BİZE ULAŞIN

Blog

En Uygun Ev Kredisi Mi Kredisiz Ev Sahibi Olmak Mı?

En Uygun ev Kredisi Faiz Oranları ve banka konut kredileri karşılaştırma işlemleri ile uğraşmadan Ev kredisi Hesaplama ve Konut Kredisi Başvurusu yerine Kredisiz ev alma imkanı Mesken Finans'ta.

en uygun ev kredisi

Ev Kredisi Hesaplama ile uğraşmadan Mesken Finans İle ev sahibi olmak çok kolay!


Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olmak

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de ev sahibi olmak barınma hakkının en doğal talebidir. Bu talebin karşılanma noktasında da ev kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Uzun vadede ve geleceğe yatırım olarak değerlendirebileceğimiz ev alma talebinin ev kredisi ile gerçekleştirilmesi de beraberinde bir takım avantaj ve dezavantajları yanında getirir.


Ev Kredisi Avantajları Nelerdir?
Ev kredisi nedir ve kimler başvurabilir ve avantajları nelerdir? Konut kredisi olarak da bilinen konut kredisi; satın alınacak konutun teminat altına alınması koşuluyla ki -bu ipotek olarak biliniyor - bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Bankalar tarafından finansman desteği olarak sunulan ev kredisi nin vadesi de genellikle sabit faiz oranlarıyla 5 ila 15 yıl arasında değişebiliyor. Konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyenlerin de kendileri için en uygun faiz oranlarını sunan bankaları araştırması ve başvurması gerekecektir..


Ev kredisi Başvuru Şartları
Ev kredisi için birtakım başvuru şartları bulunmaktadır. Bankadan bankaya değişen bu şartların başlıcaları ise;

- şubede doldurulan başvuru formu,

- söz konusu satın alınacak evin tapusu ya da fotokopisi,

- nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

- ikametgah belgesi,-

ev kredisi için başvuru yapan kişinin üzerine kayıtlı son tarihli herhangi bir fatura (doğalgaz, telefon, elektrik gibi) ve

- gelir belgesidir(sosyal güvenlik kurumu dökümü).


Ayrıca unutulmamalıdır ki ev kredisi başvurusu için 18 ila 65 yaş sınırı da mevcuttur. Yani bu kredi türüne 18 yaşından küçükler ile 65 yaşından büyükler başvuramaz.


Özellikle kira bedeli ödeme derdiyle boğuşan kiracılar için ev kredisi kamu, özel ya da katılım bankalarının sunduğu kişiye özel Konut kredisi seçenekleri ile ev sahibi olmanın çeşitli avantajları vardır.


Ev kredisi adından da anlaşılacağı gibi almak istediğiniz evin bankalar tarafından teminat altına alınarak yine bankalar tarafından finans desteği sağlanmasıdır.


Konut Kredisi İle Ev Sahibi Olma
Bir konut kredisi ile ev almanın avantajlarını ortaya koyabilmek için ev kredisi ödemeleri ile kira bedeli arasındaki farkların bilinmesi ile mümkün olacaktır. Hem ev kredisinin hem de kira bedeli ödemelerinin yasal olarak denetim altında olduğunu unutmamamız gerekiyor.


Konut kredisi dediğimiz ev kredisi hukukun ve yasaların denetimindeyken, ev kira bedeli de ev sahibi aracılığı ile yapılmış sözleşme boyunca yasalarca güvence altına alınmıştır.


Ev kira bedeli her sene artan tefe tüfe farkı zammı ile kiracıların mali durumunu oldukça zorlamaktadır. Zaten kiracıların ev sahibi olma noktasına harekete geçiren hissiyat da budur.


Eğer kira bedeli düzenli ödenecek şekilde dengelenmiş bir bütçeniz varsa ev kredisi kampanyalarından yararlanmanız için herhangi bir engel de yoktur.


Bankaların sunmuş olduğu esnek ödeme planları ile size en uygun vade seçenekleriyle destek verecek bir bankadan kullanacağınız ev kredisi hayalinizdeki eve kavuşmanıza yardımcı olacaktır.


Ev Kredisi Mi Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mı?
Konut Kredisi kullanarak ev almanın yarattığı çekinceler olabilir. Ancak, düzenli bir geliriniz varsa konut kredisi avantajlarından yararlanmanız için önünüzde herhangi bir engel yoktur.


Ayrıca bankadan bankaya değişmekle birlikte kredilerinizi uzun vadelerde ödemek, bütçenizi rahatlatabilir.


Konut kredisi avantajlarından en önemlisi, kredilerin yine alınan bankaya bağlı olarak müşterinin isteklerine göre çeşitlenmesidir.


Bu durumda kişi tarafından seçilen esnek ödeme planları ile kiranın yükünü geride bırakabilirsiniz. Sabit ödemeler, artan veya azalan ödemeler gibi birçok farklı konut kredisi ürünü ile esasında kredi tutarınızı kendiniz belirlemiş olursunuz.


Ev kredisi ile yapılacak bir alımın başka bir avantajı da tüm kararları kendinizin vererek sahip olabileceğiniz evi ödediğiniz peşinatın ardından yine size özel ödeme planlarıyla içine yerleşerek kira öder gibi evin sahibi olursunuz.


Ev Kredisi Yerine Faizsiz Ev Alma Fırsatı
Peki ev kredisinin hiç mi dezavantajları yok? Ev kredisinin uzun vadeli ödeme planlarıyla ve banka tarafından ipotek edilmiş konut sahibi yapan bir finans ödeneği olduğu unutulmamalıdır.


Ayrıca ne kadar uygun olursa olsun bankadan çekilen kredi ile alınan evin değerinin yüzde 40 yüzde 50'si gibi bir ödeme yaparsınız. Bu nedenle artık birçok kişi evin değerinden daha fazla faiz ödememek için kredisiz faizsiz ev alma yöntemlerine yöneliyor.


Özellikle birikime ve tasarrufa dayalı faizsiz finans sektörünün önde gelen isimlerin başında gelen Mesken Finans, yukarıda bahsettiğimiz toplumsal talebe uygun çözümler ile ev sahibi olmak isteyenleri uyguladığı modeller veya kampanyalarla kredi, faiz ve peşinat gibi yüklerden kurtarıyor.


Mesken Finans İle Çok Mantıklı Çözümler
Banka faizleri pandeminin etkisiyle daralan sektörün canlanması için kısa bir süreliğine yüzde 1'in altına çekilirken, sürenin dolmasının ardından faizler tekrar yüzde 1'in üzerine çıkmış bulunuyor.


Sektörün canlanması adına kısa süreliğine sunulan en uygun vadeli ve düşük faizli ev kredisi imkanından faydalanamayan kişiler, yeniden faizsiz finans sistemlerine yöneldiler.


İster senetle ev alma ister senetle araba alma hayali kuranlar olsun, ya da birikimlerini yatırım olarak değerlendirmek isteyenler olsun Mesken Finans firmasının çok mantıklı çözümleriyle hayallerine kavuşuyor.


Mesken Finans Instagram Sayfasını Takip Edebilirsiniz

POPÜLER İÇERİKLER

close