalışmalarınızı iye yaparak, mevcut ve gelecekteki gelir modelinize uyacak şekilde uyarlayarak ev kredisi geri ödemenizi yönetmede size esneklik sunabilecek bir ev kredisi vereni seçmeniz gerekmektedir.


Ev Kredisi İle Ev Almak


Yaşamınız süresince en önemli yatırım olarak değerlendirilebilecek bir ev satın alma kararı bir çok bileşeni içinde barındırır. Doğru yapının yanı sıra doğru lokasyon ve doğru finansman kaynağını bulmak da hayati önem arz ediyor. Türkiye'de bankaların çoğu müşterilerine konut kredisi kullandırma adına çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bunun yanı sıra inşaat firmaları ile yaptıkları anlaşmalarla konut projelerinden ev alanlar taksitle kredi çekerek de bir ev sahibi olabiliyor. En uygun konut kredisi kavramı unutmayın ki düşük faiz ve uzun vade seçeneklerinin bir arada bulunduğu kredi türü için kullanılan bir ifadedir. Bu tür bir kredi sizin bir ev satın almada yaşayacağınız zorlukları en aza indirmenize de yardımcı olacaktır. Bu seçimi yapmadan önce kapsamlı bir araştırma, alacağınız notlar ve bu notları maddelere ayırıp artısını eksisini bir arada değerlendirip en doğru kararı vermeniz gerekiyor. Ev kredisi her ne kadar taksitle ev alma gibi görünse de içine serpiştirilen faiz oranları, bir ev satın alırken ödeminizi yaklaşık bir buçuk iki ev olarak yapmanız anlamına gelecektir. Bu nedenle kredi çekerken de ödeme planını iyi ayarlayabilmeniz, içinde konut kredisi taksitinin de bulunduğu aylık gideriniz ile gelirlerinizin doğru bir orantıda olduğuna da özen gösterin. Çünkü daha sonra gerçekten de kredi stresi yaşam istemezsiniz. Belki ev kredisi kullanımı bir çok kişiyi anında ev sahibi yapıyor ancak geri ödenmeyen konut kredi borçlarından dolayı bir çok ev de banka tarafından el konularak borçlar karşılığı satışa çıkarılabiliyor. 


Konut Kredisi Ve Riskleri


Bu gibi riskleri içinde barındıran konut kredisi, kamu ya da özel bankaların özel eğitimli, sertifikalı konut kredisi uzmanları ile müşterilerine doğru seçenekleri sunabiliyor. Bu da riski en aza indiriyor. Bunun yanı sıra bankaların yine çağrı merkezleri konut kredisi hakkında 7/24 ev kredisi hakkında bilgi ve destek sağlıyor. Bankalar ayrıca müşterilerine sundukları telefon hizmetinin yanı sıra oluşturdukları web siteleri ile de ev kredisi ile ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğiniz bilgileri paylaşıyor. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra yaşadığımız çağın özelliğine uygun olarak tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi konut kredisi başvurunuz incelenmesi ve onay süreci 3 ila 10 gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. Yine bankalar konut kredisi ile ev satın almak isteyen müşterilerine en uygun faiz oranları ile yirmi ya da 30 yılı bulan vade seçenekleri de sunabiliyor. Belki de konut kredisi ile riski minimum ev satın almış oluyorsunuz. Çünkü bankalar müşterilerine kredi kullandırmadan önce evin gerek yaşı, gerek lokasyonuyla krediye uygun olup olmadığı yönünde ekspertiz raporu istiyor. Bu da daha güvenli bir ev yatırımı yapmanıza yarıyor. En son olarak da yukarıda da dediğimiz gibi bankalar çalıştıkları emlak ofislerinin yanı sıra birbirinden lüks ve güvenilir konut projelerinin inşaat firmalarıyla yaptıkları anlaşmalar ile çeşitli kampanyalarla konut kredisi yelpazesini genişletebiliyor. Ev Kredisi Faiz Oranları Nedir?


Ev kredisi faiz oranları ve vade seçenekleri bir çok yerde sıkça sorulan bir sorudur. Bu sorunun en yuvarlak cevabı ise birçok bankanın faiz oranları farklılık gösterse de vade seçenekleri ise birbirine yakın olabilmektedir. İster kamu ister özel bankalar olsun konut kredi faiz oranları yüzde 1,20 ila 1,45 arasında değişirken, vade seçenekleri ise 5 ila 30 yıl arasında farklılıklar gösterebiliyor. 


Peşinatsız Ev Kredisi Var Mı?


Ev kredisi bankaların satın alacağınız evi rehin ya da ipotek altına alarak size vermiş oldukları finansman desteğinin adıdır. Öncelikle ev kredisi ile ev almak için yola çıkan kişilerin bilmesi gereken bir konu da hiçbir bankanın kesinlikle peşinatsız ev kredisi vermediğidir. Peşinatsız ev kredisi ya da peşinatsız taksitle ev almak belki de bir çok kişinin istediği bir ticarettir. Ancak bankalar, ev kredisi kullandırma prosedürü içinde mutlaka yüzde 10 ya da yüzde 20 peşinat zorunluluğu bulundurmaktadır. Ancak kira ödemekten yorulan kiracıların artık kendi evlerinde oturmak için peşinat sorununu bir şekilde halledebilecek azimde olduğu da görülmektedir. Çünkü ev kredisi ile yıllardır milyonlarca insan ev sahibi olabilmektedir. Peşinatı da gözden çıkaran ev sahibi olmak isteyen kiracıların yine hatırlaması gereken bir konu da kiracıların ya da yatırımcıların kredi kullanımında satın almış oldukları konut üzerine, banka tarafından kredi borcu bitene kadar birinci derece ipotek tesis edildiğidir. Peşinatsız ev kredisi ile ev almak isteğiniz doğrultusunda hayatta acilen paraya ihtiyaç duyulan anlar işte bu anlardır. Bu gibi durumlarda, birikim ve tasarruf sahibi olmak bir nimettir çünkü gerektiğinde bu birikim ve tasarruflarınızı peşinat olarak kullanır ve ev kredisi almak için bir engeli daha aşmış olursunuz. 


Bir ev kredisinin peşinat gibi bir maliyeti bulunsa da yine de en büyük avantajlarından biri, alacağınız eve ilk günden taşınacak olmanız, ev kredisinin diğer birçok kredinin aksine çok düşük faiz oranlarında alabilmenizdir. 


Evinizi doğrudan satın almanın en bariz yolu, bunu yapmak için belirli bir süre yeterli paradan tasarruf etmektir. Bu biraz yanıltıcı gelebilir, ancak mevcut yaşam tarzınız ve bazı alanlarda nasıl kesinti yapabileceğiniz hakkında bir düşünmelisiniz. Belki yılda birkaç lüks tatile gidiyorsunuz ya da düzenli olarak yemek yemeye gidiyorsunuz ya da çok sayıda paket sipariş veriyorsunuz. İpotek olmadan ev satın alma konusunda ciddiyseniz, bu lükslerin gitmesi gerekebilir.


Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü?


İslam dini faizi kati bir şekilde haram kılmıştır; ancak bazı din adamları ev için alınan kredilerin caiz olabileceği yönünde açıklamaları da vardır. Ancak her insan bu gibi açıklamalara itibar etmeyebilir ve kesinlikle ev alma aşamasında faize bulaşmak da istemeyebilir. Ev almanın ev kredisi dışında başka yol ve yöntemleri olduğunu söylemiştik. Bu yöntemlerin başında faizsiz finansman sağlayan sistemlerle faaliyet gösteren firmalar gelir. Senetle ev sahibi yapan emlakçılar ve inşaat firmaları da vardır. 


Kira öder gibi ya da taksitle peşinatsız ev almak isteyen bir çok kişi günümüzde tasarrufa dayalı faizsiz finansman sağlayan şirketlerle çalışarak ev sahibi olabiliyor ya da bir çok ihtiyacını bu firmalar sayesinde karşılayabiliyor. Mesken Finans da bu sistemlerle faaliyetlerini sürdüren bir şirket olarak ön plana çıkıyor. 


Kredisiz ya da kira öder gibi ev alma noktasında katılımcılarına çok mantıklı çözümler sunan Mesken Finans, güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum inşa etme düşüncesi ile yola çıkarken, temelde toplumdaki her bir bireyin kişisel refah artışını sağlamayı da ilke edinmiştir. Düşünen, üreten ve katma değer yaratan bir toplum için güçlü ekonomiye sahip ailelerin olması gerektiği düşüncesi ile hareket eden Mesken Finans, mevcut finansman yöntemlerinin bireyler için maalesef konforlu ve güvenli bir gelecek imkanı sunamadığı bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. 


Mevcut ekonomik durum ve yöntemlerin bireye her anlamda büyük bir yük, geleceğe dair bir kaygı ve atılacak ilk adımın önünde ciddi bir bariyer oluşturduğunun farkında hareket eden Mesken Finans, tam da bu noktada ev, iş yeri, yazlık, arsa, araba, makine ve teçhizat gibi temel yatırım ihtiyaçlarına tüm eski usul dertlerin üzerini çizerek bireylerin gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şeklide ulaşmalarını sağlamak için faaliyetlerine devam ediyor. 


Mesken Finans her yaştan insanımızın güvenli bir gelecek hikayesi yazabileceğini biliyor ve bu doğrultuda en mantıklı çözümleri sunuyor, firma ayrıca sunmuş olduğu finansal çözümlerin bütün toplum için yurttaşlık bilinci oluşturması en önemli hedeflerinden biri olarak görüyor. 


Toplumsal olarak daha büyük ve hızlı adımlar atabilmek için; kolektif bir bilinç ile hareket ediyor, bireysel tasarrufları yatırımlara dönüştürerek toplam refah artışına katkı sağlamayı da hedefleyen Mesken Finans firması  temeldeki bu artış ile birlikte toplumsal üretimi, istihdamı, kalkınmayı sizlerle birlikte arttırmayı önceliklendiriyor. Mesken Finans, ne zaman bir ev satın almaya niyetlenseniz karşınıza çıkan hatta hayal kurmanızı bile engelleyen dertlerin üstünü çizerek, gelirinize göre planlanmış aylık taksitlerle, bütçenizi zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istediğiniz eve çok uygun koşullarla sahip olmanız için çok mantıklı çözümler sunuyor. 


Peşinatsız Ev Mesken Finans İle Alınır


Mesken Finans’ta herhangi bir yatırım sahibi olmak için peşinatınızın olmasına gerek yok! Bütçenize göre oluşturulmuş taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Büyük maliyetler, vade farkları, yüksek kredi ödemeleri yok! O bildiğiniz prosedürlerin hiçbiriyle uğraşmadan, ailenize bir risk oluşturmadan ev sahibi olabileceğiniz Mesken Finans'ta bankaların sunmuş olduğu ev kredisinin geri ödemesindeki gibi kendinizi güvende hissetmeyeceğiniz riskli süreçler de bulunmuyor. Mesken Finans katılımcılarına zorda kalmaları halinde taksit erteleyip diledikleri zaman devam etme hakkı da tanıyor. Taksitle ev sahibi olmak istiyorsanız siz yalnızca katılmak istediğiniz programı seçin; prosedürlerle uğraşmadan, yüksek maliyetlere katlanmadan, bütçenize uygun taksitlerle vade farksız, peşinatsız ev sahibi olun.Mesken Finans Ev Sahibi Yapma Programları


Mesken Finans firmasında yer alan programlardan biri Bireysel Finansman Programıdır. Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Firmanın programlarında peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihinizi daha da erkene çekmeniz ve finansmanınızı erken teslim almanız da mümkündür. Ayrıca Mesken Finans firmasının finans uzmanlarının katılımcılarına sunacağı çok mantıklı fırsatlar ile size özel kampanyalardan faydalanarak finansman programlarını daha da avantajlı hale getirebilirler. 


Peşinatsız Ev Mesken Finans'ta


Mesken Finans'ın diğer bir programı ise Kolektif Finansman Programıdır. Kolektif Finansman Programında ise benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Mesken Finans’ın Kolektif Finansman Programları da her bütçeye göre ve çok mantıklı çözümler sunar. Kolektif Finansman programında ödeme planınız doğrultusunda katılımcılar, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil edilirler. Kolektif Finansman Programı’nda finansman teslimini ise ödeme planlarına göre belirlenir. Bununla birlikte noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen kişilere, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede teslimat yapılır. Hatta ilk ay bile teslimatınızı alabilirsiniz. Mesken Finans'ın her iki programında da peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte katılımcılar gerçekleştirecekleri peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihlerini erkene çekerek erken teslim kampanyalardan faydalanabilir. 


Kredisiz Ev Alma


Mesken Finans peşinatsız kredisiz ve taksitle ev sahibi olmak isteyenler çeşitli ayrıcalıklarla da karşılaşırlar. Taksitle ev alma ya da kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen Mesken Finanslı katılımcılar ya da yeni üyeler Mesken Finans’a Türkiye’nin herhangi bir ilinden başvuru yapabilir ve finansman programlarına dahil olabilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz yerden istediğiniz gayrimenkulü satın alabilirsiniz. 


Mesken Finans ile alacağınız evin değeri ne kadar ise onu öder, yüksek maliyet ve yüksek taksit tutarları ile karşılaşmazsınız. Ev sahibi olurken ara ödeme, peşinat zorunluluğu bulunmamaktadır Mevcut finans modelleri sayesinde Mesken Finans ile kısa sürede gayrimenkul sahibi olursunuz. Gelirinize en uygun taksit ödeme seçeneğini belirler, taksitinize uygun finansman programına dahil olabilirsiniz.  40 ile 240 ay arasında geniş vade seçenekleri mevcuttur. Mesken Finans sunduğu avantajlar sayesinde borcunuzun belirlenen tarihten daha kısa sürede bitirebilirsiniz. 


Mesken Finans Hakkında


Kredisiz ya da kira öder gibi ev alma noktasında katılımcılarına çok mantıklı çözümler sunan Mesken Finans, güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum inşa etme düşüncesi ile yola çıkarken, temelde toplumdaki her bir bireyin kişisel refah artışını sağlamayı da ilke edinmiştir. Düşünen, üreten ve katma değer yaratan bir toplum için güçlü ekonomiye sahip ailelerin olması gerektiği düşüncesi ile hareket eden Mesken Finans, mevcut finansman yöntemlerinin bireyler için maalesef konforlu ve güvenli bir gelecek imkanı sunamadığı bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. 


Mevcut ekonomik durum ve yöntemlerin bireye her anlamda büyük bir yük, geleceğe dair bir kaygı ve atılacak ilk adımın önünde ciddi bir bariyer oluşturduğunun farkında hareket eden Mesken Finans, tam da bu noktada ev, iş yeri, yazlık, arsa, araba, makine ve teçhizat gibi temel yatırım ihtiyaçlarına tüm eski usul dertlerin üzerini çizerek bireylerin gelirleriyle orantılı ve konforlu bir şeklide ulaşmalarını sağlamak için faaliyetlerine devam ediyor. 


Mesken Finans her yaştan insanımızın güvenli bir gelecek hikayesi yazabileceğini biliyor ve bu doğrultuda en mantıklı çözümleri sunuyor, firma ayrıca sunmuş olduğu finansal çözümlerin bütün toplum için yurttaşlık bilinci oluşturması en önemli hedeflerinden biri olarak görüyor. 


Toplumsal olarak daha büyük ve hızlı adımlar atabilmek için; kolektif bir bilinç ile hareket ediyor, bireysel tasarrufları yatırımlara dönüştürerek toplam refah artışına katkı sağlamayı da hedefleyen Mesken Finans firması  temeldeki bu artış ile birlikte toplumsal üretimi, istihdamı, kalkınmayı sizlerle birlikte arttırmayı önceliklendiriyor. Mesken Finans, ne zaman bir ev satın almaya niyetlenseniz karşınıza çıkan hatta hayal kurmanızı bile engelleyen dertlerin üstünü çizerek, gelirinize göre planlanmış aylık taksitlerle, bütçenizi zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istediğiniz eve çok uygun koşullarla sahip olmanız için çok mantıklı çözümler sunuyor. 


Taşıt Kredisi ve Araba Sahibi Olmak


Araba sahibi olmak ihtiyaçtan öte bir sevda meselesidir diyebiliriz. Geçmişte hemen hemen her erkeğin en büyük hayali ehliyet alıp bir araba sahibi olmaktı. Günümüzde sadece erkekler değil kadınlar da toplumsal hayattaki yerlerini kuvvetlendirerek araba sahibi oluyorlar. Fakat gerek sıfır kilometre gerek ikinci el araba fiyatları bir çok araba severin gözünü de korkutmuyor değil. Bu noktada araba kredisi kullanarak araba sahibi olmak isteyenlerin aklına birçok soru gelebiliyor. Senetle araba almak mı ya da bankadan kullanacağım kredi ile araba almak daha mantıklı? Ya da faizsiz kredi veren banka var mı? gibi sorularla sıkça karşılaşıyoruz. Ancak şunu belirtmekte fayda var, pandemiden dolayı durağanlaşan ekonomileri canlandırma adına bankaların vermiş olduğu cazip faiz oranları ile taşıt kredisi istediğiniz model araba almanıza yardımcı olabilir; ancak peşinat da bu işin püf noktası. Peşinatsız taşıt kredisi ya da ev kredisi almak mümkün değil. 


Bir çok araba sever birikim ve tasarruflarıyla belki de taşıt kredisine değil de sadece ufak bir ihtiyaç kredisiyle de araba sahibi olabiliyor. Bunun nedeni de hem taşıt kredisi hem de ihtiyaç kredisi faiz oranları ile vade seçenekleri birbirine yaklaşmış durumda. Bir çok banka da bu oranlar benzerlikler göstermektedir; ancak kamu bankaları özel bankalara oranla bir nebze daha uygun vade ve faiz oranları ile müşterilerine finans desteği verebiliyor. 


Kredide Peşinat Şart


Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer banka kredisi yani faizle borçlanarak araba alacaksanız bir miktar peşinatınız mutlaka olmalı. Bankalar bir arabanın değeri kadar krediyi hiçbir müşterisine vermiyor. Hal böyle iken bir de üstüne ekonomik koşulların ağırlaştığı hayat pahalılığının günden güne arttığı şu günlerde otomotiv sektörü de devlet desteği ile elinden gelen kampanyaları yapsa da araba fiyatlarındaki artışı durduramıyorlar. Hem arabaların yüksek fiyatları hem de bankadan alınacak bir kredi borcu altında fazla ezilmek istemeyen vatandaşlar eşten dostan nakit borç bulmaya çalışıyor, ya da faizsiz işlem yapan yani kar payı üzerine çalışın katılım bankalarının kapısını çalıyor. Ancak bu gibi yöntemlerle de çözüm üretemeyen araba almak isteyen kişiler faizsiz finansman sağlayan kurum ya da kuruluşlarla çalışma yolunu da tercih edebiliyor. Mesken Finans İle Erken Teslim İmkanı


Ev ve konut ihtiyaçlarında bir çok kişiye hizmet veren Mesken Finans, araba sahibi olmak isteyenlerin de yeni adresi oluyor. Mesken Finans'ın finans uzmanları tarafından katılımcıları için hazırladığı çok mantıklı çözümler sunan programlarında, araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler.


Mesken Finans İle İkinci El Araba Alımı


Mesken Finans programlarında ikinci el araba almanız da mümkündür. İkinci El Araba Alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapabilirsiniz.


Araba İçin En Uygun Vade Mesken Finans'ta 


Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 


Aracınızı Peşinat Olarak Verebilirsiniz


Katılımcılar Mesken Finans'ın finansman programlarına dahil olurken var olan araçlarını peşinat olarak vermek isteyebilir. Firma bu gibi talepleri belli kriterlerle kabul edebilmektedir. Mevcut araçlarının peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir.  


Faizsiz Finansman Yöntemleri Güvenilir Midir?


Evet bu yöntemlerle ev araba arsa hatta iş yeri sahibi olan çok sayıda katılımcı vardır. Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi üzerine kurulu yöntemlerle faaliyet gösteren firmalar milyonlarca kişinin en temel hak ve ihtiyaçlarına yönelik finansman açığına çözümler oluşturmuştur. Mesken Finans da bu firmaların en genç ve dinamik üyesidir. 


Mesken Finans Güvencesi


Mesken Finans güveni sözde değil yazılı hale de getirir. Mesken Finans, finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alır. Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilebilir. Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi verilebilmektedir. Ayrıca Mesken Finans, müşterileri ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına almaktadır. 

POPÜLER İÇERİKLER

close