BİZE ULAŞIN

Blog

Araç Kredisi


Yeni bir araba alma zorunda olmak ya da mevcut arabanızı bir üst modelle yenilemek istiyorsunuz; ancak süreç bir çoklarına geldiği gibi sizi heyecanlandırmıyor sadece terletiyor. Araba satıcıları yani galericilerle uğraşmak da istemiyorsunuz. Araba almaktan kaçınmak için elinizden geleni yapıyor fakat ihtiyaçlar noktasında araba sahibi olmanız da gerekiyor. Ya da mevcut arabanızla ilgili bakımları bu sürece maruz kalmamak için yaptırıyor, daha fazla yıpranmaması için de fazla kilometre kat etmiyorsunuz. Ancak, bir noktada araba satın almak, hepimizin yüzleşmek zorunda olduğu bir gerçektir. Bu nedenle araba sahibi olmak isteyenlere takip etmeleri gerekecek bir kaç önemli detay vermek istiyoruz. Umarız bu yazıdaki tavsiyelere uymak, paradan tasarruf etmenize, sizin için en iyi aracı bulmanıza ve doğru yöntemlerle yeni aracınıza kavuşmanıza vesile olabilecektir. 


Araba Almadan Önce Araştırma Yapın


Bilginin güç olduğunu bilerek hareket ederseniz araba alma sürecini daha sağlıklı geçirirsiniz. Araştırma yapılmadan alınacak bir araba büyük pişmanlıkların doğmasına sebep olacaktır ve bu çok büyük bir yanlıştır. Bir araba hakkında bilmek istediğiniz hemen hemen her şeyi internet üzerinden ya da interaktif yöntemlerle öğrenebilirsiniz. Sahibinden.com, oto eksper gibi bir çok site fiyat aralığınıza göre arabaları araştırmaya başlamak için harika yerler olabilir. Sıfır kilometre bir araba alacaksanız önemli olan arabanın fatura değeridir. Çünkü fatura fiyatı bayinin otomobil için üreticiye ödediği tutardır. Bu sayede doğru bir pazarlık yöntemiyle söz konusu almak istediğiniz arabayı daha uygun fiyata almamanız için herhangi bir sebep yoktur. 


Eğer ikinci el yani kullanılmış bir araba satın almayı düşünüyorsanız, söz konusu otomobil modeli için en son satış fiyat bilgilerine hakim olun ve satış fiyatlarını araştırın. Bu veriler size büyük pazarlık gücü verecektir. Mevcut arabanızı takas etmeyi planlıyorsanız, aracınız için de piyasa değerlerini araştırın. Takasınızın değerini bilmek aynı zamanda güçlü bir pazarlık kozu olacaktır. 


Araba Almak İçin Finansman


Ülkemizin ekonomik koşullarında en doğru yöntem nakit para ile alış veriş olsa da bir çok kişi araba ev gibi alımlarda bu yolu kullanamıyor. Çünkü ne ev ne araba için bir birikmişe ne de onların peşinatını karşılayacak bir tasarrufları oluyor. Bu nedenle pek çok kişi otomobil bayisinden finansman da sağlıyor. Çünkü otomobil bayileri yani firmaları, çeşitli bankalarla anlaşmalar yaparak taksitle ya da senetle araba satışı yapabiliyor. Ancak bu mali açıdan sürdürülebilir olmuyor. Bayilik faiz oranları, düşük oranlı bir ortamda bile, genellikle bankalardan sağlanan kredinin faiz oranlarından yüksek olabiliyor. Bu nedenle finansman sağlayacağınız yöntemi de doğru ve hızlı bir şekilde araştırın, televizyon reklamlarının yanı sıra internette araştırmalar yapın. Bunun yanı sıra eşinizden dostunuzdan sağlayacağınız finansman size yeni bir araba almanın yollarını açsa da bu finansmanların geri ödemelerinin sizi sık boğaz etmemesine dikkat edin. 


Bir şekilde araç kredisi için yolunuz bankaya düşeceğinden kredi alım noktasında en fazla öneme sahip olan kredi notunuzu önceden kontrol ettirmeniz de sizin zaman kaybınızı engelleyecektir. Kredi puanınızı önceden kontrol etmek ve kredi çıkma ihtimalini öğrenmek için bankalardan ya da internet sitelerinden rahatlıkla bilgi alabilirsiniz. Kredi notunuz beklediğinizden daha düşük gelirse, satın almayı hayal ettiğiniz arabayı bir süreliğine unutun ve daha çok çalışarak para biriktirmenin yollarını deneyin. Borçlarınızı düzenli öder, bankalarla olan çalışmalarınızı sorunsuz bir hale getirirseniz kredi notu ve ona göre daha geniş yelpazeli faiz oranlarıyla da teklif alabilirsiniz. 


Arabayı Daha Ucuza Nasıl Alabilirim?


Eğer büyük şehirlerde iseniz, burada otomobil fiyatları daha yüksek olabilir. Bu nedenle şehir dışındaki araba galerilerini keşfetmek de çok mantıklı olabilir. Bayiler bulundukları bölgelere göre araç fiyatlarını daha farklı fiyatlandırabilir. Satın almak istediğiniz arabanın markasını ve modelini belirledikten ve arabayı nereden satın almayı istediğinizi bildikten sonra, yeni veya kullanılmış arabanız için gerçekte ne kadar ödemeniz ya da ne kadar ödeyebileceğinizi iyi hesaplamanız gerekmektedir. 


İnternetten Araba Alınır Mı?


Günümüzde bir çok araba satışı oto galericileri devreden çıkarmış durumda. Bir çok kişi ikinci el arabasını internet üzerinden yaptığı araştırma ile satın alabiliyor. Bu sürecin bir faydası da işi kurnazlığa dönüştüren araba satıcılarıyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. İnternet üzerinden yapacağınız doğru bir araştıra ile araba satın alma işlemi araba alıcısı için apaçık bir avantajdır ve yapmanız gerekenden daha fazla ödeme yapmanızla sonuçlanan bir yanlış adımdan kaçınmanıza yardımcı da olabilir.


Elbet de sahibinden alacağınız araba ile galeri ya da oto showroomlardan alacağınız araç arasında farklar olabilir. Çünkü otomobil satılan mağazalarda satıcılar alacakları komisyonlardan dolayı pazarlığı en üst ücretten açacaktır, ancak sahibinden satılan arabalarda böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Bunun yanı sıra internet üzerinden yapacağınız araştırmada bir çok seçeneği oturduğunuz yerden analiz eder, çıkarımlar yapabilir, küçük notlarla süzgeçten geçirmeniz daha az zaman ve daha az maliyetle sonuçlanır, ancak galeri mağaza gibi noktalardan yapacağınız araştırmalar çok uzun sürebilir maliyetli ve yorucu olabilmektedir. Sırf bu nedendendir ki bir çok saygın otomobil firmasının internet sitesinden de modellerine satış şartlarına ulaşabiliyor ve pazarlık yapabilmeniz için fırsatların sunulduğu web siteleri de mevcuttur. Az kullanılmış bir otomobil ya da araba satın almak, bir çok kişi tarafından bir araç satın alırken tasarruf etmenin en iyi yolu olarak kabul edilir. Buradaki mantık da yeni arabaların bayiden eve götürüldükleri anda yani ilk kilometresinde önemli ölçüde değer kaybetmesidir. Diğer bir taraftan aylık taksitlere göre değil, arabayı satın alma fiyatına göre satın alın. Araba satıcıları, potansiyel alıcılara çok cazip bir aylık ödeme teklif etmeleriyle de bilinir. Bu da bir tür pazarlama tekniğidir. Bu noktada taksitler cazip gelebilir ancak ödeme süreci düşünüldüğünde iki araba fiyatı ile bir araba sahibi olmayın. Ayrıca pazarlığınızı da aylık ödemeler sonucu ortaya çıkan fiyat üzerinden değil aracın gerçek fiyatı üzerinden gerçekleştirin. Fakat unutmadan söylemeliyiz ki gerçekte, ikinci el bir araba satın almak, finansal açıdan her zaman en akıllıca bir seçim olmaya biliyor da kullanılmış araba fiyatlandırması, bölgesel olarak değişebilen arz ve talebe ve makroekonomik koşullara duyarlıdır (kullanılmış araba fiyatları ekonomi zayıfken artma eğilimindedir). Bunu ülkemizde bu yıl oldukça fazla hissettik. Hem ekonomik zorluklar hem de dövize bağımlılıktan dolayı ikinci el araba fiyatları da artış gösterdi. 


Ancak unutulmamalıdır ki sahibinden internet üzerinden yapacağınız bir araba alımında aracı test etmek ve herhangi bir sorun veya sorun olmadığından emin olmak için bir otomobil profesyonelinden yardım almanızda yani aracı ona kontrol ettirmeniz mutlaka önemlidir. 


Huzurlu Ve Konforlu Bir Sürüş İçin Ödeyebileceğiniz Bir Araba Alın


Ülkemizde bir çok kredi borçlusu vardır. Yani bir çok kişinin arabası evi, bunun yanı sıra harcamalarının büyük bir bölümü banka kredisiyle karşılanmaktadır. Bunun sonucu olarak milyonlarca banka kredisi borcu içinde yaşamaya çalışan mağdurlar vardır. Bunun en önemli sebebi de bilinçsizce yapılan harcamalardır. Bir kişi borçla aldığı arabası varken, yeni bir model arabaya yine bankadan kredi çekerek sahip olmak istiyor ve bunu da gerçekleştiriyor. Ancak ilk arabasının borçlarını rahat ederken, artan faizler artan enflasyon ile gelirlerin ters orantılı olması sonucu eski ödeme rahatlığını kendinde bulamıyor ve araba sahibi olmak isterken insanların bir çoğu dert sahibi olabiliyor. Bu gibi sebeplerden dolayı mevcut aracınızın ücreti ödenmeden başka bir otomobil satın almayı düşünüyorsanız, gerçekten başka bir araba satın almaya gücünüzün yetip yetmeyeceğini, gelirlerinizle borçlarınız arasındaki dengenin açılıp açılmadığını, alım gücünüzdeki dalgalanmayı ciddi şekilde yeniden değerlendirmelisiniz. Çünkü bu şekilde yapacağınız bir hatada bankalar ödenmeyen borçlarla ilgili gerekli işlemler ve yasal haklarını kullanarak mülkünüzü ya da arabanızı elinizden alabiliyor. Bu gibi sebeplerden dolayı çok daha iyi bir seçenek, mevcut aracınız ödenene kadar beklemektir. Tabi bu şekilde hareket ederek, tasarrufla da yolunuza devam edebilirsiniz. Eski arabanızı kullanırken, yeni bir arabaya ödeme yapıyor gibi gücünüz yettiği kadar bankaların mevduat hesabına para aktararak, gelecek yıllarda yeni model hayalinizdeki arabaya daha rahat kavuşabilirsiniz. 


Taşıt Kredisi İle Araba Almak


En keyifli ve heyecanlı alış verişlerimizden biri de ev ve araba almaktır. Gerek ev almak gerekse bir araba satın almak için geçirdiğimiz süreçler çok heyecanlı ve insanı aynı zamanda çokça terleten süreçlerdir. Bir konut almada olduğu gibi araba sahibi olma noktasında nakit ödeme en ideal alış olsa da bir çok kişinin ekonomisi buna müsaade etmemektedir. Bu nedenle yine bir çok insan alım aşamasında ister yeni bir araba olsun ister ikinci el yani kullanılmış bir araba olsun alımlar için krediye ya da daha başka türlü finansman yöntemlerine ihtiyaç duyabilmektedir. 


Nakit ödeme ideal olsa da, gerçek şu ki çoğu insan, ister yeni ister kullanılmış olsun, arabalarını ödemek için bir krediye ihtiyaç duyar. Zaman içinde geri ödedikçe faiz tahakkuk ettiren bir şey olarak, araba kredisi almadan önce hazırlıklı gelmeniz önemlidir. Araba kredisi ile araba alacak kişiler mutlaka kredi notunun ne olduğunu araştırmalıdır. Çünkü Kredi puanınız, bir borç verenden ne tür bir kredi alabileceğinizi belirlemede en önemli faktördür. İster bir banka, ister bir otomobil kredisi satıcısı veya bayinin kendisi aracılığıyla gidiyor olun, oran ona bağlı olacaktır.


Bir çok banka ya da yukarıda dediğimiz gibi kredi finansı sağlayacak kuruluşlar kredi notunuz üzerinden sizi değerlendirecektir. Bu değerlendirme farklı oranlarla olsa da aşağı yukarı birbirine yakındır. Taşıt kredisinin ne kadar sürede çıktığı da merak edilen bir konudur. Taşıt kredisi de ev kredisi gibi birkaç gün içinde sonuçlanabilmektedir. 


Taşıt kredisi ile araba almak isteyenlerin en büyük sebebi de ödemelerin düzenli olmasıdır. Araba kredisi bu düzenli ödemelerle otomobil almak isteyenlere harika bir fırsat sunar. Başvurunuzun onaylanması sonucunda kullanımınıza sunulacak araba kredisiyle dilediğiniz sıfır kilometre ya da ikinci el otomobile kolayca ulaşa bilirsiniz. Taşıt kredisi sayesinde araç fatura bedelinin büyük bir bölümünü kredilendirme ve çekilen taşıt kredisini orta veya uzun vadelere bölebilme kolaylığı sağlarken taksitle araba sahibi olmuş olursunuz. 


Araba Kredisi Özellikleri


Bir çok banka genelinde sıfır kilometre arabalar için kafil istenmeyen bu kredi türünü kullanma şartı ise aldığınız arabayı ödeme süreci boyunca rehin olarak sayılmasıdır. Banka verdiği kredi borcunun karşılığı olarak kredi taksitlerinin bitimine kadar aracınızı rehin altına alır. Ancak sıfır kilometre araca paranız yetmiyor ve ikinci ele yöneliyor bu aracı da kredi ile almak istiyorsanız, bu kredilendirmede bazı bankaların kefil isteme hakkı saklıdır aynı zamanda çekilecek kredi taşıtın kasko değeri üzerinden değerlendirilir. Günümüzde taşıt kredisi bankalar tarafından sıfır kilometre araçlarda arabanın fatura değerinin 120 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70’i, 120 bin liranın üstünde olan kısmı için yüzde 50’si olarak verilir. 


İkinci El Taksitle Araba 


İkinci el taksitle araba almak isteyenler için bankaların kredi seçenekleri ise noter satış bedelini aşmamak şartıyla, taşıtın kasko değerinin 120 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70’i, 120 bin liranın üstünde olan kısmı için yüzde 50’si oranında verilir.


Araba kredisi ile ister sıfır kilometre ister ikinci el araba alınmak istensin mutlaka yüzde 50 ya da yüzde 30 oranında peşinatınız olması gerekiyor. Bu arada ek masraflar için elinizde bir miktar nakit bulunması da önemlidir. 


Araba Kredisi İçin Başvuru ve Onay Şartları Nelerdir?


Taşıt kredi bankalar tarafından belli kriterlere uyan müşterilerine tanın finans kaynağıdır. Bankadan bu kredi türünü kullanmak isteyenler ilk olarak taşıt kredisi başvuru formunu doldurur, bunun yanı sıra nüfus cüzdanı ya da sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi, taşıtı alacak kişinin ve kefilin gelir durumunu gösterir belge,

sıfır kilometre arabalar için alacağınız taşıta ait proforma faturası, ikinci el araba alacaksanız satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi gibi belgeler istenmektedir. 


Taşıt kredisi için başvurular bankalara ya da internet siteleri ile telefon şubelerinden başvurulabilir. Bankaların internet sitelerinde yer alan araç kredisi hesaplama aracı sayesinde ödeme planını dilediğiniz gibi oluşturabilir, uygun faiz oranlarıyla taşıt kredisi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.


Otomobil Firmalarından Finansman Sağlanır Mı?


Evet bazı firmalar, bankalarla anlaşarak sıfır faiz oranıyla da kampanyalar düzenleyebiliyor. Taksitle araba alma imkanı sunan firmalar vardır; ancak bayi finansmanı diyebileceğimiz bu yöntem her ne kadar cazip görünse de gerçekten cazip olup olmadığı tartışmalıdır. Nihayetinde kredinizin toplam tutarını azaltabilecek yüzde 0 finansman ve büyük geri ödeme iadeleri gibi fırsatlar en iyi seçenek olmaktan çıkmaktadır. 


Bir de kredi ya da finansmanı uzun vadede sağlamak isteyen müşteriler unutmamalı ki çoğu finansman seçeneğinin yalnızca en yüksek nitelikli alıcılara sunulduğunu unutmayın. Son olarak yeni otomobilinizi finanse etmek, istediğiniz ve ihtiyacınız olan aracı ödün vermeden elde etmenin harika bir yoludur. Süreç karmaşık olabilir, bu nedenle herhangi bir şeye evet demeden önce bu ipuçlarını aklınızda bulundurun. Araştırmanızı yaptığınızda, ön onay aldığınızda ve matematiği kendiniz çalıştırdığınızda, araba ve mali durumunuz hakkında iyi hissederek uzaklaşacaksınız.


Senetle Araba Almak Mümkün Müdür?


Belki de bir araba sahibi olmak ev sahibi olmaktan çok zordur. Çünkü araba sevdalıları bilir ki satışa çıkarılan marka ve modeller birbirleriyle yarış halindedir ve bu yarış motorlu taşıtların albenisini daha fazla arttırarak, araba severlerin beğenilerine hitap eder. Belik zerafetin lüksün öncesinde ilk dikkat etmemiz gereken kalitedir. Kalite, güvenlik ve maliyet gibi kavramlar araç seçimlerimizde etkin olması gereken üç ana maddedir. Bunların yanı sıra bir araba alımını etkileyen en büyük olay ise bütçedir. Bütçemiz bizim araba alımımızın yöntemini de yakından etkileyecektir. Herkes nakit, ya da az bir peşinat ile kredi desteği ile araba alacak kadar bütçeye sahip olamayabiliyor. Bu nedenle araba satın almak isteyenler farklı yöntemlere yöneliyorlar. Bunlardan biri de senetle araba almaktır. Bir çok firma günümüzde senet karşılığında araba satışı gerçekleştiriyor. Bu noktada da firma güvenilirliği ön plana çıkıyor. Bu konuda yapacağınız araştırmalarla sağlam firmalarla çalışarak senetle araba sahibi olabilirsiniz. 


Peşinatsız Araba Almak


Bir alışveriş ya da hizmet için önceden verilen bir miktar para ya da nakite peşinat dendiğini biliyoruz. Peşinat ihtiyaçlarımızın hızlı karşılanması noktasında en önemli etkendir. Araba sahibi olmak isteyenlerin ancak birikmişi olmayanların hayallerini gerçekleştirmeleri bağlamında zorlandıkları noktalardan biri de genelde peşinat oluyor. Peşinatı denkleştiremeyen araba severler araba almanın yollarını arıyor. Bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de senetle araba sahibi yapan firmalar olduğu gibi peşinatsız araba sahibi yapan firmalar da vardır. Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemleri ile çalışan bu firmalar katılımcıların ihtiyaçlarını faizsiz peşinatsız ve kredisiz olarak karşılamaları açısından birer kapı olmuştur. 20 yıl gibi bir süre sektörel deneyime sahip profesyonel yönetim kadrosu ile “isteyen herkesi, eski usul dertlerle uğraşmadan, gelirine en uygun yöntem ve mantıklı planlamalarla ev, iş yeri, otomobil ve arsa sahibi yapmayı misyon edinerek yola çıkan, 50 Milyon TL öz sermaye ile kurulmuş yenilikçi bir finans şirketi olarak dikkat çeken Mesken Finans da böyle bir firmadır. 


Mesken Finans katılımcılarına sunmuş olduğu programlarla ihtiyaçları olan finansmana peşinatsız taksitle sahip olma imkanı sunuyor. Mesken Finans programlarında, araç alımı için peşinat ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte peşinat kullanmak isteyen müşteriler dahil oldukları finansman programlarında araç teslimatlarını, kendilerine verilen teslim süresinden daha da erken sürede temin edebilirler.


Sadece sıfır kilometre araçlarda değil ikinci el araba sahibi olmak isteyen katılımcıları için de çözümler sunan Mesken Finans'ta alım aşamasında yapılacak olan değerleme işlemi ile Mesken Finans’ın uyguladığı yaş sınırı kriterlerine uygun bulunan araçları değerlendirip, sağlıklı bir alım yapmanız sağlanmaktadır. Mesken Finans bütçenize uygun kendi belirleyeceğiniz taksitlerle araba sahibi yaparken, uygun vade seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Mesken Finans'ta araba için 13 aydan başlamak üzere 100 aya kadar vade seçeneği mevcuttur. Müşteriler almak istedikleri araç için ödemek istedikleri taksit miktarını gelirleriyle orantılı olarak kendileri belirler. 


Bu arada finansman programlarına dahil olurken var olan aracın peşinat olarak verilmek istenmesi durumunda, değerleme işlemi yapılır ve değerleme neticesinde Mesken Finans alım kriterlerine uygun bulunan araçlar peşinat olarak değerlendirilebilir. Mesken Finans'la Başka Ne Alabilirim?


Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemlerine uygun faaliyetlerini sürdüren Mesken Finans’ın avantajlı finansman programları arabanın yanı sıra ev, yazlık, arsa, iş yeri, makine vb. her türlü yatırımı gelirinize uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz imkan da sunuyor. 


Güvenli Alım Mesken Finans İle Mümkün


Bir çok ülkede 50 yıldan fazla ülkemizde de yaklaşık 30 yıldır faaliyet gösteren faizsiz finansman sistemleri gün geçtikçe katılımcılarını arttırıyor. Birbirinden güvenilir firmalar, milyonlarca katılımcı ya da üye sayısına ulaşırken, bir çok kişi de bu firmalar sayesinde araba, ev ve iş yeri sahibi oluyor. Finansman programlarına dahil olan bütün müşterilerini İpotek Teminat Yönetimi ile güvence altına alan Mesken Finans, firmadan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için katılım bankaları veya konvansiyonel bankalardan teminat mektubu temin edilebilir. Mesken Finans'tan talep edilmesi halinde, isteyen bütün müşteriler için teminat senedi verilebilmektedir. Ayrıca Mesken Finans, ev ya da araba sahibi olmak isteyen müşterileri ile arasında yapmış olduğu sözleşme ile müşterilerinin tüm haklarını açıkça belirtip korunma altına almaktadır. 


Mesken Finans İle Peşinatsız Ev


Araba satın almaya ilişkin bir çok konuya değindik. En temel ihtiyaçlarımızdan biri de barınmadır. Barınma ihtiyacımızı da gerek kiralama yöntemiyle gerekse sahip olarak giderebiliyoruz. Ancak bu süreç oldukça yorucu ve maliyetli olabiliyor. Çünkü bir ev dört duvardan her zaman bir fazlasıdır. Alt gelir grubunun çok fazla yaşadığı ülkelerde peşinatla ya da nakit olarak ev almak oldukça zor bir uygulamadır. Mesken Finans yöntemleriyle taksitle peşinatsız ev sahibi yapıyor. Ne zaman bir ev sahibi olmaya niyetlenseniz karşınıza çıkan hatta hayal kurmanızı bile engelleyen dertler Mesken Finans ile eskide kaldı. Mesken Finans’ta gelirinize göre planlanmış aylık taksitlerle, bütçenizi zorlayan yüksek maliyetlere katlanmadan istediğiniz eve çok uygun koşullarla sahip olun! Ömür boyu kira ödeme derdinden kurtulun. Kira öder gibi ev sahibi olun. Mesken Finans’ta herhangi bir yatırım sahibi olmak için peşinatınızın olmasına gerek yok! Bütçenize göre oluşturulmuş taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans’ta bütçenizi zorlayacak, ay sonunu dert etmenize sebep verecek maliyetler, vade farkları, yüksek kredi ödemeleri de bulunmuyor. O bildiğiniz prosedürlerin hiçbiriyle uğraşmadan, ailenize bir risk oluşturmadan Mesken Finans ile kira öder gibi taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans ile hayalini kurduğunuz ev ya da arabayı alma sürecinde ya taksitleri ödeyemezsem diyorsanız, doğru adrestesiniz... Mesken Finans’ta kendinizi güvende hissetmeyeceğiniz riskli süreçler yok! Zorda kalmanız halinde taksit erteleyip dilediğiniz zaman devam ederek taksitle peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Mesken Finans ile siz yalnızca katılmak istediğiniz programı seçin; prosedürlerle uğraşmadan, yüksek maliyetlere katlanmadan, bütçenize uygun taksitlerle vade farksız, peşinatsız ev sahibi olun. Mesken Finans ev sahibi olmak isteyen müşterilerine Bireysel Finansman Programı ve Kolektif Finansman Programı ile hizmet sunuyor. 


Bireysel Finansman Programı


Bireysel Finansman Programında, ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Belirlemiş olduğunuz ödemeler doğrultusunda oluşturulan ödeme planı ve netleşen teslim tarihi, finans uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Programlarımızda peşinat ve ara ödeme zorunluluğu olmamakla birlikte gerçekleştireceğiniz peşinat ve ara ödemeler ile teslim tarihinizi daha da erkene çekmeniz mümkündür. Ayrıca finans uzmanlarının size sunacağı çok mantıklı fırsatlar ile size özel kampanyalardan faydalanarak finansman programınızı daha da avantajlı hale getirebilirsiniz.


Kolektif Finansman Programı


Mesken Finans'ın diğer bir programı Kolektif Finansman Programında, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olduğunuz kişilerden oluşan programlara dahil olarak ihtiyacınız olan finansmanın miktarını ve aylık ödeme tutarınızı kendiniz belirlersiniz. Ödeme planınız doğrultusunda katılımcılar, benzer finansal ihtiyaçlara sahip olan kişilerden oluşan finansman programlarına dahil edilir. Kolektif Finansman Programı’nda finansmanınızı ne zaman teslim alacağınız, ödeme planınıza göre belirlenir. Bununla birlikte noter huzurunda gerçekleştirilen teslimat belirleme organizasyonunda ismi belirlenen kişilere, ödeme planındaki teslim tarihten daha erken sürede ev ya da arabalarını teslim ala bilirler. Hatta ilk ay bile hayallerindeki ev ya da arabaya kavuşabilirler.


Mesken Finans İle En Uygun Vade


Banka kredisi kovalamadan, faiz sorunu ile baş başa kalmadan, aylık bütçenize en uygun taksit seçenekleriyle peşinatsız kira öder gibi Mesken Finans'ta 40 aydan başlamak üzere 240 aya kadar vade seçeneğinden faydalanacak ev sahibi olabilirsiniz. 

POPÜLER İÇERİKLER

close